Feng Yu Jiu Tian

Rozdział 1029 min. lektury

Szukaj ziarna prawdy w każdej pogłosce, opowieści i legendzie.

Plan Lu Dana rozpoczął się, kiedy do Dong Fan dotarły wieści o szerzących się wewnątrz Pałacu Xi Rei plotkach, według których Książę Ming miał być zabłąkaną duszą. Już wcześniej wielki podziw i zdziwienie budził fakt, że Xi Rei w szybkim tempie stało się potężnym królestwem, a wszyscy wokół twierdzili, że ogromny udział w tym sukcesie miał mieć sam Książę Ming.

Doradca Lu Dan zdecydował się wysłać zaufanego człowieka, aby dokładnie zbadał sprawę i znalazł źródło szerzących się plotek wewnątrz Pałacu.

Dziwnym zrządzeniem losu natrafił on na Cai Qing i jej syna Cai Jianga. Młoda służąca udowodniła, że Feng Ming jest zabłąkaną duszą, która posiadła ciało Księcia An He. Jednak Lu Dan, człowiek, który sekretnie zawsze śledził tajemnice pałacowe Dwunastu Królestw, nauczony rozwagi, życiowej mądrości i wnikliwości, zdołał odkryć, że za śmiercią An He stał nikt inny jak Tong Er, krewny samego Króla Xi Rei.

Aby wykorzystać zaangażowanie Cai Qing, Lu Dan dał jej propozycję nie do odrzucenia. Obiecał, że wyrzuci duszę Feng Minga z ciała Księcia, a w jej miejsce na powrót sprowadzi duszę An He, aby Cai Jiang miał z powrotem prawdziwego ojca, a ona kochanka. Również Tong Er, z obawy przed ujawnieniem jego spisku sprzed kilku lat, został zmuszony do uczestniczenia w planie Lu Dana.

W ten oto sposób ich troje: Lu Dan, doradca Dong Fan podróżujący tysiące mil w celu pożyczenia zapasów żywności, Cai Qing, pokojówka, usługująca Feng Mingowi i Tong Er, członek Rodziny Królewskiej Xi Rei, z łatwością przedostali się do Pałacu wewnętrznego, aby stworzyć i wprowadzić w życie ten imponujący spisek.

Cai Jiang jest synem An He? – zapytał Feng Ming. Już po usłyszeniu połowy opowieści Doradcy Dong Fan był zdezorientowany wszystkimi relacjami łączącymi tych ludzi, ale informacją, która zrobiła na nim największe wrażenie, byłaprawdziwa tożsamość syna Cai Qing.

Smukłe palce Lu Dana chwyciły za podbródek Feng Minga i uniosły go lekko do góry. Jego usta wykrzywiły się w lekkim uśmiechu, kiedy zażartował:

Aż trudno uwierzyć, że mając ciało tak delikatne, jak Książę Ming, był on w stanie spłodzić dziecko ze służącą.

Twarz Feng Minga spoważniała, a oczy odważnie spojrzały na mężczyznę.

Doradca wciąż jeszcze nie opowiedział mi całej historii, ale jestem w stanie odgadnąć wszystko, co zdarzyło się później.

Och?

Pierwszym krokiem Doradcy było wysłanie do Xi Rei zamachowca, ukrywającego na swym ciele magiczne zaklęcie, aby udawał, że chce mnie zabić. Ten atak wywołał w Rong Tianie obawę, że może mi się stać coś złego. Potem Doradca wysłał list z prośbą o pożyczenie zapasów żywności. Pierścień Nieba i Ziemi jest narodowym skarbem Dong Fan, wszyscy wierzą, że może on zatrzymać każdą klątwę. Rong Tian również o tym wiedział i to właśnie z powodu Pierścienia Nieba i Ziemi pozwolił Doradcy przyjechać do Xi Rei.

Twój Król Xi Rei nie jest przyjazną osobą, chciał tylko wykorzystać mnie, aby zdobyć Pierścień Nieba i Ziemi. Jestem Doradcą w Dong Fan, jak można patrzeć na mnie z taką pogardą? Chciał, abym dostarczył mu pod same drzwismakowity kąsek mięsa, ale tak naprawdę dostał tylko kawałek kości, który utkwił w jego gardle i nie można go ani połknąć, ani wypluć. Na koniec posłusznie przekazał w moje ręce swego ukochanego Księcia Minga.

Oczy Lu Dana zabłysły złowrogo w sposób, którego Feng Ming nigdy jak dotąd nie widział.

Doradca użył wielu metod, aby wywabić nas z Xi Rei i poddać nas próbie. Nie wiem, jak Doradca oszukał Rong Tiana, ale wierzę… że ma to związek z okropnym bólem głowy i ciągłej senności, których doświadczałem w ciągu ostatnich dni.

Nic dziwnego, że jesteś Księciem Mingiem. – Na ustach Lu Dana pojawił się dziwny uśmiech. Skinął delikatnie głową i po chwili dodał: –Wiem, że twoja mała kucharka Chiu Lan uwielbia gotować, więc poleciłem mojemu kucharzowi, aby każdego dnia przygotowywał to samo danie, aby mogła to widzieć. Celowo pozwoliłem jej również ukraść trochę przypraw. Pozostał tylko ostatni element, czyli użycie świeżej krwi jelenia.

Feng Ming westchnął:

Wiedziałem, że miłość do jedzenia doprowadzi do katastrofy. – Poklepał się po brzuchu i oblizał wargi. – Myślę również, że w miseczce nie było zwykłej krwi jelenia. Z Cai Qing przy mym boku podmienienie miseczek ze świeżą krwią nie było chyba trudne, prawda?

Rozmowa z Księciem Mingiem to prawdziwa przyjemność. Książę ma rację, Cai Qing użyła mojej krwi, gdy podmieniała miseczki.

Co?! – wykrzyknął Feng Ming. – Ludzka krew?

Specjalne zioła w połączeniu z moją krwią dodały Księciu Mingowi nadzwyczajnej energii i witalności. Im bardziej Książę Ming był podekscytowany, tym więcej energii musiał zużyć szaman Song Teng do twej ochrony, oczywiście ja również z zewnątrz się w to zaangażowałem. W rezultacie, gdy tylko Song Teng umarł, tracąc całą życiową energię, Książę Ming nie miał innego sposobu, aby tłumić rzuconą na niego klątwę. Pozbawiło to Księcia przytomności i spowodowało, że zapadłeś w sen. Tylko ja znałem słowa mogące zdjąć tak silne zaklęcie z ciała Księcia.

Feng Ming poczuł się strasznie na samą myśl o śmierci Song Tenga. W dużej mierze on również był za to odpowiedzialny. Spojrzał chłodno na Lu Dana i zapytał:

Po tym wszystkim, jakich słów użyłeś, aby oszukać Rong Tiana, by mnie opuścił i wyjechał?

Lu Dan zobaczył, jak twarz Feng Minga zmienia się i staje się bardziej poirytowana. To sprawiło, że poczuł jeszcze większą satysfakcję, a jego serce wypełniło prawdziwe szczęście. Uśmiechnął się i odpowiedział:

To bardzo skomplikowany proces. Aby odciągnąć Króla Xi Rei od Księcia i pozbyć się go, musiałem włożyć w to wiele wysiłku. Jednak tuż po wyjeździe Króla do obozu przybył młody panicz Tong. Z jego wsparciem udało mi się zabićGenerała Dong Ling, rozpylić w twym namiocie usypiający proszek, którypozbawił twe pokojówki przytomności, a następnie zabrać cię ze sobą. To było proste jak łowienie ryb w beczce.

To się nazywa „przebiegłość w praktyce”. – FengMing nie mógł powstrzymać swej natury i szybko skomentował słowa Lu Dana. – To prawda, cały proces wygląda na rzeczywiście bardzo skomplikowany.

Słyszałem, że Książę Ming w zaciszu Pałacu wewnętrznego Xi Rei napisał księgę, w której zamieścił aż 108 strategii wojennych. Strategia spiętych ze sobą łodzi jest jedną z nich. W porównaniu z nią, mój plan zwabienia wroga był naprawdę niczym, jednak jestem ciekawy, co Książę o nim myśli?

Feng Ming spojrzał na zadowolonego z siebie Lu Dana. Milczał przez dłuższy czas, w końcu uśmiechnął się leniwie i krzyżując ręce na piersi, spokojnie odpowiedział:

Plan Doradcy jest bardzo skuteczny, wszystkie pozostałe małe Królestwa bez wątpienia będą go zachwalać. – Lu Dan słuchał uważnie, gdy delikatny głos Feng Minga kontynuował: – Ta intryga zdecydowanie zmieni kierunek myślenia Rong Tiana i skupi jego uwagę na nowym celu. Spośród wszystkich Królestw, które chciał podbić, Don Fan zmieni pozycję i stanie się numerem jeden.Dzięki temu wszystkie małe Królestwa będą mogły wciąż siedzieć spokojnie i odetchnąć z ulgą. Rządzenie całym zjednoczonym światem to prawdziwy ból głowy, kolejność podboju poszczególnych Królestw jeszcze raz ulegnie zmianie.

Twarz Lu Dana zmieniła nagle kolor z białego na zielony, z zielonego na czerwony, a ostatecznie stała się trupio blada. Wbił spojrzenie w brązowe i spokojne oczy Feng Minga, mówiąc groźnie:

Niech Książę Ming już zamilknie. Miałem odwagę, by cię porwać, będę miał również odwagę, by rozprawić się z Rong Tianem z Xi Rei.

Och? Jaki masz plan Doradco? – Feng Ming uprzejmie zapytał.

Lu Dan wpatrywał się w Feng Minga i nagle się zaśmiał.

Jeśli wszyscy monarchowie pozostałych Królestw będą mogli przez kilka dni spróbować ciała Księcia Minga, jak na ten fakt zareaguje Wielki Król Rong Tian? Jego ukochany będzie zmuszany do lubieżnych rzeczy i gwałcony. Żadne z tych Królestw nie będzie już dłużej chciało zawierać sojuszu z Xi Rei. To oczywiste, że zamiast tego sprzymierzą się, by razem pokonać Twego Wielkiego Króla. Nieważne jak potężny jest Rong Tian, będzie dla niego rzeczą niemożliwą, by zapobiec zjednoczeniu się pozostałych krajów.

Lu Dan wpatrywał się nieprzerwanie w Feng Minga, czekając, kiedy na pięknej twarzy Księcia zmieni się wyraz. Jednak po długiej chwili Feng Ming tylko otworzył usta i szeroko ziewnął.

Hej, jestem głodny. – Pomasował dłonią po swym brzuchu, patrząc na zaskoczonego Lu Dana, który aż otworzył buzię ze zdziwienia, a potem zaśmiał się, dodając: – Doradca chyba nie zamierza przekazywać mojego martwego ciała tym wszystkim władcom różnych Królestw, którzy mają mnie po kolei gwałcić przez kilka dni, prawda? Ha, ja nadal chcę zjeść to pyszne danie z kurczaka.

Tłumaczenie: Polandread

Tom I
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Rozdział 6
Rozdział 7
Rozdział 8
Rozdział 9
Rozdział 10
Rozdział 11
Rozdział 12
Rozdział 13
Rozdział 14
Rozdział 15
Rozdział 16
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19
Rozdział 20
Rozdział 21
Rozdział 22
Rozdział 23

Tom II
Rozdział 24
Rozdział 25
Rozdział 26
Rozdział 27
Rozdział 28
Rozdział 29
Rozdział 30
Rozdział 31
Rozdział 32
Rozdział 33
Rozdział 34
Rozdział 35
Rozdział 36
Rozdział 37
Rozdział 38
Rozdział 39
Rozdział 40
Rozdział 41
Rozdział 42
Rozdział 43
Rozdział 44
Rozdział 45
Rozdział 46
Rozdział 47
Rozdział 48
Rozdział 49

Tom III
Rozdział 50
Rozdział 51
Rozdział 52
Rozdział 53
Rozdział 54
Rozdział 55
Rozdział 56
Rozdział 57
Rozdział 58
Rozdział 59
Rozdział 60
Rozdział 61
Rozdział 62

Tom IV
Rozdział 63
Rozdział 64
Rozdział 65
Rozdział 66
Rozdział 67
Rozdział 68
Rozdział 69
Rozdział 70
Rozdział 71
Rozdział 72
Rozdział 73
Rozdział 74
Rozdział ekstra

Tom V
Rozdział 75
Rozdział 76
Rozdział 77
Rozdział 78
Rozdział 79
Rozdział 80
Rozdział 81
Rozdział 82
Rozdział 83
Rozdział 84
Rozdział 85
Rozdział 86
Rozdział 87
Rozdział 88
Rozdział 89
Rozdział 90
Rozdział 91
Rozdział 92
Rozdział 93
Rozdział 94
Rozdział 95
Rozdział 96
Rozdział 97

Tom VI
Rozdział 98
Rozdział 99
Rozdział 100
Rozdział 101
Rozdział 102
Rozdział 103
Rozdział 104
Rozdział 105
Rozdział 106
Rozdział 107
Rozdział 108
Rozdział 109
Rozdział 110
Rozdział 111
Rozdział 112
Rozdział 113
Rozdział 114
Rozdział 115
Rozdział 116
Rozdział 117

Tom VII
Rozdział 118
Rozdział 119
Rozdział 120
Rozdział 121
Rozdział 122
Rozdział 123
Rozdział 124
Rozdział 125
Rozdział 126
Rozdział 127
Rozdział 128
Rozdział 129
Rozdział 130
Rozdział 131
Rozdział 132

One Comment

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: