Chuanshuo Zhi Zhu de Furen

Rozdział 18 – Wskaźnik sukcesu7 min. lektury

Tworzenie magicznych pigułek nie mogło być uważane ani za trudne, ani za łatwe. Ten proces był ściśle połączony z tym, co już ćwiczyli, czyli umiejętnością kontroli nad siłą duchową. Jeśli ktoś był w tym dobry, to niepowodzenie było mniej prawdopodobne. Ale to działało też w przeciwną stronę. Dlatego Starszy Brat Wu dał mu sześć typów magicznych ziół. To jednocześnie rodzaj pochwały dla jego zdolności.

Pozostali uczniowie byli niezmiernie niezadowoleni, ale nie śmieli wyrazić na głos swoich sprzeciwów. Ta decyzja została podjęta przez Starszego Brata Wu, który miał tę samą rangę, co Fang ChenLe. Nie mogli narzekać, nieważne jak bardzo im się to nie podobało. A do tego to oczywiste, że poziom You XiaoMo był wyższy. Gdyby teraz mieli nierozsądne wymagania, to na pewno zrobiliby złe wrażenie na Starszym Bracie Wu. Ale na pewno będą czuli urazę względem You XiaoMo. Naprawdę się popisał, sprawiając, że oni wydali się bezużyteczni.

You XiaoMo nie miał o tym pojęcia, ale nawet gdyby je miał, to co mógłby zrobić? Po otrzymaniu magicznych ziół w pełni pochłonęło go robienie pigułek. Ten proces miał kilka kroków, a każdy z nich przed chwilą ćwiczyli. Należy wpuścić do kociołka swoją siłę duchową poprzez trzy otwory, choć tak naprawdę służą one do tworzenia ekstraktów z magicznych ziół.

Po dodaniu siły duchowej wybrał trzy różne zioła – zioło stłuczeń, zioło żywego korzenia i kwiat spokojnego ducha. Pigułka, która powstawała z tych ziół, nazywana była pigułką odrzucającą, wykorzystywaną do pozbywania się z organizmu trucizn. Ale jej efekt nie był taki świetny, bo działał tylko na lekkie toksyny.

Później jego ruchy nie były już takie płynne. W końcu po raz pierwszy robił ekstrakt z ziół. Nie był w stanie wydobyć z nich wszystkich nieczystości. Choć odkrył, że może proces oczyszczania powtórzyć kilka razy, to nie chciał znowu się wyróżniać, więc zrobił to tylko raz. Wrzucił oczyszczone zioła, które przemieniły się w miałki proszek, na dno kociołka i włożył do środka obie ręce.

W tej chwili jego dłonie pokryte były cienką warstwą przezroczystej mgiełki – energią jego duszy. Nabrał trzy typy proszku i połączył je ze sobą. To nie jest zwykłe mieszanie składników, ten proces miał specyficzne kroki. Jeśli podczas któregokolwiek z nich zostanie popełniony błąd, to wpłynie na jakość pigułki, a nawet może całkiem ją zniszczyć.

Ale te kroki zostały im dokładnie wytłumaczone przez Starszego Brata. A do tego wiele razy czytał ten dział w książce, więc dobrze to pamiętał. Porównał nawet nauki Fang ChenLe z materiałem dostępnym w książce. Dokładnie sobie wszystko rozplanował i zaczął proces zgodnie ze swoim planem.

Gdyby nadal był taki, jak kiedyś, to nigdy by my się to nie udało. Choć nie miał takiej złej pamięci, to rozrysowanie sobie wszystkiego krok po kroku byłoby dla niego niewykonalne. Dlatego jest trochę zachwycony swoim osiągnięciem.

Łączenie pigułki pierwszego poziomu ma pięć kroków. To proste kroki, ale nie można było sobie pozwolić na niedbałość. Wymagany był pewien poziom skupienia. Odwołując się do planu, You XiaoMo dziesięcioma zwinnymi palcami przeszedł przez wszystkie kroki, powoli mieszając razem trzy magiczne zioła. Pierwszy krok, drugi krok… Kiedy jego czoło pokryło się warstwą potu, to nareszcie osiągnął sukces w stworzeniu pigułki pierwszego poziomu.

Była żółta, a jej powierzchnia gładko błyszczała. Dało się wyczuć zapach kwiatu spokojnego ducha, był on bardzo przyjemny. You XiaoMo dokładnie się jej przyjrzał. To musiała być pigułka niskiej jakości. Jeśli odcień był jasny, to pigułka była niskiej jakości, a jego wyrób miał kolor jasnożółty, więc na pewno nie był z najwyższej półki.

Starszy Brat Wu podszedł do jego stolika. Kiwnął mu głową z zadowoleniem, kiedy zobaczył pigułkę w jego dłoni. Choć była niskiej jakości, to i tak wyszła mu za pierwszym razem, a to było uważane za niezwykle fortunne. Po kilku słowach pochwały Wu wrócił na swoje miejsce.

Podstaw tych rzeczy powinien uczyć ich mistrz, ale reszta zależała od każdego z nich. Co prawda, Starszy Brat Fang zajął miejsce Mistrza Konga, by ich wszystkiego nauczyć, ale omówił tylko podstawy. Każdy sam powinien bardziej zagłębić się w temat, więc dzisiejsza lekcja mogła zostać uznana za ostatnią.

Po zauważeniu, że zrozumieli podstawy, Starszy Brat Wu nie został z nimi, ale tylko namówił ich, by po południu także trochę poćwiczyli. Jednak tuż przed wyjściem jeszcze powiedział im coś ważnego.

Nie jestem pewny, czy Starszy Brat Fang wam już o tym mówił, ale jedna pigułka może zostać wymieniona na jeden punkt zasługi. Ale każdego dnia możecie zdobyć w ten sposób maksymalnie dziesięć punktów.

Słysząc pierwszą połowę, You Xiao Mo był zaskoczony i wniebowzięty. Nigdy nie pomyślał, że będzie mógł w ten sposób zbierać punkty! Choć to tylko punkt za pigułkę, to i tak lepsze niż nic. Już zaczynał liczyć, ile pigułek powinien wytwarzać każdego dnia, kiedy ostatnie słowa Starszego Brata zniszczyły jego plany. Najwyraźniej nie było czegoś takiego jak darmowy obiad!

Ale właściwie ta restrykcja była konieczna. W innym wypadku każdy po prostu rafinowałby pigułki pierwszego poziomu, by zdobywać punkty. To także zużyłoby wiele ziół pierwszego poziomu, a wiele obowiązków nie zostałoby wykonanych.

You XiaoMo przez całe popołudnie został w kamiennym pokoju i tworzył pigułki. Starszy Brat Wu nie dał mu zbyt wiele ziół, ale dopiero co pobudził swoją siłę duchową, więc w pełni jeszcze nie zregenerował jej zasobów. Nie był w stanie wytrzymać zbyt wielkiego wyczerpania, więc co pięć pigułek musiał robić sobie przerwę. Skończył dopiero na chwilę przed zachodem słońca.

Z czterdziestu otrzymanych porcji ziół nie zmarnował ani jednej. Ale każda z czterdziestu magicznych pigułek była niskiej jakości. Choć jego wskaźnik sukcesu wynosił sto procent, to nadal musiał popracować nad jakością.

You XiaoMo się nie martwił, tylko posprzątał swoje miejsce pracy i poszedł zjeść zasłużoną kolację.

Tłumaczenie: Ashi

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: