Feng Yu Jiu Tian

Rozdział 8012 min. lektury

W komnacie rozległ się głośny okrzyk zaskoczenia. Feng Ming z niedowierzaniem przyglądał się Miao Guang, wypatrując w jej oczach, choć najmniejszego śladu świadczącego o tym, że jej słowa to kolejny żart.

Na ustach Księżniczki nie pojawił się ani cień uśmiechu, gdy smutno odpowiedziała:

Co innego mogę zrobić? Tylko mój brat jest w stanie poradzić sobie z tym zdrajcą Long Tianem i z atakującą Armią Xi Rei. Jeśli mam stawić czoła upokorzeniom i haniebnej śmierci, wolę dobrowolnie złożyć swoje życie w ofierze, a dzięki temu zachować chociaż odrobinę godności. Nasze Królestwo Li ma tysiące odważnych generałów, a nasza śmierć wzbudzi w nich motywację, aby zawalczyć w ostatniej bitwie, nawet jeśli za zwycięstwo trzeba będzie zapłacić tak wysoką cenę.

Kiedy tylko skończyła mówić, odwróciła się w stronę drzwi i ruszyła w ich kierunku. Nagle wstrzymała na chwilę swe ciche kroki i, nie odwracając głowy, wyszeptała łagodnie:

Naprawdę nie jestem w stanie uwierzyć w to, że Książę Ming może być okrutny. – Westchnęła lekko i jednym pchnięciem otworzyła drzwi.

Feng Ming pozostał sam w środku komnaty i czuł się, jakby uleciał z niego duch.

Nagle zrozumiał całą sytuację, z jaką musi się mierzyć Miao Guang.

Wyobraził sobie siebie samego na jej miejscu, samotnego, bez wsparcia Rong Tiana. Wojna jest okrutna. Rzeczywistość zmusza ludzi do użycia podstępnych metod, aby osiągnąć cel. Nawet łagodną i dobrą osobę zmienia w zażarcie bezlitosnego człowieka, który nie tylko jest bezwzględny dla swych wrogów, ale również dla samego siebie.

A gdyby Xi Rei spotkał taki los? Czy też myślałby o poświęceniu swego życia dla ratowania Królestwa? Czy w przyszłości Xi Rei może znaleźć się w takim niebezpieczeństwie?

Ciężkie kroki rozeszły się echem gdzieś w pobliżu. Nie wiadomo kiedy tuż przed wciąż pogrążonym w myślach Feng Mingiem stanął Rong Tian. Podniósł dłonie i położył je na zmęczonych ramionach kochanka.

Rozkazałem straży, aby odprowadzili Miao Guang do przydzielonej jej komnaty na odpoczynek. Rong Hu będzie odpowiedzialny za nadzór i ochronę. Twój wyraz twarzy wygląda okropnie. Miao Guang jest prawdziwym mistrzem w intrygach, co powiedziała, że czujesz się tak niepewnie?

Feng Ming podniósł głowę i zmusił się do uśmiechu. Nagle wyjrzał zza ramienia Rong Tiana i delikatnym gestem dał sygnał stojącej niecierpliwie przy drzwiach grupce swych wiernych przyjaciół, aby weszli do środka, po czym sam usiadł na krześle i ciężko westchnął.

Rong Tian nalał do kubka ciepłej herbaty, podał ją Księciu i zajął miejsce koło niego. Z poważną miną czekał, tak jak pozostali, aż Feng Ming zacznie mówić.

Rozmowa z Miao Guang pozwoliła mi zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Te informacje mogą być fałszywe, lecz wszystkie zostały ujawnione przez nią. – Feng Ming przerwał na chwilę, biorąc głęboki oddech. Zmarszczył czoło, skupiając myśli i nagle dodał: – Po pierwsze, możemy być już pewni tego, że Long Tian jest szpiegiem, którego Ruo Yan umieścił w Fan Jia i którego otruł, a dzięki temu jest go w stanie kontrolować.

Ta informacja nie wzbudziła wśród zebranych większych emocji. Już od dawna to podejrzewali, dlatego nikt się nie odezwał ani nie zadawał pytań. Wciąż siedzieli w milczeniu, czekając, aż Feng Ming zacznie mówić dalej.

Drugą nowiną jest to, że Ruo Yan jest rzeczywiście bardzo poważnie ranny i do chwili obecnej nie odzyskał przytomności. Korzystając z tej sytuacji, Long Tian nabrał odwagi, aby wyrwać się spod kontroli Li i zrealizować swe własne plany.

Lie Er poczekał, aż Feng Ming skończy mówić i natychmiast zapytał:

Czy to z powodu Long Tiana Miao Guang, nie zważając na niebezpieczeństwo, przyjechała do Xi Rei?

Tak. – Feng Ming przytaknął i kontynuował: – Trzecią rzeczą jest to, że Long Tian porwał nadwornego medyka Rodziny Królewskiej Li, jedyną osobę, która jest w stanie dać mu antidotum na truciznę drążącą jego ciało. Ukrył go w Fan Jia. Gdy tylko zostanie wyleczony, natychmiast przystąpi do ataku na Królestwo Li i, mając przewagę nad nieprzytomnym Ruo Yanem, natychmiast go zabije. Wierzę w to, że jedyną osobą na świecie, której wciąż obawia się Long Tian, jest tylko i wyłącznie Ruo Yan.

Rong Tian w końcu przerwał milczenie, otworzył usta i niskim głosem zapytał:

Czy Miao Guang poprosiła, aby Xi Rei nie wykorzystywało sytuacji do ataku, podczas gdy Królestwo Li musi stawić czoła buntowi Fan Jia?

Feng Ming spojrzał na kochanka wzrokiem mówiącym „ty naprawdę jesteś bardzo mądry”, kiwnął głową i powiedział:

Miao Guang poprosiła o trzy lata… Powiedziała również, że jeśli wyślemy naszą Armię do ich Królestwa, ona natychmiast rozkaże całej Rodzinie Królewskiej Li popełnić honorowe samobójstwo.

Co? – Lie Er wykrzyknął tak samo zszokowany, jak Feng Ming, kiedy pierwszy raz usłyszał te słowa. Jednak szybko potrząsnął głową i dodał: – Książę Ming ma za miękkie serce. Nie powinien nawet słuchać takich bzdur. Ta okrutna rodzina nigdy nie dopuściłaby się takiego czynu!

Feng Ming odwrócił głowę i spojrzał na Rong Tiana.

Ty jesteś wielkim Królem Xi Rei. Przed tobą stoi wspaniała okazja do ataku na Królestwo Li. To ty musisz podjąć decyzję.

Rong Tian rozmyślał o czymś przez chwilę i nagle w odpowiedzi zapytał Feng Minga:

Jeśli przez nas Rodzina Królewska Li rzeczywiście popełni samobójstwo, to czy będziesz smutny?

Nie musisz się o mnie martwić. W odniesieniu do spraw międzynarodowych nie możesz kierować się osobistymi uczuciami jednostki, żeby podjąć decyzję ważną dla całego narodu.

Rong Tian przyjrzał mu się uważnie i powiedział:

Czyli będziesz smutny.

Nagle odwrócił głowę i przebiegł wzrokiem po każdym z małej grupki zebranych w komnacie osób. Jego bystre oczy sprawiły, że po plecach przeszedł im dreszcz. Nagle wziął głęboki oddech i dodał:

Jestem pełen podziwu dla małej Miao Guang. Z pewnością zasługuje na tytuł młodszej siostry Ruo Yana… Niemniej jednak to wielka szansa, aby zniszczyć Królestwo Li raz na zawsze. Niestety to ziemia nasączona trucizną, co sprawia, że ludzie nie mają śmiałości po nią sięgnąć. Chiu Lan… – Przerwał nagle i spojrzał na służącą. – Zobaczmy, czy jesteś w stanie nam powiedzieć, dlaczego tak jest?

Chiu Lan nigdy nie była zaangażowana w politykę, więc dziewczyna zamarła z przerażenia, słysząc, jak jej Król tak nagle wymawia jej imię. Starając się ukryć zdenerwowanie i uspokoić łomoczące jak szalone w jej piersi serce, zmarszczyła brwi, myśląc o czymś intensywnie i powiedziała:

Może dlatego, że Xi Rei niedawno przeszło wojnę, nasi żołnierze są zmęczeni i obecnie nie jesteśmy w stanie zmobilizować Armii?

Rong Tian uśmiechnął się do niej i delikatnie pokiwał głową:

Chociaż dla Xi Rei wymagany jest odpoczynek w celu zregenerowania sił, wciąż możemy zebrać Armię, wyruszyć na kolejną bitwę, podbić Królestwo Li, po czym wrócić i odpocząć. Chiu Yue jesteś następna…

Gdy tylko Chiu Yue zobaczyła, że Król wzywa do odpowiedzi Chiu Lan, wiedziała, że i jej kolej prędzej czy później nadejdzie. Zdążyła się w tym czasie uspokoić i nie siedziała już tak zmrożona strachem, jak przyjaciółka, więc szybko odpowiedziała:

Powinniśmy poczekać. Królestwo Fan Jia i Królestwo Li będą walczyć tak długo, aż w końcu zabraknie im sił, a wtedy Xi Rei zyska dużą przewagę, jeśli w takim czasie wyśle tam swoje wojska.

Rong Tian zaśmiał się głośno i znów pokręcił głową:

Nie atakować, a nie być zdolnym do ataku to dwie różne rzeczy. Nie jest powodem do ataku to, że akurat jest się zdolnym do tego, aby zaatakować.

Rong Tian spokojnie przeniósł wzrok na Chiu Xing.

Kiedy ich oczy się spotkały dziewczyna poczerwieniała. Niezwykle zdenerwowana chwyciła za rękaw Chiu Yue i piskliwym głosem powiedziała:

Wszystko, co można było powiedzieć, zostało już powiedziane przez Chiu Lan i Chiu Yue, twoja pokorna służąca nie zna innej odpowiedzi.

Feng Ming popatrzył na dziewczynę i się zaśmiał:

Dobrze, to teraz moja kolej… – Pomyślał o czymś uważnie, marszcząc łagodnie czoło, po czym dodał: – Powodów jest więcej niż tylko jeden. Po pierwsze, Królestwo Li skoncentrowało całą swoją siłę na walce przeciw Fan Jia, jeśli Xi Rei zaatakuje, a Rodzina Królewska Li rzeczywiście targnie się na swoje życie, wówczas kraje na całym świecie będą uważały, że wykorzystaliśmy sytuację. To nie tylko sprawi, że obywatele Li z całego serca znienawidzą nas i z całą mocą będą opierać się rządom Xi Rei, co więcej inne kraje będą postrzegać Króla Xi Rei jako tyrana, władcę nieznającego litości. Dla Xi Rei, które pragnie panować nad wszystkimi jedenastoma Królestwami, stanie się to wielką przeszkodą.

To prawda! – Rong Tian klasnął w dłonie zadowolony i zapytał: – A drugi powód?

Drugim powodem… jestem ja. Jeśli Miao Guang i reszta Rodziny Królewskiej Li rzeczywiście popełni honorowe samobójstwo, moje serce wypełniłby smutek i poczucie winy. Jeśli wyruszyłbyś na wojnę, ja podążyłbym za tobą. Jeśli mój umysł i emocje byłyby niestabilne, tobie również byłoby ciężko. Jeśli Wielki Król jest rozkojarzony, jego zdolności do prowadzenia bitwy również maleją.

Rong Tian podniósł głowę i znowu zaśmiał się donośnym, pełnym odwagi i dumy głosem. Po krótkiej chwili przestał i spojrzał na Feng Minga, mówiąc:

Nie muszę ulegać kaprysom i tracić serca. Nawet z uwagi na ciebie z całą pewnością nigdy nie wykorzystałbym sytuacji takiej jak ta. Zjednoczenie Królestw to długotrwały proces i choć jest to wojna bez skrupułów, wolę bardziej cywilizowane sposoby, nawet jeśli wojna zmusza ludzi do użycia wszystkich dostępnych taktyk. Chcę poczekać, aż Ruo Yan się obudzi, abym mógł powtórnie stanąć z nim do walki o podbój świata.

Gdy tylko Feng Ming usłyszał te słowa, jego twarz w jednej chwili pojaśniała, klasnął radośnie w dłonie i, patrząc z dumą na kochanka, powiedział:

Z całą pewnością zasługujesz na tytuł Wielkiego Króla Xi Rei. Król, który będzie rządził zjednoczonym światem, w moich oczach powinien być właśnie taki jak ty!

Rong Tian mrugnął do niego zalotnie, pochylił się i szepnął mu do ucha:

Jeśli Książę Ming naprawdę w ten sposób mnie podziwia, to niech okaże mi to bardziej entuzjastycznie, współpracując ze mną w łóżku.

Feng Ming spojrzał na mężczyznę z niedowierzaniem. Wprost nie mógł uwierzyć, że Rong Tian miał śmiałość zażądać czegoś takiego w chwili, kiedy wszyscy dyskutowali o tak ważnych politycznych sprawach! Poczerwieniał na twarzy, jakby wewnątrz jego ciała szalał w tej chwil prawdziwy pożar i sekretnie kopnął go ostrzegawczo w kostkę.

Uśmiech z twarzy Rong Tiana natychmiast znikł. Zajęło mu znaczną chwilę, zanim odzyskał swą normalną, poważną postawę i powiedział:

Feng Ming wskazał właśnie dwa powody. O trzecim z nich może ty nam powiesz, Lie Er?

Ciało Lie Er zadrżało w widoczny sposób, a jego twarz bardzo pobladła, kiedy ukląkł przed Rong Tianem i, jąkając się, powiedział:

Pomiędzy Xi Rei a Królestwem Li znajduje się Yong Yin. Wielki Król martwi się o to, że gdy tylko Armia Xi Rei przystąpi do wycieńczającej wojny i stopniowo będzie tracić siłę i żołnierzy, Yong Yin skorzysta z okazji, aby wysłać oddziały wojskowe do zajęcia Xi Rei, sprawiając, że zarówno Wielki Król, jak i generałowie będą zmuszeni do natychmiastowego odwrotu. Ale… Ale Lie Er przysięga na własne życie, że Yong Yin absolutnie nie zrobi niczego, co byłoby krzywdzące dla Xi Rei!

Feng Ming patrzył na skuloną i drżącą postać przyjaciela. Zajęło mu chwilę, zanim zrozumiał, o czym mówi Lie Er.

Rong Tian w swych dokładnych, taktycznych przemyśleniach zaczął już podejrzewać lojalność Yong Yin względem Xi Rei, jednak wszyscy zebrani w komnacie znali prawdę o relacji, jaka łączy Lie Er i Księcia Yong Yin…

Tłumaczenie: Polandread

Tom I
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Rozdział 6
Rozdział 7
Rozdział 8
Rozdział 9
Rozdział 10
Rozdział 11
Rozdział 12
Rozdział 13
Rozdział 14
Rozdział 15
Rozdział 16
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19
Rozdział 20
Rozdział 21
Rozdział 22
Rozdział 23

Tom II
Rozdział 24
Rozdział 25
Rozdział 26
Rozdział 27
Rozdział 28
Rozdział 29
Rozdział 30
Rozdział 31
Rozdział 32
Rozdział 33
Rozdział 34
Rozdział 35
Rozdział 36
Rozdział 37
Rozdział 38
Rozdział 39
Rozdział 40
Rozdział 41
Rozdział 42
Rozdział 43
Rozdział 44
Rozdział 45
Rozdział 46
Rozdział 47
Rozdział 48
Rozdział 49

Tom III
Rozdział 50
Rozdział 51
Rozdział 52
Rozdział 53
Rozdział 54
Rozdział 55
Rozdział 56
Rozdział 57
Rozdział 58
Rozdział 59
Rozdział 60
Rozdział 61
Rozdział 62

Tom IV
Rozdział 63
Rozdział 64
Rozdział 65
Rozdział 66
Rozdział 67
Rozdział 68
Rozdział 69
Rozdział 70
Rozdział 71
Rozdział 72
Rozdział 73
Rozdział 74
Rozdział ekstra

Tom V
Rozdział 75
Rozdział 76
Rozdział 77
Rozdział 78
Rozdział 79
Rozdział 80
Rozdział 81
Rozdział 82
Rozdział 83
Rozdział 84
Rozdział 85
Rozdział 86
Rozdział 87
Rozdział 88
Rozdział 89
Rozdział 90
Rozdział 91
Rozdział 92
Rozdział 93
Rozdział 94
Rozdział 95
Rozdział 96
Rozdział 97

Tom VI
Rozdział 98
Rozdział 99
Rozdział 100
Rozdział 101
Rozdział 102
Rozdział 103
Rozdział 104
Rozdział 105
Rozdział 106
Rozdział 107
Rozdział 108
Rozdział 109
Rozdział 110
Rozdział 111
Rozdział 112
Rozdział 113
Rozdział 114
Rozdział 115
Rozdział 116
Rozdział 117

Tom VII
Rozdział 118
Rozdział 119
Rozdział 120
Rozdział 121
Rozdział 122
Rozdział 123
Rozdział 124
Rozdział 125
Rozdział 126
Rozdział 127
Rozdział 128
Rozdział 129
Rozdział 130
Rozdział 131
Rozdział 132

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: