Feng Yu Jiu Tian

Rozdział 11116 min. lektury

Feng Ming unosił się w czarnym morzu nieświadomości. Nie wiadomo, ile czasu minęło, kiedy w końcu wybudził się ze snu. Nareszcie miał wystarczająco dużo energii, aby powoli otworzyć powieki. Głowa bolała go nieznośnie, jednak gdy wzrok nabrał ostrości, przed sobą ujrzał parę wpatrzonych w niego znajomych, pięknych oczu. Zmusił się do uśmiechu.

Nie spodziewałem się, że jeszcze będzie mi dane zobaczyć Doradcę. – Gdy tylko przemówił, poczuł, jakby jego gardło było zdarte, a głos nienaturalnie niski i ochrypły.

Lu Dan przyglądał mu się uważnie przez dłuższy czas, aż w końcu ciężko westchnął.

Nareszcie Książę Ming się obudził. Lu Dan martwił się, że jeśli Książę Ming będzie nieprzytomny przez kolejne trzy dni, wtedy nie będzie sposobu, aby zmierzyć się z Najwyższą Kapłanką. Byłem zmuszony, aby podać Księciu Mingowi bardzo dużą dawkę pobudzających ziół. Bardzo się bałem, że organizm Księcia nie będzie w stanie tego znieść, ale już po jednym dniu zdołałeś się obudzić. Naprawdę jesteś błogosławiony przez Bogów.

Gdy tylko Feng Ming usłyszał „błogosławiony przez Bogów”, nieuchronnie przypomniał sobie, że użył tego sformułowania, aby zaszantażować Najwyższą Kapłankę Dong Fan. W odpowiedzi Arcykapłanka oznajmiła, że zada mu śmierć, jeśli w ciągu trzech dni nie otrzyma znaku od Bogów, które byłyby potwierdzeniem jego słów.

Jedyną osobą, która była w stanie przeciwstawić się tym starym kobietom, był Lu Dan, jednak nie był on żadnym Bogiem. Mimo to Feng Ming, będąc w tym żałosnym położeniu, postanowił mu choć trochę poschlebiać. Uśmiechnął się i spojrzał na mężczyznę.

Doradca jest tak mądrą osobą i również wsparciem dla swego Królestwa. Twój Król nie może narzekać na brak utalentowanych obywateli, mając kogoś takiego przy swym boku. Ja również nie muszę się martwić, że te kapłanki mnie skrzywdzą, mając ciebie, Doradco, za sprzymierzeńca, prawda?

Lu Dan rzucił smutne spojrzenie Feng Mingowi i w milczeniu zniżył się, aby pomóc mu usiąść prosto. Dopiero po dłuższej chwili zdecydował się mówić:

Wydaje się, że Książę Ming tak naprawdę nie wie, kto w Królestwie Dong Fan trzyma prawdziwą władzę w rękach.

Twarz Feng Minga poczerwieniała.

No więc… słyszałem o tym trochę …

Rong Tian uczył go kiedyś o polityce innych państw, ale ta wówczas nieistotna dla Feng Minga wiedza została szybko przez niego zapomniana.

Lu Dan uśmiechnął się smutno, a potem zaczął tłumaczyć:

Dong Fan to kraj, który czci wielu Bogów. Począwszy od Rodziny Królewskiej poprzez szlachetnie urodzonych aż do zwykłych obywateli, każdy wierzy całym sercem w Bogów. Z tego właśnie powodu ludność Dong Fan jest ze sobą bardziej zjednoczona niż inne narody. Święty Pałac Nieba i Ziemi, gdzie przetrzymywany jest nasz narodowy skarb, Pierścień Nieba i Ziemi, to błogosławione miejsce, czczone przez wszystkich w Dong Fan… Właśnie z tego powodu kapłanki coraz bardziej arogancko ingerują w sprawy rządowe naszego Królestwa. Używają Bogów, by eliminować przeciwników politycznych, co sprawiło, że od ponad stu lat majestat Rodziny Królewskiej Dong Fan zmienił się i osłabł. Nawet nasz Wielki Król musi patrzeć na ich twarze i liczyć się z ich zdaniem, kiedy wydaje rozkazy. – Oczy Lu Dana nagle pociemniały ze złości, jakby przypomniał sobie o wszystkich złych rzeczach, które kapłanki do tej pory zrobiły. – Pozycja Doradcy Dong Fan od zawsze była w rękach kapłanek, a przez większość czasu należała do Najwyższej Kapłanki. Czy chodzi o sprawy narodowe, czy politykę zagraniczną, bez zgody Doradcy, Król nie może o niczym sam decydować. Książę Ming, czy nie sądzi Książę, że grupa takich kapłanek nie różni się wcale niczym od skorumpowanych urzędników używających swych wpływów i władzy, aby knuć i planować bunt i rewoltę?

Feng Ming był zaskoczony, a jego umysł powoli analizował fakty.

Ale… czy to nie Ty jesteś Doradcą Dong Fan?

Lu Dan zaśmiał się gorzko i odpowiedział:

Książę Ming wie, przez jak wiele trudności przeszliśmy i jak wielu lojalnych powierników oddanych Wielkiemu Królowi poświęciliśmy w celu odebrania tej pozycji kapłankom? Jednakże ciężko było wykorzenić z serc naszych obywateli wiarę w szanowany status kapłański. Niestety bezpośrednia konfrontacja z nimi doprowadziłaby tylko do konfliktów społecznych i chaosu. Wspólne wysiłki Wielkiego Króla i moje prowadzą tylko do osiągnięcia wyników bez zysków i strat. Tymczasem wszystkie pozostałe kraje stają się coraz silniejsze i są świadkami naszego powolnego upadku. Jeżeli szybko nie uporamy się z tą plagą władzy kapłańskiej, która zżera nasz kraj od środka, jak Dong Fan ma dalej prosperować i rosnąć w siłę, aby móc odeprzeć ataki z zewnątrz?

Feng Ming słuchał uważnie słów mężczyzny, myśląc po cichu: Jednak uczyniłeś mnie swoim więźniem, więc nawet jeśli opowiesz mi o problemach Twego Królestwa, nie będę Twoim sprzymierzeńcem.

Pomimo tego, iż tak myślał, w głębi serca szanował Lu Dana. Było tak już od jakiegoś czasu i to właśnie wywoływało w Feng Mingu dziwny rodzaj dezorientacji. Książę zmarszczył brwi i powiedział:

Nic dziwnego, że te stare kobiety nie są zadowolone, gdy cię widzą. Och, ale dlaczego Doradca zmusza mnie, bym tu był? Sprawy wewnętrzne Dong Fan są wystarczająco skomplikowane, więc dlaczego podróżowałeś tysiące mil, aby jeszcze niepokoić Xi Rei? Jeśli chcesz pokonać przeciwników z zewnątrz, najpierw musisz uspokoić nastroje wewnątrz swego kraju. To największa nauka… mojego mistrza, Sunzi.

Jeśli chcesz pokonać przeciwników z zewnątrz, najpierw musisz uspokoić nastroje wewnątrz kraju… – Lu Dan powtórzył te słowa szeptem, a potem cicho westchnął. – Twój mistrz widzi i rozumie więcej niż zwykli ludzie, każde słowo jest tutaj prawdą. – Nagle na twarzy Lu Dana pojawił się wyraz zamyślenia. Usiadł prosto na krześle i spojrzał w okno. – Przebywanie z Księciem Mingiem już od jakiegoś czasu, sprawia, że Lu Dan coraz bardziej podziwia Księcia Minga. Będąc szczerym, gdyby nie była to dla mnie ostatnia deska ratunku, nigdy nie odważyłbym się niepokoić tak potężnego Królestwa, jak Xi Rei.

Widząc po twarzy Feng Minga, że te słowa nie do końca go przekonują, Lu Dan tylko zaśmiał się łagodnie.

W ciągu ostatniego roku Dong Fan nawiedziło wiele katastrof naturalnych. Kapłanki wykorzystały to, aby szerzyć pogłoski, że to wszystko ma związek z tym, iż zajmuję stanowisko Doradcy, co sprawia, że Bogowie są na nas źli i zesłali na nas karę. Grot włóczni i gniew ludzi jest skierowany na mnie. Jeśli natychmiast nie podejmiemy żadnych działań, obawiam się, że Lu Dan nie ma najmniejszych szans, by pokonać Najwyższą Kapłankę.

Och… więc Twój plan polegał na tym, aby mnie oszukać i siłą tutaj ściągnąć? Chciałeś sprawić, aby Rong Tian i reszta królestw stali się wrogami i zwalczali siebie nawzajem. Chciałeś osłabić siły Xi Rei, a mnie zmusić, bym zdradził Ci tajniki militarnych strategii, byś dzięki nim umocnił armię Dong Fan? Już rozumiem, gdyby to wszystko ci się udało, osiągnąłbyś wielki sukces i nawet te stare kapłanki zaczęłyby cię szanować.

Twarz Lu Dana nabrała lekkich rumieńców, jakby Feng Ming trafił w samo sedno sprawy. Zaśmiał się łagodnie i powiedział:

Bystrość umysłu Księcia Minga jest dobrze znana w całym świecie, dlatego Lu Dan nie bał się zaryzykować i zaprosić Księcia Minga do Dong Fan. Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód… Głęboko wierzę, że tylko taka osoba, jak Książę Ming, jest w stanie zmienić przeznaczenie Dong Fan. Tylko Ty mogłeś zamieszkać w Pałacu Nieba i Ziemi, świętym miejscu, które jest głęboko zakorzenione w sercach i umysłach wszystkich ludzi tego Królestwa.

W czasie ich rozmowy służąca przyniosła miseczkę z lekarstwem dla Księcia. Feng Ming nie lubił pić wyjątkowo gorzkich ziół, ale ponieważ starał się wyglądać na bardzo odważnego i nie chciał, aby patrzono na niego z politowaniem, wypił lekarstwo duszkiem.

Nagła gorycz przelała się przez gardło wprost do żołądka, jednak zaraz po tym Lu Dan podał mu miseczkę ze złocistym, krystalicznie czystym płynem, mówiąc:

To słodki syrop, który pomoże pozbyć się nieprzyjemnego posmaku w ustach.

Feng Ming upił łyk, który natychmiast przyniósł mu ulgę. Szybko przechylił całą miseczkę i wlał do gardła pozostałą ilość syropu, a potem zwrócił naczynie Lu Danowi.

No cóż, moje życie i tak wisi na włosku, więc nie boję się, że Doradca mnie otruje. – Uśmiechnął się smutno, a potem spojrzał pytająco na mężczyznę. – Ten Pałac to święte miejsce, które jest w sercach wszystkich obywateli Dong Fan. Co w tym dobrego? Mieszkam tu, ale trzymają mnie zamkniętego w lochach i jeśli będę tam przebywał dłużej, to z pewnością zamarznę na śmierć.

Te okrutne kobiety… – Lu Dan westchnął. – Zrobiły to specjalnie, bo chciały, aby Książę umarł w lochach. Nawet jeśli Książę Ming nie użyłby obraźliwych słów względem Bogów, znalazłyby inny sposób, aby doprowadzić do twojej śmierci. – Głos mężczyzny lekko drżał, jakby mówiąc to, dotykał jakiejś niezagojonej rany w swym sercu. Nagle jego brwi niebezpiecznie się zwęziły.

Zabić mnie? – zapytał zaskoczony Feng Ming. – Czy one tak strasznie nienawidzą Xi Rei, a może Rong Tian zrobił coś, co je tak bardzo obraziło?

W Lu Danie buzował gniew, jednak uśmiechnął się łagodnie jak wiosenna bryza i potrząsając lekko głową, powiedział:

Książę Ming ma dość proste rozumowanie. Czy nie słyszałeś nigdy o tym, jak wiele niewinnych istnień zostaje poświęconych podczas walk o władzę wewnątrz pałacu? Ani Xi Rei, ani Rong Tian nie mają z tym nic wspólnego. One chcą zabić Księcia Minga tylko dlatego, że Książę Ming jest moim gościem.

Ach, teraz rozumiem! Jeśli gość zaproszony przez Doradcę dostanie pozwolenie, aby zamieszkać w Pałacu Nieba i Ziemi, co jest czymś niezwykłym, bo tylko nielicznym pozwala się tam przebywać, wówczas twoja pozycja jako Doradcy Dong Fan nabrałaby większego znaczenia. Dzięki temu wpływy kapłanek osłabłyby, a Ty zaskarbiłbyś sobie serca zwykłych obywateli. Czy wtedy będziesz mógł przeciwstawić się tym starym wiedźmom? Teraz już wiem, dlaczego te kapłanki tak mnie nienawidzą. Jeśli nagle zachorowałbym i umarł, wtedy mogłyby śmiało powiedzieć, że zostałem ukarany przez Bogów… – powiedział Feng Ming, po czym wziął głęboki oddech i dodał z niedowierzaniem: – One ośmieliły się traktować mnie jak zabawkę, wierząc w to, że moje życie nie jest warte nawet złamanego grosza?

Tak naprawdę już od początku Książę Ming był idealną osobą i spełniał wszelkie wymogi, aby zamieszkać w Pałacu Nieba i Ziemi. Znakomita reputacja Księcia Minga, potęga Xi Rei oraz wsparcie mego Wielki Króla były wystarczające, aby Arcykapłanka nie mogła się temu przeciwstawić. Jednak kto mógł przewidzieć, że sprawy w Xi Rei przyjmą taki obrót? Książę Ming utracił pierwotne wsparcie płynące z własnego kraju. Dong Fan jest jednym ze słabszych królestw, a kapłanki też mają swoje powody, aby nie akceptować Księcia Minga jako specjalnego gościa. A teraz… Wieści o zmianach w Xi Rei pokrzyżowały nasze plany, sprawiając, że skutki tego będą nieprzewidywalne. Władza w rękach kapłanek jest bardzo mocna, mocniejsza nawet od władzy mego Wielkiego Króla. Nie wiem, jak Dong Fan ma dużej wytrzymać konflikty wewnętrzne, a jednocześnie bronić się przed innymi królestwami?

Feng Ming dopiero co obudził się ze snu, zmorzony wcześniej gorączką. Czuł się słaby z powodu choroby, głowa wciąż go bolała i pulsowała nieznośnie. Nie był zainteresowany sprawami państwowymi Dong Fan. Tak naprawdę usłyszał tylko połowę z tego, co mówił Lu Dan. Ziewnął leniwie i zamknął oczy, wtulając głowę w jedwabną poduszkę.

Doradca nie musi mi tego wszystkiego tłumaczyć. Myślę, że już zrozumiałem, o co tu chodzi. Doradca i te kapłanki toczą ze sobą bitwę, gdzie zwycięzca może być tylko jeden. Moje życie zostało w to wplątane, stając się jednocześnie kartą przetargową. Więc może dojdźmy do porozumienia? Doradca nie będzie już więcej zmuszał mnie do spisywania strategii wojennych i nie będzie również używał słów innych ludzi, aby mi grozić. Ja obiecuję, że w zamian posłusznie zostanę w tym pokoju, będę tylko jadł i spał. Za nic nie będę wałęsał się po Pałacu, aby nie natrafić na te stare kapłanki, które chciałyby żywcem obedrzeć mnie skóry i sprawić, byś znowu stracił twarz.

Lu Dan nagle zapytał:

Książę Ming myśli, że gdzie teraz przebywa?

To taki miły, ciepły i pięknie urządzony pokój, czy to nie jest Twoja sypialnia, Doradco?

W komnacie zapadła cisza, dopiero po chwili przerwał ją głos Lu Dana.

To pokój w Pałacu Nieba i Ziemi, specjalnie przygotowany dla wyjątkowych gości. Naczelna Kapłanka wyraziła zgodę, aby Książę Ming mógł w nim przebywać przez trzy dni. Jeśli po trzech dniach nie nastąpi żaden cud i Bogowie się nie objawią, Książę Ming zostanie ścięty przed świętym jeziorem. – Widząc szeroko otwarte oczy Feng Minga, Lu Dan wyjaśnił: – Jesteś gościem, którego tutaj sprowadziłem i według kapłanek w ten sposób okazałem nieposzanowanie Bogom. Jeżeli rozejdą się plotki, że umarłeś w Pałacu Nieba i Ziemi, Najwyższa Kapłanka użyje swych możliwości, aby wykorzystać to i zmusić Wielkiego Króla, aby skazał mnie na śmierć. Zamiast zostać zabitym w ten sposób, chciałem skorzystać z szansy, aby złączyć swój los z Twoim, wierząc, że szczęście i błogosławieństwo Bogów, jakie ci zawsze sprzyja, w tym wypadku pomoże też i mnie. Ustaliliśmy z Arcykapłanką, że przez te trzy dni pozwolą Księciu Mingowi odzyskać zdrowie w dobrych warunkach i w najlepszy możliwy sposób. Przez ten czas nic złego nie może Księcia spotkać. W zamian… Po tych trzech dniach mój los będzie taki sam jak Księcia Minga.

Co? – wykrzyknął Feng Ming, podnosząc się z łóżka.– Wciąż jeszcze nie uciekłem od tych starych kobiet? Wciąż jeszcze jestem w ich rękach? – Rozejrzał się dookoła, by się upewnić, że nikogo innego nie w pokoju. – Jeśli w ciągu trzech dni Bogowie się nie objawią, ty umrzesz razem ze mną?

Lu Dan uśmiechnął się smutno.

To właśnie chciałem wyjaśnić Księciu Mingowi. Teraz obaj dzielimy to samo przeznaczenie. Książę Ming musi zagwarantować, że nastąpi cud i Bogowie się objawią.

Ach, zastanów się i pomyśl tylko, jak Bogowie mają się w ogóle objawić?

Lu Dan spojrzał na niego zaskoczony i powiedział:

Książę Ming jest niezwykle inteligentny i utalentowany, jeśli nie byłeś tego pewny, dlaczego w ogóle kłamałeś na temat objawienia się Bogów?

Feng Ming jęknął i przewracając oczami, powiedział:

Te stare kobiety próbowały obedrzeć mnie ze skóry, musiałem znaleźć jakiś sposób, by dać ci trochę czasu, abyś uratował moje skromne życie. Nawet z powodu tych militarnych strategii musisz znaleźć sposób, aby mnie uratować!

Tak naprawdę Feng Ming chciał kupić również czas dla Rong Tiana i mimo tego, że nie wiedział, gdzie jego ukochany teraz przebywa, wciąż miał nadzieję, że przyjdzie po niego i zrobił wielki pokaz, jakby ratował damę w opałach!

Nawet opanowany i powściągliwy Lu Dan stał w oszołomieniu przez dłuższy czas. Jego twarz pobladła, gdy patrząc na Feng Minga, powiedział przez zaciśnięte zęby:

Nieważne, co zrobisz! Możesz sprawić, aby lampiony unosiły się bez wiatru na nocnym niebie, jak w stolicy Bo Jian, możesz stworzyć słup ognia, taki jaki unosił się na rzece Aman, oświetlając połowę Yong Yin, możesz również stworzyć kolejne, niezwykłe zjawisko, niesamowity fenomen, który wstrząśnie całym Dong Fan. Tylko od ciebie zależy nasze życie lub nasza śmierć.

Feng Ming zamrugał powiekami, wpatrując się w Lu Dana, jednak chwilę później wykrzyczał na całe gardło:

Pomóż mi!!! Rong Tian, pośpiesz się i przyjdź tu szybko! Te stare kobiety tym razem naprawdę nie żartują!

Tłumaczenie: Polandread

Tom I
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Rozdział 6
Rozdział 7
Rozdział 8
Rozdział 9
Rozdział 10
Rozdział 11
Rozdział 12
Rozdział 13
Rozdział 14
Rozdział 15
Rozdział 16
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19
Rozdział 20
Rozdział 21
Rozdział 22
Rozdział 23

Tom II
Rozdział 24
Rozdział 25
Rozdział 26
Rozdział 27
Rozdział 28
Rozdział 29
Rozdział 30
Rozdział 31
Rozdział 32
Rozdział 33
Rozdział 34
Rozdział 35
Rozdział 36
Rozdział 37
Rozdział 38
Rozdział 39
Rozdział 40
Rozdział 41
Rozdział 42
Rozdział 43
Rozdział 44
Rozdział 45
Rozdział 46
Rozdział 47
Rozdział 48
Rozdział 49

Tom III
Rozdział 50
Rozdział 51
Rozdział 52
Rozdział 53
Rozdział 54
Rozdział 55
Rozdział 56
Rozdział 57
Rozdział 58
Rozdział 59
Rozdział 60
Rozdział 61
Rozdział 62

Tom IV
Rozdział 63
Rozdział 64
Rozdział 65
Rozdział 66
Rozdział 67
Rozdział 68
Rozdział 69
Rozdział 70
Rozdział 71
Rozdział 72
Rozdział 73
Rozdział 74
Rozdział ekstra

Tom V
Rozdział 75
Rozdział 76
Rozdział 77
Rozdział 78
Rozdział 79
Rozdział 80
Rozdział 81
Rozdział 82
Rozdział 83
Rozdział 84
Rozdział 85
Rozdział 86
Rozdział 87
Rozdział 88
Rozdział 89
Rozdział 90
Rozdział 91
Rozdział 92
Rozdział 93
Rozdział 94
Rozdział 95
Rozdział 96
Rozdział 97

Tom VI
Rozdział 98
Rozdział 99
Rozdział 100
Rozdział 101
Rozdział 102
Rozdział 103
Rozdział 104
Rozdział 105
Rozdział 106
Rozdział 107
Rozdział 108
Rozdział 109
Rozdział 110
Rozdział 111
Rozdział 112
Rozdział 113
Rozdział 114
Rozdział 115
Rozdział 116
Rozdział 117

Tom VII
Rozdział 118
Rozdział 119
Rozdział 120
Rozdział 121
Rozdział 122
Rozdział 123
Rozdział 124
Rozdział 125
Rozdział 126
Rozdział 127
Rozdział 128
Rozdział 129
Rozdział 130
Rozdział 131
Rozdział 132

7 Comments

 1. Dzadza14

  No normalnie z deszczu pod rynnę wpada ten Feng Ming ;D Podoba mi się ta nowelka, oby było takich więcej :p
  Dzięki za tłumaczenie i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. Bo ciekawe na co wpadnie tym razem? Może stworzy samolot haha xD

  Odpowiedz
  1. Polandread

   Hej:) Kiedyś już o tym wspominałam , ale wszystkie tłumaczone na język angielski rozdziały począwszy od tomu 5 aż do tomu 14 są tylko streszczeniami. Mam dostęp do rawów, więc zawsze porównuję ze sobą obie wersje, aby „ponadrabiać” ewentualne braki w opisach, czy też dialogach. Szósty tom ogólnie charakteryzuje się krótkimi rozdziałami, ale jest w nich zawarte wszystko co trzeba. Dzięki za komentarz :)

   Odpowiedz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: