Feng Yu Jiu Tian

Rozdział 948 min. lektury

W końcu wybrano lokalizację na rozbicie obozu. Był to płaski teren u podnóża góry w niedalekiej odległości od płynącej w dole rzeki.

Rong Tian poprosił Feng Minga, by wszedł do namiotu i trochę odpoczął. Usprawiedliwił się jednak szybko i powiedział, że dołączy do niego później, ponieważ ma jeszcze kilka spraw, którymi pilnie musi się zająć.

Feng Ming skinął głową, odwrócił się i mocnym ruchem uniósł do góry zasłonę namiotu z wyhaftowanym symbolem rodziny królewskiej. Przywitały go uśmiechnięte twarze jego wiernych pokojówek i dźwięczny głos Chiu Xing.

Chiu Lan wyszła do obozowej kuchni i jest w trakcie przyrządzania posiłku dla Księcia Minga. Myślę, że już niedługo przyniesie pyszne rzeczy do jedzenia.

Feng Ming zdjął płaszcz i usiadł na rozłożonej na ziemi macie przy niewielkim stoliku. Czuł się obolały. Chiu Yue, widząc jego zmęczoną twarz, podeszła do niego i zaproponowała, że zrobi mu masaż, który przyniesie ulgę jego zmęczonym ramionom i plecom.

Książę wstał i ułożył się wygodnie na prowizorycznym łóżku. Lecząca siła masażu odprężyła jego ciało i uspokoiła zmysły. Powieki zrobiły się ciężkie i powoli zaczęły opadać na oczy. Cisza i ciepło panujące w namiocie wypełniło przestrzeń sennym nastrojem, który nagle został przerwany dochodzącym od wejścia głosem Cai Qing:

Przyniosłam herbatę dla Księcia Minga.

Przymknięte powieki rozchyliły się na nowo. Leniwe spojrzenie zlustrowało naczynie z gorącym płynem, a potem dziewczynę:

Nie prosiłem o herbatę, już prawie spałem.

Dłonie Cai Qing zadrżały, opuściła głowę i lekko przerażonym głosem odpowiedziała:

Cai Qing przeprasza, że zakłóciła wypoczynek Księcia Minga.

Chiu Yue zaśmiała się łagodnie i podeszła do dziewczyny, poklepując ją delikatnie po plecach:

Już dobrze Cai Qing, Książę Ming z pewnością się na ciebie nie gniewa.

Po jakimś czasie Chiu Lan skończyła gotowanie.

Na małym stoliku w namiocie Księcia rozstawiono naczynia i półmiski wypełnione ciepłym i aromatycznym jedzeniem. Zachwycający zapach rozszedł się wokoło. Feng Ming zasiadł do stołu jako pierwszy, rozsiadając się wygodnie na macie i skinieniem dłoni dał znać dziewczętom, że nie ma nic przeciwko, aby również popróbowały znakomitych dań. Nie zapomniał jednak dodać, aby zostawiły dużą porcję kurczaka dla Rong Tiana. Wyśmienite dania, tak pyszne i odmienne od tych przyrządzanych zazwyczaj przez Chiu Lan, spotkały się z pozytywną reakcją.

Feng Ming, nakładając sobie do miseczki kolejną porcję aromatycznego kurczaka, zapytał zaciekawiony, gdzie jego służąca nauczyła się przyrządzać tak wyśmienite danie.

Chiu Lan z dumnym uśmiechem na twarzy zdradziła sekret:

Nauczyłam się tego od starego mistrza kuchni, który przyjechał tu wraz z Doradcą Lu Danem z Dong Fan. Słyszałam, że Dong Fan jest królestwem, które słynie z wybornej kuchni. W porównaniu z innymi królestwami przoduje w tworzeniu niezliczonych, aromatycznych dań. Podczas tych dwóch dni twoja wierna służąca w sekrecie śledziła tego starego kucharza i przyglądała się, jak przygotowuje posiłki. Zapamiętałam wszystkie kroki i nawet ukradłam trochę ziół, które przywiózł tu ze sobą z Dong Fan.

Chiu Yue spojrzała karcąco na Chiu Lan i wypomniała jej, że zachowała się nierozważnie. Jak mogła użyć nieznanych jej składników z Dong Fan i przygotować z tego posiłek dla Księcia Minga? Przecież te nieznane składniki mogły zawierać w sobie coś, co może zaszkodzić ich Panu.

Chiu Lan natychmiast odpowiedziała, że osobiście próbował wszystkich przypraw i nie miała do nich zastrzeżeń, ale ponieważ sama się martwiła, ostatecznie ich nie użyła, tylko wymieszała odrobinę tych ziół ze składnikami, których była pewna. Ostatecznie przyznała, że jednym z nich była świeża zwierzęca krew.

Zaskoczony Feng Ming przyjrzał się dużemu kawałkowi kurczaka i stwierdził, że nie wyczuwa tu zapachu krwi, ani jej metalicznego posmaku.

W czasie ich dyskusji o potrawach do namiotu wszedł gwardzista i zaraportował, że przybył Doradca Lu Dan i prosi o spotkanie z Księciem Mingiem. Oczy wszystkich skierowały się ku zasłonie, która lekko uchyliła się, ukazując smukłą postać mężczyzny.

Lu Dan ubrany był w szaro-purpurową szatę, a jego twarz, oblana lekkim rumieńcem, była jeszcze piękniejsza niż zazwyczaj.

Wolnym krokiem wszedł do namiotu i łagodnie uśmiechnął się do Feng Minga.

Lu Dan słyszał od Króla Xi Rei, że nastąpi drobne opóźnienie w naszej podróży. Ponieważ nie do końca rozumiem powody postoju, przyszedłem do Księcia Minga, aby prosić o wyjaśnienie.

Opowieść o Lie Er i Księciu Yong Yi nie była czymś, o czym należało wspominać gościowi z Dong Fan, więc Feng Ming, dobierając odpowiednio słowa, odpowiedział:

Nie ma konieczności, aby przyspieszać podróż, zwiedzanie i podziwianie widoków nie jest takie złe. To mój pierwszy raz, kiedy swobodnie podróżuję do Królestwa Dong Fan, więc chcę się tym cieszyć.

Nie czekając na odpowiedź Lu Dana, spojrzał na Chiu Lan i rozkazał, aby przygotowała matę dla gościa, po czym przyjaznym głosem i skinięciem dłoni zaprosił Lu Dana do stołu.

Proszę usiąść. Och, czy Doradca brał niedawno kąpiel? Twoje ciało tak pięknie pachnie.

Feng Ming wciągnął zapach w nozdrza kilka razy i nagle zauważył, że twarz Lu Dana przybrała dziwny wyraz. Szybko domyślił się, że jego słowa mogły zostać odebrane opacznie. Osoba, która siedziała naprzeciw niego, była mężczyzną o pięknym wyglądzie, który poruszyłby każdego człowieka. Z pewnością wielu zdeprawowanych mężczyzn często go dręczyło albo składało niemoralne propozycje. Nic dziwnego, że mógł czuć się nieswojo, a wręcz odczuwać wstręt, gdy ktoś go dotykał. Na samą myśl o tym policzki Feng Minga poczerwieniały, a na ustach pojawił się pełen zażenowania uśmiech. Starając się zmienić temat, spojrzał na mężczyznę, a potem na zastawiony jedzeniem stolik i zapytał:

Czy doradca już jadł?

Lu Dan przysunął się nico bliżej, położył dłoń na swym policzku i przez dłuższy czas wpatrywał się w Feng Minga. Rząd jego białych i równych zębów ukazał się nieznacznie zza pełnych warg, gdy cicho się zaśmiał:

Wszystkie myśli Księcia Minga wypisane są na twojej twarzy, inaczej niż w przypadku Króla Xi Rei. Rzeczywiście, przed chwilą brałem kąpiel. Zapach, o którym wspomniał Książę Ming, pochodzi z pewnością od olejków, których użyłem. – Ton głosu mężczyzny nagle stał się szorstki, nawet Chiu Yue i Chiu Xing zadrżały z trwogi. – Najbardziej nienawidzę, kiedy ludzie używają wyglądu, jako tematu do rozmowy, ponieważ, kiedy o tym mówią, wyraz na ich twarzach zmienia się w obrzydliwy sposób. Ale Książę Ming jest inny, twoje oczy są bardzo czyste, co sprawia, że nie wywołuje to w innych nienawiści. Tak naprawdę… – Oczy Lu Dana zlustrowały Feng Minga od stóp do głów, mrużąc się powoli w złej intencji. Po chwili niskim głosem dodał: – Lu Dan wierzy, że gdyby Książę Ming dał mu szansę, to nie bylibyśmy w stanie szybko skończyć…

Ukryte znaczenie w słowach, które wypowiedział, sprawiło, że nawet niewinna Cai Qing zrozumiała je doskonale.

Twarz Feng Minga zastygła i zrobiła się purpurowa, jego oczy rozszerzyły się wpatrzone w Lu Dana.

Doradco… to jest…

Feng Ming nigdy nawet nie pomyślałby, że tak piękna osoba, jak Lu Dan może mówić tak wymagające odwagi i zuchwałości słowa.

Dziękuję, Lu Dan już jadł, wydaje się jednak, że Książę Ming jest właśnie w trakcie obiadu. – Nie zwracając najmniejszej uwagi na zażenowanie Feng Minga, Lu Dan spojrzał na w połowie zjedzonego kurczaka w miseczce Księcia, stojącej na stoliku i nagle zawołał: – To danie jest niezwykle podobne, do tego serwowanego w pałacu Dong Fan. To dziwne, że z wyjątkiem mego kucharza, jest jeszcze ktoś, kto potrafi to w ten sposób przyrządzić. Ha, to bardzo dobre i bogate w składniki odżywcze danie, idealne dla kogoś o słabym ciele. – Nagle podniósł głowę i spojrzał na Chiu Lan. – Użyłaś świeżej krwi, prawda?

Chiu Lan uśmiechnęła się krzywo, jej sekret został odkryty. Zważywszy jednak na obecność Księcia Minga, nie przejęła się tym zbyt mocno i odważnie skinęła głową.

Tak, Doradco.

Tłumaczenie: Polandread

Tom I
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Rozdział 6
Rozdział 7
Rozdział 8
Rozdział 9
Rozdział 10
Rozdział 11
Rozdział 12
Rozdział 13
Rozdział 14
Rozdział 15
Rozdział 16
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19
Rozdział 20
Rozdział 21
Rozdział 22
Rozdział 23

Tom II
Rozdział 24
Rozdział 25
Rozdział 26
Rozdział 27
Rozdział 28
Rozdział 29
Rozdział 30
Rozdział 31
Rozdział 32
Rozdział 33
Rozdział 34
Rozdział 35
Rozdział 36
Rozdział 37
Rozdział 38
Rozdział 39
Rozdział 40
Rozdział 41
Rozdział 42
Rozdział 43
Rozdział 44
Rozdział 45
Rozdział 46
Rozdział 47
Rozdział 48
Rozdział 49

Tom III
Rozdział 50
Rozdział 51
Rozdział 52
Rozdział 53
Rozdział 54
Rozdział 55
Rozdział 56
Rozdział 57
Rozdział 58
Rozdział 59
Rozdział 60
Rozdział 61
Rozdział 62

Tom IV
Rozdział 63
Rozdział 64
Rozdział 65
Rozdział 66
Rozdział 67
Rozdział 68
Rozdział 69
Rozdział 70
Rozdział 71
Rozdział 72
Rozdział 73
Rozdział 74
Rozdział ekstra

Tom V
Rozdział 75
Rozdział 76
Rozdział 77
Rozdział 78
Rozdział 79
Rozdział 80
Rozdział 81
Rozdział 82
Rozdział 83
Rozdział 84
Rozdział 85
Rozdział 86
Rozdział 87
Rozdział 88
Rozdział 89
Rozdział 90
Rozdział 91
Rozdział 92
Rozdział 93
Rozdział 94
Rozdział 95
Rozdział 96
Rozdział 97

Tom VI
Rozdział 98
Rozdział 99
Rozdział 100
Rozdział 101
Rozdział 102
Rozdział 103
Rozdział 104
Rozdział 105
Rozdział 106
Rozdział 107
Rozdział 108
Rozdział 109
Rozdział 110
Rozdział 111
Rozdział 112
Rozdział 113
Rozdział 114
Rozdział 115
Rozdział 116
Rozdział 117

Tom VII
Rozdział 118
Rozdział 119
Rozdział 120
Rozdział 121
Rozdział 122
Rozdział 123
Rozdział 124
Rozdział 125
Rozdział 126
Rozdział 127
Rozdział 128
Rozdział 129
Rozdział 130
Rozdział 131
Rozdział 132

0 Comments

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: