Chuanshuo Zhi Zhu de Furen

Rozdział 12 – Ryzyko związane z pigułkami5 min. lektury

Po powrocie do pokoju myśli You XiaoMo trochę się przejaśniły. Słowa ubranej na różowo dziewczyny zdradziły mu sporo informacji. Ten „Starszy Brat” był prawdopodobnie najwyższej rangi uczniem w dywizji wojowników, a ona powinna być magiem. Choć You XiaoMo nie był zbyt towarzyski, to wiedział, że nie może być ze szczytu Ziemskiego. Na pewno była uczennicą z któregoś z pozostałych szczytów. Zapominając o jej pretensjonalnym głosie, You XiaoMo ze skupieniem zaczął czytać swoją książkę.

Aktualnie poruszała temat jakości magicznych ziół. Rosły różnie, zależnie od sposobu uprawy, skutkując w dobrych i złych ziołach. Jednak niezależnie od rodzaju uprawy, ich jakość nigdy nie przekroczyła 95%. Oczywiście to miało bezpośredni wpływ na jakość magicznych pigułek. W książce zostało wspomniane, że kilka tysięcy lat temu zaczęły się problemy związane z uprawą i od tamtej pory nikomu nie udało się wyhodować idealnej jakości ziół, co miało bezpośredni wpływ na ich użyteczność. Z tego powodu były dzielone na trzy kategorie – niskiej, średniej i wysokiej jakości.

Przechodząc trochę dalej, chłopak sprawdził, jak określić jakość magicznych ziół. Tłumacząc w prosty sposób, miało to związek z energią duchową wchłoniętą przez mistyków. Magiczne zioła były tak nazywane, ponieważ wchłaniały energię duchową wszechświata. Przepływała ona przez kanały energii, wchłaniała się, kiedy zioła dojrzewały. Czyli jakość magicznych ziół była zależna od zawartości energii duchowej. Dopiero teraz You XiaoMo zrozumiał, że tamta biała mgła otaczająca łodyżkę i liście kwiatu spokojnego ducha oznaczała magiczne zioło najwyższej jakości. Ale prawdopodobieństwo czegoś takiego nie jest wysokie. Nawet w ogrodzie medycznym poziomu pierwszego było tylko parę takich roślin. A co z roślinami wyższego poziomu? Prawdopodobieństwo praktycznie wynosiło zero.

A do tego, ze względu na różnice w jakości, istniało pewne niebezpieczeństwo dla wojowników, kiedy brali pigułki. Im gorsza jakość pigułki, tym większe niebezpieczeństwo. Na przykład przy niskiej jakości pigułkach, gdy jakość magicznych ziół mieściła się w przedziale 60-70%, to ryzyko dla wojownika sięgało 35%. Nie jest to wiele, ale mało też nie. Wyniki średniej jakości pigułki były trochę lepsze. Jakość ziół wynosiła około 70-85%, więc ryzyko tylko 20%. Oczywiście najniższe ryzyko miały pigułki najwyższej jakości. W tym wypadku czystość ziół to jakieś 90%, więc jest tylko 8% ryzyka po spożyciu. Dlatego pigułki najwyższej jakości od zawsze były celem magów i wojowników. Wysokiej rangi magowie zamieszkujący kontynent Long Xiang, oprócz poświęcania czasu na rafinowanie pigułek, regularnie poświęcali się badaniom dotyczącym metod uprawy.

Choć były pewne wyjątki. Pięćset lat temu pewien mag odkrył inny sposób na zmniejszenie ryzyka, czyli usunięcie zanieczyszczeń z ziół przed stworzeniem pigułki. Im więcej nieczystości zostanie usuniętych, tym lepsza była jakość ziół, zmniejszając ryzyko. Później, kiedy jego odkrycie zostało przekazane światu, wywołało ogromne zamieszanie wśród magów. Od tamtej pory coraz więcej osób przyjęło tę metodę. Każdy chciał jak najbardziej wydestylować zioła, by obniżyć ryzyko. Jednak ta metoda nie poprawiała jakości zioła, która mimo wszystko była zależna od poziomu energii duchowej w roślinie. Usunięcie zanieczyszczeń nie miało na to wpływu. Ale ta metoda nadal była bardzo użyteczna. Przechodząc przez pełny proces destylacji, można obniżyć ryzyko pigułek niskiej jakości do 15%, średniej do 10% i wysokiej do 5%.

Te wszystkie informacje tylko gmatwały się chłopakowi w głowie. To naprawdę bardzo skomplikowane. Teraz rozumiał, dlaczego tamci uczniowie powiedzieli, że rafinowanie pigułek nie jest takie proste. Tyle kroków trzeba wykonać, by zrobić tylko jedną sztukę! Stworzenie pigułki poziomu drugiego w sześć miesięcy nie wydawało się zbyt wykonalne, nieważne z której strony na to spojrzeć. Serce You XiaoMo zaczęło boleć. Wyglądało na to, że będzie musiał włożyć we wszystko 200% wysiłku, by móc pozostać w sekcie TianXin.

Tłumaczenie: Ashi

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: