Feng Yu Jiu Tian

Rozdział 12010 min. lektury

Szli w milczeniu korytarzem prowadzącym do sali narad, gdy nagle Chan Yen złapał Feng Minga za ramię i powiedział szeptem:

Jest coś, o co muszę prosić Księcia Minga.

O co chodzi? – Feng Ming natychmiast się zatrzymał.

Naczelny Dowódca wydał rozkaz, aby Książę Ming zaprosił na spotkanie wielkiego mistrza Sun Zi. Sytuacja wojskowa jest poważna i pilna, nie można jej opóźnić.

Feng Ming domyślił się, że chcą, aby Królowa Wdowa pomogła im wyjaśnić treść kolejnej zaszyfrowanej wiadomości. To było bardzo niebezpieczne. Wymówka o niekompletności dokumentów, nie może zostać wykorzystywana w nieskończoność, prędzej czy później wzbudzi to podejrzenia Naczelnego Dowódcy i pozostałych generałów. Należało jednak nadal grać na zwłokę. Feng Ming skinął radośnie głową i powiedział:

Nie ma problemu, pójdę zobaczyć się z mistrzem.

Cang Yan uśmiechnął się i od razu zaproponował:

Świetnie, pójdę zatem z Księciem Mingiem.

Królowa Matka piła herbatę w salonie, słuchając słów Feng Minga i uśmiechając się serdecznie. Kiedy tylko Książę skończył mówić, powiedziała łagodnie:

Ponieważ jest to związane z kryzysową sytuacją wojskową, jako kultywujący nauczyciel nie powinnam się lenić. Dobrze, wybierzmy się więc na małą wycieczkę, mam nadzieję, że ta sala narad nie jest zbyt daleko.

Mistrzu Sun Zi. – Cang Yan ukłonił się przed kobietą. – Nie ośmieliłbym się tak trudzić mistrza, przygotowaliśmy powóz, który czeka już na mistrza przed wejściem.

Feng Ming potajemnie skrzywił się do Królowej Matki, która posłała mu ciche spojrzenie. Gdy tylko je zobaczył, natychmiast poczuł się lepiej, jakby cały stres nagle się ulotnił, a ulga zalała serce.

Gdy tylko wyszli na zewnątrz, Feng Ming odkrył, że tym razem Naczelny Dowódca bardziej się postarał. Obok powozu dla mistrza Sun Zi stały konie przygotowane dla Feng Minga i reszty. Dzięki temu podróż zajęła mniej niż 10 minut.

Wojskowa sala narad wypełniona była generałami, a pośrodku jak zawsze siedział Naczelny Dowódca Jun Qing.

Królowa Matka została z szacunkiem wprowadzona do pomieszczenia i posadzona natychmiast w wygodnym miejscu.

Jun Ting nadal stała za swym ojcem, ale Lin Yin siedział z tyłu sali po drugiej stronie. Większość z generałów stała za swoimi dowódcami, co dodatkowo dowodziło, że Lin Yin ma wysoką pozycję w armii.

Feng Ming zrobił w końcu mały postęp. Był teraz w stanie uważnie obserwować otoczenie, aby znaleźć przydatne informacje.

Dziś inny szpieg próbował przedostać się do naszego obozu wojskowego i został zauważony przez strażników. Ten szpieg również miał przy sobie dziwny dokument. Niestety podobnie jak ostatnim razem, nie udało się go aresztować i przewieźć na przesłuchanie. Zdążył zażyć truciznę i popełnił samobójstwo. To jest tekst wiadomości.

Kopie tajemniczego tekstu zostały natychmiast rozdane.

Gdy tylko Feng Ming otrzymał swój własny dokument, natychmiast opuścił głowę i potajemnie przetłumaczył go w sercu. Kreska pozioma, kropka, kreska… Jego serce wypełniły emocje, sprawiając, że omal nie wyskoczyło z piersi. Ledwo mógł przetłumaczyć tych kilka słów.

Żołnierze nie przeleją krwi, żołnierze nie wygrają z „fasolą”.

Feng Ming poczuł się zagubiony, patrząc na treść wiadomości.

Zmarszczył brwi i zamyślił się. Żołnierze nie wygrają z „fasolą”? Czy fasola nie jest rodzajem jedzenia, a może chodzi o dostawy żywności? Czy Rong Tian zamierza spalić spichlerz Dong Fan? A może planuje pozbyć się dostaw żywności, które zostały wysłane z Xi Rei, aby królestwo Dong Fan mogło przetrwać zimę? Jednak spalenie spichlerzy i głód dotknie tylko biednych ludzi, i nie będzie miało dużego wpływu na arystokrację. Jaką strategię wymyślił Rong Tian, aby podporządkować sobie Dong Fan?

Feng Ming zmarszczył brwi, kiedy o tym pomyślał, ale jego wyraz twarzy był dokładnie taki sam, jak otaczających go generałów, którzy nie rozumieli tego rodzaju kodu.

Naczelny Dowódca siedział pośrodku, zamyślił się przez chwilę i spojrzał na Królową Matkę.

Przepraszam, wielki mistrzu Sun Zi, czy ten dokument pochodzi z tego samego źródła, co ostatni? Czy na podstawie tych dwóch dokumentów, można odczytać, co kryje wiadomość?

Oczy wszystkich zwróciły się na Królową Matkę.

Kobieta wydawała się być nieświadoma przerażających spojrzeń skupionych na niej. Kilka razy uważnie i spokojnie przeczytała trzymany w ręku dokument, po czym podniosła głowę i powiedziała:

Ten dokument jest rzeczywiście taki sam, jak ten, który dostałam wczoraj od Naczelnego Dowódcy. Pochodzą z tego samego źródła, ale to wciąż niekompletna wiadomość. To tylko dwie części.

Jun Qing miał rozczarowany wyraz twarzy, zmrużył oczy, które podejrzliwie błyszczały spod powiek.

Jednak… – Królowa Matka przeciągnęła długim tonem, wstrzymując oddechy zebranych w środku sali generałów, po czym dodała lekko. – Chociaż dokument jest niekompletny, to obie wiadomości są ze sobą połączone, mogę już dostrzec pewne znaki i postarać się zgadnąć, co mogą oznaczać.

Feng Ming pochwalił w sercu spryt Królowej Wdowy. Mogła wymyślić treść wiadomości, dając tym wszystkim generałom wiele do myślenia i nie bojąc się, że będą w stanie sprawdzić słowo po słowie, by w jej wypowiedzi znaleźć wady.

Wszyscy wpatrywali się w nią zszokowani.

Mistrzu, bądź śmiały w osądzie i powiedz nam, co widzisz? – Cang Yan był pierwszym, który się odezwał.

Jun Qing lekko obrócił głowę, wyrażając zainteresowanie.

Królowa Matka zamknęła na chwilę oczy, a gdy je otworzyła powoli, powiedziała:

Przekazy bogów są zbyt głębokie. Wszędzie jest za dużo informacji, a każda informacja nie jest wyczerpująca. Mogę tylko wyłapać nieliczne uwagi związane z Dong Fan. Moment. Hmm … Katastrofa w Dong Fan jest nieunikniona.

Gdy tylko kobieta wypowiedziała te złowieszczą przepowiednię, w głuchej sali rozległ się nagle delikatny chichot.

Mistrz sieje zwykłe plotki. W Dong Fan nie ma nikogo, kto mógłby nas zniszczyć lub oszukać.

Pozycja Lin Yina nie była widoczna. Siedział w drugim rzędzie, chował się w cieniu, ale kiedy otwierał usta, wszyscy zwracali uwagę na jego słowa. Jun Ting zmarszczyła brwi i lekko potrząsnęła głową zza pleców Jun Qinga, prosząc go w ten sposób, aby nie mówił za dużo. Lin Yin jednak nadal szydził, jakby tego nie widział.

Jun Qing spojrzał na niego i powiedział chłodno:

Lin Yin, jak możesz być niegrzeczny wobec wielkiego mistrza Sun Zi? – Jednak on również miał wątpliwości co do słów Feng Minga i wielkiego mistrza, dlatego ton jego głosu nie był aż tak ostry.

Lin Yin wstał, zasalutował do Naczelnego Dowódcy, po czym odwrócił głowę do Królowej Matki, bez żadnej pokory śmiało i głośno mówiąc:

Jestem zastępcą dowódcy w 13. Dywizji, nazywam się Zuo Lin Yin. Mam nadzieję, że mistrz wybaczy moje złe zachowanie, ale słowa mistrza wzbudziły moje podejrzenia, które chciałbym uczciwie i głośno wypowiedzieć. – Przerwał na chwilę i zwrócił się do generałów. – Panowie, czy ten tekst jest naprawdę wiadomością dla ludzi wysłana przez Bogów? Czy ta wiadomość to rzeczywiście układanka? Jakie jest prawdziwe znaczenie tych wiadomości? Wszyscy możemy polegać tylko na Księciu Mingu i mistrzu Sun Zi, aby zrozumieć ich treść. Bazując na tym, co o tym wszyscy sądzicie?

Feng Ming parsknął i powiedział chłodno:

Zastępca dowódcy Lin Yin uważa, że ja i mój mistrz działamy razem, aby oszukać Naczelnego Dowódcę?

Lin Yin spojrzał na Feng Minga, nie okazując żadnej słabości i uśmiechnął się uprzejmie.

Jakbym śmiał. Po prostu Książę Ming powiedział nam, że tylko twój mistrz rozumie tego rodzaju pismo i jest w stanie odczytać zaszyfrowaną wiadomość. W końcu kiedy udało nam się sprowadzić tu mistrza Sun Zi, ona nagle twierdzi, że wiadomości nie są kompletne i nie może tego przetłumaczyć. Dziś gdy jesteśmy w posiadaniu dwóch dokumentów, mistrz może wypowiedzieć tylko słowa, które wstrząsają ludzkim sercem, mówiąc o zbliżającej się katastrofie Dong Fan. To sprawia, że wzbudza to w nas podejrzenia, że wielki mistrz Sun Zi celowo mija się z prawdą.

Lin Yin powiedz nam, co planujesz? – zapytał nagle Jun Qing.

Ośmielę się poprosić Księcia Minga i wielkiego mistrza Sun o dostarczenie dowodów na to, że słowa zawarte w wiadomościach rzeczywiście pochodzą od Bogów.

Było czymś oczywistym, że armia Dong Fan ma wielu świetnie wyszkolonych i zdolnych ludzi, których ciężko oszukać. Feng Ming pomyślał, że nie należy brnąć w to dalej, więc postanowił milczeć.

Haha. – cichy śmiech Królowej Matki przerwał ciszę. – Tylko Bogowie znają prawdę czy ktoś kłamie, czy nie, a ja nie muszę niczego udowadniać temu młodemu generałowi. – Spojrzała wymownie na Jun Qinga. – Czy Naczelny Dowódca, również wątpi w moje słowa?

Jeśli mistrz może dać nam jakiekolwiek dowody, to byłoby idealnie. – Jun Qing odpowiedział jej z zimnym uśmiechem.

Królowa Matka okazała powagę, trzymając dokumenty w obu rękach, obejrzała go od góry do dołu i westchnęła.

Naczelny Dowódca nie skończył słuchać tego, co miałam zamiar jeszcze powiedzieć. W tej wiadomości nie tylko znajduje się informacja o nadchodzącej do Dong Fan katastrofie, ale zawiera ona również inne wskazówki. Katastrofa nadciągnie od południa, żołnierze zostaną zaatakowani, a stolica znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie… – Rozległ się szmer. Królowa Wdowa zamknęła oczy, okazując współczucie. – Bogowie dali jasno do zrozumienia, że wszystko zacznie się od popołudniowej strony miasta. Niezależnie od tego, czy dowódca w to wierzy czy nie, powiedziałam wszystko, co mogłam powiedzieć.

Gdy tylko skończyła mówić, wstała z wdziękiem i ruszyła w kierunku drzwi.

Zebrani w sali generałowie spojrzeli po sobie, żaden jednak nie miał na tyle odwagi, aby zatrzymać mistrza Sun Zi, dając kobiecie spokojnie wyjść.

Oczywiście Feng Ming kuł żelazo, póki gorące. Spojrzał na Jun Qinga i powiedział poważnie:

Jeśli Naczelny Dowódca podejrzewa mojego mistrza i mnie o kłamstwo, zawsze możesz nas skazać na śmierć. Zanim jednak Naczelny Dowódca Jun podejmie jakąkolwiek złą decyzję, zalecam, aby wysłał najpierw ludzi, żeby sprawdzili dokładnie sytuację w południowej części miasta, czy rzeczywiście nie dzieje się tam nic podejrzanego.

Feng Ming zerknął na Lin Yina udając rozgniewanego i podążył za Królową Matką.

Nie musiał nawet zgadywać. Królowa Matka, odważając się mówić takie rzeczy, musiała wiedzieć o planach Rong Tiana, który z pewnością zdążył już wcześniej ją o wszystkim poinformować.

W północnej części miasta z pewnością niedługo coś się wydarzy…

Tłumaczenie: Polandread

Tom I
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Rozdział 6
Rozdział 7
Rozdział 8
Rozdział 9
Rozdział 10
Rozdział 11
Rozdział 12
Rozdział 13
Rozdział 14
Rozdział 15
Rozdział 16
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19
Rozdział 20
Rozdział 21
Rozdział 22
Rozdział 23

Tom II
Rozdział 24
Rozdział 25
Rozdział 26
Rozdział 27
Rozdział 28
Rozdział 29
Rozdział 30
Rozdział 31
Rozdział 32
Rozdział 33
Rozdział 34
Rozdział 35
Rozdział 36
Rozdział 37
Rozdział 38
Rozdział 39
Rozdział 40
Rozdział 41
Rozdział 42
Rozdział 43
Rozdział 44
Rozdział 45
Rozdział 46
Rozdział 47
Rozdział 48
Rozdział 49

Tom III
Rozdział 50
Rozdział 51
Rozdział 52
Rozdział 53
Rozdział 54
Rozdział 55
Rozdział 56
Rozdział 57
Rozdział 58
Rozdział 59
Rozdział 60
Rozdział 61
Rozdział 62

Tom IV
Rozdział 63
Rozdział 64
Rozdział 65
Rozdział 66
Rozdział 67
Rozdział 68
Rozdział 69
Rozdział 70
Rozdział 71
Rozdział 72
Rozdział 73
Rozdział 74
Rozdział ekstra

Tom V
Rozdział 75
Rozdział 76
Rozdział 77
Rozdział 78
Rozdział 79
Rozdział 80
Rozdział 81
Rozdział 82
Rozdział 83
Rozdział 84
Rozdział 85
Rozdział 86
Rozdział 87
Rozdział 88
Rozdział 89
Rozdział 90
Rozdział 91
Rozdział 92
Rozdział 93
Rozdział 94
Rozdział 95
Rozdział 96
Rozdział 97

Tom VI
Rozdział 98
Rozdział 99
Rozdział 100
Rozdział 101
Rozdział 102
Rozdział 103
Rozdział 104
Rozdział 105
Rozdział 106
Rozdział 107
Rozdział 108
Rozdział 109
Rozdział 110
Rozdział 111
Rozdział 112
Rozdział 113
Rozdział 114
Rozdział 115
Rozdział 116
Rozdział 117

Tom VII
Rozdział 118
Rozdział 119
Rozdział 120
Rozdział 121
Rozdział 122
Rozdział 123
Rozdział 124
Rozdział 125
Rozdział 126
Rozdział 127
Rozdział 128
Rozdział 129
Rozdział 130
Rozdział 131
Rozdział 132

11 Comments

 1. wafgel

  a chciałabym się dopytać, bo nie mogę znalezc nigdzie tej novelki dobrze przetłumaczonej na język angielski, czy będą jakieś przerwy, i jak często są ok. wstawiane rozdziały? Wiem że to nie jest 10 minut pracy i załatwione, ale super by było się dowiedzieć.

  Odpowiedz
  1. Ashi Autor

   Jak dobrze zauważyłaś, nigdzie nie ma dobrego angielskiego tłumaczenia. Rozdziały więc są gdy Polandread je przetłumaczy, a ja zrobię korektę. Nic więcej nie jesteśmy w stanie powiedzieć.

   Odpowiedz
 2. wafgel

  Jejku, dawno się tak w jakąś novelke nie wciągnęłam! Super robota, dziękuje za rozdział i ciężką pracę słonko, nie mogę się doczekać co będzie dalej :zachwyt:

  Odpowiedz
 3. Ayakashi Amori

  Kocham! Naprawdę uwielbiam, jedna z moich ulubionych nowelek! Czy mogę spodziewać się zobaczyć jeszcze jakieś rozdziały, przed kolejną dłuższą przerwą? Muszę wiedzieć na co przygotować moje serce… :szok:

  Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: