Chuanshuo Zhi Zhu de Furen

Rozdział 9 – Legendarna dusza5 min. lektury

Następnego dnia You XiaoMo podążył za innymi braćmi do Sali Magicznych Ziół. To najważniejsze miejsce na szczycie Ziemskim, do którego każdy uczeń musiał regularnie przychodzić. Przyprowadzenie ich tutaj było obowiązkiem Brata Li, ale miał też inne zadania, więc nie mógł ich tego dnia nauczać. Ale za to Starszy Brat miał czas, więc go zastąpił.

To pierwszy raz, kiedy macie z tym styczność, więc nie będę za bardzo zagłębiał się w temat. Zacznijmy od podstaw. Przed sobą widzicie magiczne zioła, które są potrzebne do rafinowania pigułek. Przyjrzyjcie się im z bliska.

Mówiąc, Fang ChenLe postawił przed nimi zioła w doniczkach, a oni uważnie się im przyjrzeli. Magiczne zioło to ogólny termin dla magicznych materiałów medycznych. Ale nie wszystkie z nich miały formę zioła. Na przykład w drugiej doniczce od lewej jest Kwiat Spokojnego Ducha, magiczne zioło poziomu pierwszego.

Później Starszy Brat wytłumaczył im poziomy magicznych ziół. Tak jak z magami, zioła również są podzielone na poziomy, a w sumie było ich dwanaście. Im wyższy poziom magicznego zioła, tym wyższego poziomu powstanie pigułka. Ale to także zależało od rangi maga – magowie rang niskich mogli tworzyć tylko pigułki do poziomu trzeciego, średnich do poziomu szóstego. Jeśli chodzi o magów najwyższej rangi, to cały kontynent Ling Xiang im zazdrościł, bo to najlepiej płatna profesja. Jednak szansa na sukces zmniejsza się proporcjonalnie do wzrostu poziomu. Na przykład przy pigułkach dziewiątego i dziesiątego poziomu nawet najlepsi magowie mogą zagwarantować tylko dziesięcioprocentowe powodzenie. A do tego magiczne zioła potrzebne do stworzenia takiej pigułki były trudno dostępne.

Dalej są tylko pigułki i zioła poziomu jedenastego lub dwunastego. To praktycznie legendarne przedmioty. Mówi się, że może je stworzyć jedynie legendarny mag o siedmiobarwnej duszy. Jednak taki mag nie pojawił się na kontynencie Long Xiang od ponad dziesięciu tysięcy lat, więc nie wiadomo, ile w tym prawdy. Nawet gdyby jakiś się teraz pojawił, to znalezienie ziół odpowiedniego poziomu nie było łatwą rzeczą.

You XiaoMo wiedział już o tym wszystkim z książek. Ale mimo to uważnie słuchał wyjaśnień Starszego Brata. Upewnienie się mogło jedynie przynieść same korzyści.

Fang ChenLe zauważył swojego gorliwego Młodszego Brata i kiwnął głową z aprobatą. Te informacje były podstawowe i łatwo można je znaleźć w książkach. Dlatego, kiedy musi opowiedzieć o tym nowym uczniom, zwykle nie są zbyt uważni. Niecodziennie trafia na tak gorliwego i cierpliwego ucznia, więc od razu zwrócił na niego uwagę.

Teraz zapoznajcie się dokładnie z każdym ziołem poziomu pierwszego. Za dwie godziny wrócę i wyjaśnię podstawy bycia magiem. – Fang ChenLe skierował się w stronę wyjścia z sali, pozwalając swoim uczniom na odrobinę swobody. Większość poszła oglądać zioła, ale You XiaoMo po prostu go zawołał. Starszy mężczyzna natychmiast się odwrócił, słysząc wołający go przyjemny głos. Jego wzrok spotkał gorliwego Młodszego Brata, patrzącego się na niego wyczekująco swoimi dużymi, czarnymi oczami. Nie mógł powstrzymać myśli, że wygląda to dość zabawnie.

Młodszy Bracie XiaoMo, o co chodzi?

You XiaoMo nie spodziewał się, że Starszy Brat zapamięta jego imię. Patrząc się nieśmiało w dół, spytał:

Starszy Bracie, chciałbym zobaczyć ogród medyczny. Mogę?

Fang ChenLe zdrętwiał, uważnie przyglądając się chłopakowi. Po chwili przytaknął.

Oczywiście, że możesz. Na początku myślałem, że podanie dzisiaj zbyt wielu informacji będzie dla was ciężarem, ale skoro prosisz, to w porządku. Ale na razie możesz mieć dostęp wyłącznie do ogrodu medycznego pierwszego poziomu.

Dziękuję, Starszy Bracie. – Zachwycony You XiaoMo szybko mu podziękował.

Fang ChenLe uśmiechnął się, mówiąc, że nie musi mu dziękować i zabrał go na miejsce.

Ogród medyczny był najważniejszym miejscem w sekcie TianXin. Każda sekta, która planowała długoterminowy rozwój, nie mogła się bez niego obyć. Z tego powodu ogród medyczny był strefą zamkniętą. Do środka mogli wejść wyłącznie zajmujący się nimi mistrzowie, chyba że ktoś uzyskał pozwolenie od Wielkiego Mistrza. Ale w głównym ogrodzie medycznym rosły wyłącznie zioła powyżej poziomu piątego. Ogród z pozostałymi ziołami był ogólnodostępny.

Każdy ze szczytów sekty miał po pięć ogrodów medycznych, jeden przeznaczony na każdy poziom ziół. You XiaoMo był tutaj nowy, więc miał dostęp wyłącznie do ogrodu poziomu pierwszego.

Tłumaczenie: Ashi

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: