Feng Yu Jiu Tian

Rozdział 4719 min. lektury

Chiu Yue, najbardziej swawolna z całej trójki, zawołała natychmiast:

Czego mamy się bać? Mamy przecież pieczęć Księcia. Możemy z łatwością opuścić stolicę!

Chiu Lan potrząsnęła głową:

Nie, nie możemy tego zrobić. Xi Rei jest teraz pełne obcokrajowców, którzy przybyli tu, aby uczcić koronację Króla Ronga. Ta niezliczona liczba emisariuszy ma ze sobą swoje wojska, które stacjonują w obozach poza granicami stolicy. Co zrobimy, jeśli Książę Ming zostanie porwany? A co, jeśli natkniemy się na żołnierzy Księżniczki Miao Guang…?

Chiu Lan niezliczoną ilość razy była świadkiem rozmów pomiędzy Rong Tianem a Feng Mingiem. Często poruszali oni sprawy związane z polityką i życiem szarych obywateli. Dla tak młodej i niewykształconej dziewczyny próby zrozumienia tych rzeczy w racjonalny sposób były raczej naiwnie słodkie i nieco prymitywne.

Słysząc słowa służącej, Feng Ming poczuł strach. Nic nie przerażało go bardziej niż Ruo Yan. A fakt, że jego wojska mogą stacjonować w pobliżu stolicy, sprawił, że natychmiast ochłonął i aż przeszły go ciarki. Potrząsnął głową i powiedział:

Jeśli tak wyglądają sprawy, nie powinniśmy opuszczać stolicy.

Ta deklaracja sprawiła, że pozostałe dwie służące w oczywisty sposób zaprzestały dalszego poruszania tego tematu.

Chiu Lan promiennie się uśmiechnęła i zaczęła pocieszać swego Pana:

Książę Ming jest wciąż najmądrzejszym z ludzi.

Ach, najmądrzejsza z nas wszystkich jesteś jednak ty! – Chiu Xing szarpnęła delikatnie za ucho Chiu Lan.

Chiu Yue, rozejrzała się dookoła i kolejny pomysł wpadł jej do głowy. Podeszła i pociągnęła za rękaw Feng Minga.

Ming Wang słyszałam, że Księżniczka Miao Guang jest bardzo ładna, może to jej powinniśmy złożyć wizytę?

Siostra Króla Li? – wtrąciła się Chiu Xing. – Czy można ją w ogóle porównywać do naszej Trzeciej Księżniczki?

To prawda, gwardziści i pozostała służba mówią… – Chiu Yue delikatnie odepchnęła swą przyjaciółkę na bok, po czym uśmiechnęła się chytrze i podeszła do Feng Minga, aby wyszeptać mu do ucha. – Król Rong przyjął Księżniczkę na prywatnej audiencji. Dyskutowali o czymś bardzo intensywnie przez długi czas.

Książę Ming, skoro nie możemy opuścić stolicy, w takim razie może powinniśmy złożyć wizytę Księżniczce z Li?

Zważywszy na to, że Feng Mingowi nie spieszyło się, aby wracać do domu i był naprawdę ciekawy, jak wygląda Księżniczka Miao Guang, to szybko przytaknął i odpowiedział:

Dobrze, jedźmy zobaczyć, jak wygląda Królewska siostra i czy jest ona tak samo straszna, jak jej okropny brat. Ale… ja nie wiem, gdzie ona przebywa. Któraś z was powinna iść i podpytać o jej miejsce pobytu.

Chiu Lan zakryła swe usta i zachichotała. Chiu Xing przyłapała ją na tym i wykrzyknęła:

Chiu Lan musi wiedzieć! Książę powinieneś ją o to zapytać!

Feng Ming odebrał sygnał.

Chiu Lan, jeśli wiesz, gdzie przebywa Księżniczka Miao Guang, to powinnaś nam szybko o tym powiedzieć!

Chiu Lan przejęła jeden ze złych nawyków swego Pana – droczenie się z ludźmi. Chiu Xing i Chiu Yue zasypywały ją pytaniami i prosiły o wyjaśnienia. Dziewczyna w końcu poddała się i leniwie powiedziała:

Przypadkiem podsłuchałam rozmowę urzędnika, który nadzoruje pobyt zagranicznych delegacji w naszym kraju. Mówił, że przebywa ona w rezydencji Bac Huy, która jest połączona z Pałacem Królewskim.

Więc powinniśmy się tam teraz udać! – Feng Ming zainicjował. – Chodźmy szybko i zobaczmy, jak wygląda siostra Króla Li!

Na jego komendę mała grupka pogalopowała w kierunku Bac Huy w północnym skrzydle Pałacu.

***

Dla Miao Guang możliwość wizyty Księcia, którego tak bardzo pragnął i w którym był tak rozkochany jej brat, zdawała się prawdziwym darem niebios.

Powód był prosty.

Król Rong Tian naprawdę był taki, jak głowiła jego reputacja i sława, która rozchodziła się na cały świat. Kiedy Miao Guang dostała możliwość spotkania się z nim twarzą w twarz, zrozumiała, że nie jest on osobą, z którą łatwo dobija się targu. Co więcej, Król Rong prawdopodobnie nigdy poważnie nie traktował jej propozycji małżeństwa i wręcz istniała duża szansa na to, że tak naprawdę zatrzymał ją tu tylko w roli zakładnika.

Jednakże jej własny brat również nie był zwyczajnym człowiekiem. Na długo przed tym przewidział, że Rong Tian może nie wyrazić zgody na polityczne małżeństwo.

Wszystko więc przebiegało zgodnie z planem, potrzebowała tylko czasu.

Tak długo, jak Król Rong nie wypowie wojny Królestwu Li, będzie traktowana z szacunkiem, a jej dostęp do różnych miejsc i możliwości manewru nie będą niczym ograniczone.

Musi dokładnie wykorzystać czas, jaki pozostał jej w Xi Rei, aby wykonać wszystko zgodnie z planem i zdobyć Feng Minga dla swego brata.

Jak wygląda mężczyzna, który zdobył serca dwóch legendarnych bohaterów?

Gdy tylko służący poinformował ją o przybyciu Księcia, Miao Guang w pośpiechu poprawiła makijaż i z dostojnością usiadła na środku pokoju, oczekując przybycia swego niespodziewanego gościa.

Jesteś Księżniczką Miao Guang? – powiedział bez zastanowienia Feng Ming, jakby był zaskoczony jej widokiem.

Jego jedyną zagraniczną misją była ta do Fan Jia, kraju sławnego z pięknych kobiet, a Trzecia Księżniczka była wręcz prawdziwą perłą. Dzięki temu miał dziwne wyobrażenie, że chyba wszystkie kobiety tej ery są nieziemskiej urody niczym boginie.

Nieciekawa aparycja Miao Guang wprawiła go w kompletne osłupienie. Szczerze mówiąc, to był bardzo zawiedziony. Po niedługiej chwili uświadomił sobie, że jego wybuch był bardzo niegrzeczny. Poczuł się winny i natychmiast zaczął przepraszać:

Przepraszam, ja… naprawdę… ja… – jąkał się.

Księżniczka uśmiechnęła się do niego blado i łagodnie zapytała:

To ty jesteś Księciem Mingiem?

Tak, to ja. Ale możesz mi mówić Feng Ming.

Książę czuł się lepiej wśród ludzi, którzy zwracali się do niego po imieniu i nienawidził faktu, że osoby w podobnym wieku mówią do niego, używając oficjalnego książęcego tytułu.

Wymienili z księżniczką spojrzenia.

Jesteś siostrą Ruo Yana? Nie jesteście do siebie podobni. Mam na myśli, że wyglądasz dużo lepiej niż on. Jesteś łagodniejsza i pogodna.

Naprawdę?

Feng Ming nie mógł tego wiedzieć, ale pod spokojnym wyglądem Miao Guang starała się kontrolować szok, jaki odczuła, gdy tylko go zobaczyła.

Oczywiście wiedziała, że mężczyźni z Xi Rei są uznawani za najprzystojniejszych na ziemi. Ona sama znała wielu wspaniałych mężczyzn, po prawdzie nawet Ruo Yan był również całkiem przystojny. Jednak spotkanie Feng Minga we własnej osobie sprawiło, że nareszcie zrozumiała, dlaczego jej brat był tak zafascynowany urokiem Księcia.

Woda.

W chwili, kiedy na niego spojrzała, to była pierwsza myśl, jaka pojawiła się w jej głowie.

Oczy Księcia były lśniące, pełne życia i tajemnicze. Światło, które się w nich odbijało, sprawiło, że Miao Guang pomyślała o oceanie, głębokim i potężnym.

Księżniczka znała doskonale swego brata i natychmiast zrozumiała, jakich emocji doświadczył Ruo Yan, gdy pierwszy raz zobaczył Feng Minga. W Królewskiej rodzinie urodziła się taka niezwykła osoba…

Jak jej brat mógłby w ogóle przeoczyć tego mężczyznę i dlaczego miałby pozwolić mu wyśliznąć się teraz z rąk? Ta osoba była nieskazitelna jak czysta woda. Jego rysy były piękne i z pewnością wielu ludzi, patrząc na jego twarz, wpadało w zachwyt i lgnęło do niego.

Oboje zachowywali milczenie, przyglądając się sobie wzajemnie. Po chwili Miao Guang uśmiechnęła się słodko i powiedziała:

Książę Ming jest dobrze znany ze swej wspaniałej wiedzy w dziedzinie matematyki. Mój brat wiele mi opowiadał o twych umiejętnościach. Wspomniał mi również o prawdziwej bitwie, jaką odbył z tobą w Pałacu Fan Jia. Powiedział mi, jak został przez ciebie pokonany i wyszedł stamtąd zażenowany. To sprawiło, że śmiałam się, aż rozbolał mnie brzuch. – Przerwała, po czym prawie szepcząc, dodała: – Mój brat nigdy nie został tak upokorzony w ciągu całego swego życia!

Feng Ming dał się zwieść jej przyjaznym słowom. Nigdy by nie przypuszczał, że siostra Ruo Yana jest tak rozmowna i szczera. Była o stokroć lepsza od jej podstępnego brata.

Ta okazja do rozmowy sprawiła, że pomyślał, iż więzy krwi nie określają osobowości człowieka. Zaczął nawet podejrzewać, że wszystkie złe geny w tej rodzinie odziedziczył tylko Ruo Yan.

Ha ha, młoda Księżniczka jest taka zabawna. Za każdym razem, kiedy Trzecia Księżniczka do mnie przemawia, to jest bardzo formalna. Nawet Królowa mówi do mnie tylko w trzeciej osobie. To okropnie mnie irytuje.

Feng Ming nie zawahał się przed bombardowaniem dziewczyny kolejnymi, osobistymi pytaniami. Podszedł do niej jeszcze bliżej i kontynuował:

Księżniczko, ile masz lat?

Miao Guang sekretnie rzuciła spojrzenie na Feng Minga. Na skroni pod jego przeźroczystą, jasną skórą pokazały się drobne czerwone żyłki. Natychmiast pomyślała – Pojawia się coraz więcej widocznych symptomów. Wygląda na to, że już za kilka dni nastąpi pierwszy z ataków toksyny. Hm, zastanawiam się, jak zrozpaczony będzie wtedy Król Rong. Uśmiechając się słodko, odpowiedziała:

Mam dwukrotne osiem.

Ile? Dwadzieścia osiem? Tak dużo?

Feng Ming przyglądał się jej zdziwiony.

Wcale na tyle nie wyglądasz.

Książę Ming, ty również jesteś interesującą osobą. Nie mam dwudziestu ośmiu lat, mam lat szesnaście.

Ach! W takim razie jesteś młodsza ode mnie! – Feng Ming chwycił za krzesło stojące nieopodal Księżniczki i swobodnie usiadł na nim.

Jesteś taka młoda. Jak Ruo Yan miał serce, aby wysyłać cię tutaj jako ambasadora?

Miao Guang nigdy nie spotkała takiego człowieka i nie doświadczyła takiej bezpośredniości. Natychmiast poczuła się spięta:

Szesnaście to odpowiedni wiek dla kobiety, aby wyszła za mąż, dlaczego uważasz, że to mało? – zapytała.

Małżeństwo? – Powtórzył Feng Ming zaskoczony. Przyjrzał się jej od stóp do głów. Jak mógł zapomnieć, że to była siostra Ruo Yana.

Jesteś bardzo młoda, a już myślisz o założeniu rodziny? – zaśmiał się dobrodusznie, ale naraz kilka myśli pojawiło się w jego głowie, które spowodowały, że natychmiast przestał.

Małżeństwo było czymś normalnym w życiu. Rong Tian miał osiemnaście lat, a Miao Guan szesnaście. Osiągnęli już odpowiedni wiek, aby się pobrać, a jeśli Ruo Yan wysłał do Xi Rei swą jedyną siostrę, czy to możliwe, że…

O czymkolwiek nie myślało serce Feng Minga, zaraz natychmiast można było to odczytać na jego twarzy. Radosny uśmiech zniknął z jego ust. Miao Guang od razu domyśliła się, o czym myśli Książę i szybko przystąpiła do akcji.

Wasza Wysokość, nad czym się tak zastanawiasz?

Ja… Ja… – Zmarszczył brwi i potrząsną głową roztargniony. – To nic takiego.

Czy Rong Tian chce się ożenić? Propozycje małżeństwa były bardzo powszechne w archaicznym świecie, pamiętał to z filmów o starożytnych Chinach, jakie oglądał w swoim poprzednim życiu.

Myśl o tym, że Rong Tian pragnie kogoś poślubić i go zostawić, wlała w serce Feng Minga okropną gorycz, a jego żołądek boleśnie się skurczył.

Nie będę kłamała przed tobą Książę. – Miao Guang przybliżyła się i wyszeptała do jego ucha. – Przybyłam tu z propozycją małżeństwa.

Propozycja małżeństwa? – powtórzył cicho Feng Ming.

Tak, kiedy tylko doszły nas wieści, że Król Rong przejął tron Xi Rei, mój brat rozkazał mi, abym przejechała te tysiące mil i złożyła mu propozycję politycznego małżeństwa, a dzięki temu wzmocniła stabilność Królestwa Li. Jeśli Król Rong wyrazi na nie zgodę, Miao Guang pozostanie tu na zawsze i nigdy już nie powróci do Li.

To prawda, Rong Tian jest Królem i musi się ożenić, aby przedłużyć linię swego rodu, a to oznacza, że musi…

Feng Ming poczuł się, jakby uderzył w niego piorun. Przez chwilę nie mógł się ruszać, jego ciało przeszły dreszcze, a twarz nagle pobladła.

Więc… gratuluję Księżniczko – wyszeptał, ale jego nastrój do dalszej rozmowy nagle gdzieś uleciał.

Wstał z krzesła i oddał dziewczynie pełen szacunku ukłon.

Muszę już wracać, a Księżniczka może odpocząć.

Wasza Wysokość, proszę, niech Książę jeszcze chwilę zostanie, Miao Guang chciałaby ci coś powiedzieć na osobności.

Delikatnie dała znak dłonią, a jej słudzy natychmiast opuścili pokój.

Kiedy zostali sami, dziewczyna spojrzała na Feng Minga i milczała przez chwilę. Nagle jednak upadła przed nim na kolana, zacisnęła wargi, a jej oczy wypełniły się łzami.

Miao Guang wie, że jest zbyt śmiała, ale chciałabym, aby Książę coś dla mnie zrobił.

Księżniczko, co ty robisz? – Feng Ming zrobił krok do tyłu i chaotycznie pytał dalej: – Chcesz, żebym opuścił Rong Tiana? Chcesz, abym już nigdy się z nim nie spotkał? Czy…

Czy to był jakiś rodzaj żałosnego miłosnego trójkąta, o których czytał w tradycyjnych romansach? Poczuł się żałośnie zawstydzony. Nawet dla nowoczesnego człowieka było to ciężkie do zniesienia.

Odpowiedź, jaką otrzymał od Księżniczki była zaskakująco całkowicie inna od jego wyobrażeń.

Książę Ming, proszę cię, abyś pomógł mi uciec ze stolicy Xi Rei!

Słucham? – Feng Ming przyglądał się jej zszokowany. – Chcesz uciec? Nie chcesz zostać Królową Xi Rei?

Król Rong nigdy nie poślubiłby mnie dobrowolnie, ale aby móc zachować pokój pomiędzy naszymi Królestwami, może zgodzić się na to polityczne małżeństwo. – Miao Guang opuściła głowę i szlochała. – Ja nie mogę… po prostu…

Prośba Księżniczki pozwoliła Feng Mingowi uspokoić swe własne emocje.

Chcesz uciec?

Tak, bycie Księżniczką oznacza nic więcej, jak tylko bycie narzędziem w politycznych rozgrywkach. Z rozkazu mojego brata przyjechałam do Xi Rei, lecz zostałam do tego zmuszona.

Proszę, wstań, nie musisz przede mną klękać.

Wiedza, że nie jest ona już dłużej jego miłosnym rywalem, sprawiła, że nastrój Feng Minga znacznie się poprawił. Pochylił się, aby pomóc jej wstać, lecz nagle zmarszczył swe brwi i dodał:

Ale jeśli sprzeciwisz się rozkazom brata, już nigdy nie będziesz mogła postawić stopy na swej ojczystej ziemi. Co wtedy poczniesz?

W chwili, kiedy Miao Guang zrezygnowała z zostania Królową i żoną Rong Tiana, Feng Ming poczuł się spokojny. Nie potrzebował więcej czasu do namysłu i zapragnął stanąć po jej stronie.

Twarz dziewczyny nagle poczerwieniała. Dalej trzymając spuszczoną głowę, nieśmiało powiedziała:

Chciałabym, aby Książę Ming pomógł Miao Guang i eskortował mnie około pięćdziesięciu Li poza stolicę Xi Rei. Stamtąd pojadę już sama do miejsca, które mam na myśli.

Gdzie zamierzasz się udać?

To… – zawahała się.

Jeśli mi nie powiesz, jak mam ci pomóc?

Czy Książę naprawdę chce mi pomóc? – Miao Guang zaskoczona podniosła głowę. Patrzyła na niego nieśmiało, przygryzła wargi, a jej twarz zrobiła się szkarłatna.

Książę Ming, czy słyszałeś kiedyś o pierwszym Księciu Yong Yi z Królestwa Yong Yin?

Królestwo Yong Yin i jego Pierwszy Książę?

Miao Guang przytaknęła, wstydliwie zaciskając usta.

On także przybył do Xi Rei, aby pogratulować Królowi Rongowi wstąpienia na tron. Tak długo, jak będę zdolna uciec przed moją służbą, będzie na mnie czekał pięćdziesiąt Li od stolicy Xi Rei.

Och! – Feng Ming nagle jakby się ocknął, klasnął w dłonie i odpowiedział: – Teraz rozumiem, jesteście w romantycznym związku. W takim razie…

Książę Ming! – Miao Guang była zażenowana faktem, że o jej miłosnym życiu mówiono tak otwarcie i z bardzo poważną miną dodała: – Proszę, nie mów o tym nikomu. Gdyby to się wydało, ściągnęłoby to kłopoty nie tylko na Yong Yin, Xi Rei i Li, ale również inne Królestwa byłyby wrogo do nas nastawione. Więc…

Więc mam trzymać buzię zamkniętą…

Tak – potwierdziła.

Rozumiem. – Feng Ming kiwnął głową. – Hm… najpierw cię stąd wydostaniemy, a potem ogłosimy, że Księżniczka zachorowała i umarła podczas pobytu w Xi Rei. W ten sposób mój kraj nie będzie w to wmieszany, a Li nie znajdzie żadnych śladów twojego zniknięcia. Mam służącego zwanego Lie Er, który jest mistrzem w takich sprawach…

Miao Guang szybko zaprzeczyła, potrząsając głową i stanowczo spojrzała na Feng Minga.

Książę Ming, czyżbyś zapomniał, że nikt nie może się o tym dowiedzieć? W przeciwnym razie konsekwencje będą bardzo poważne.

Dobrze, nie pisnę nikomu ani słowa.– Bezczelnie wystawił do niej język.

Będąc uwikłanym w tak wspaniałą miłosną historię tej ery, Feng Ming poczuł się bardzo podekscytowany, a jego serce wypełniła radość.

Wewnątrz siebie nadal jednak przeklinał Ruo Yana za bycie największym łajdakiem na świecie, wykorzystującym do swych niecnych celów nawet własną siostrę.

Para dyskutowała zażarcie jeszcze przez ponad godzinę, zanim Feng Ming w końcu opuścił komnatę Księżniczki.

Wszystkie jego służące czekały na niego w ogrodzie rezydencji. Kiedy tylko go zobaczyły, szybko podbiegły do niego i zaczęły narzekać:

Książę byłeś tam zbyt długo! Tak się przeraziłyśmy, że może masz kłopoty! Już omal nie wysłałyśmy kogoś, aby zameldował o tym Królowi!

Co powiedziała Księżniczka? Drzwi zostały tak nagle zatrzaśnięte! Ach czegokolwiek by nie mówiła, trzeba pamiętać, że jest siostra Ruo Yana. Książę Ming, nie możesz pozwolić na to, aby cię oszukała!

Feng Ming potrząsnął głową i powiedział:

Ona jest naprawdę przygnębiona.

Co? Przygnębiona? – Chórem zapytały dziewczyny.

Ach udawajcie, że niczego teraz nie mówiłem. – Szybko zakrył swe usta dłonią i zwrócił się do Chiu Lan. – Jeśli chodzi o naszą dzisiejszą potajemną wycieczkę, nie macie prawa wspomnieć o tym Rong Tianowi.

Ależ Książę, jesteśmy już tak długo poza Pałacem, że Król na pewno już o tym wie. Jak mamy temu zaprzeczać?

Dobrze, ale przynajmniej nie wspominajcie mu o wizycie u Księżniczki Miao Guang, w przeciwnym razie będzie się martwił. Prawdopodobnie mógłby się rozzłościć i oddalić was, abyście służyły innemu panu! – Feng Ming odrobinę je zastraszył, aby dobić targu.

Chiu Xing poklepała się odważnie po klatce piersiowej.

Nie ma mowy! Spotkaliśmy Księżniczkę w tym odosobnionym miejscu, lecz nie stanowiła ona zagrożenia dla Księcia. Dodatkowo zdążyłam się jej przyjrzeć. Jej twarz nie jest w ogóle piękna i na pewno nie jest osobą, o którą byłby zazdrosny Król Rong, gdyby Książę się z nią spotkał.

W końcu i tak wszystko skupiło się na wyglądzie. Wszystkie trzy służące uwielbiały plotkować i nie trwało długo, zanim zaczęły porównywać urodę Miao Guang z Trzecią Księżniczką.

Feng Ming już od dawna był zaznajomiony z tą hałaśliwą grupką. Nie zwracając uwagi na dziewczyny, szybko dosiadł konia. Teraz kiedy skrywał w swoim sercu wielki sekret, jego wszystkie myśli wypełnił entuzjazm i uczucie wielkiej odpowiedzialności.

Gdy tylko powrócili do Książęcych Kwater, to zauważyli, że wokół panuje pełna grozy atmosfera.

Wszyscy jego gwardziści i służba klęczeli na zewnątrz jego rezydencji, a ich ciała trzęsły się ze strachu.

Widząc, że ich Pan w końcu powrócił, na ich twarzach pojawiła się lekka ulga. Jeden z gwardzistów szybko go powitał i cicho powiedział:

Wasza Wysokość, proszę, wejdź bezzwłocznie. Król Rong zadeklarował, że jeśli wkrótce nie zobaczy Księcia Minga, zetnie nam wszystkim głowy.

Chiu Lan stojąca przy swym Panu, popchnęła Feng Minga do drzwi, jednak sama nie odważyła się wejść do środka. Zamiast tego szybko i bezgłośnie wraz z pozostałymi dwiema przyjaciółkami zniknęła z jego pola widzenia…

Tłumaczenie: Polandread

Tom I
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Rozdział 6
Rozdział 7
Rozdział 8
Rozdział 9
Rozdział 10
Rozdział 11
Rozdział 12
Rozdział 13
Rozdział 14
Rozdział 15
Rozdział 16
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19
Rozdział 20
Rozdział 21
Rozdział 22
Rozdział 23

Tom II
Rozdział 24
Rozdział 25
Rozdział 26
Rozdział 27
Rozdział 28
Rozdział 29
Rozdział 30
Rozdział 31
Rozdział 32
Rozdział 33
Rozdział 34
Rozdział 35
Rozdział 36
Rozdział 37
Rozdział 38
Rozdział 39
Rozdział 40
Rozdział 41
Rozdział 42
Rozdział 43
Rozdział 44
Rozdział 45
Rozdział 46
Rozdział 47
Rozdział 48
Rozdział 49

Tom III
Rozdział 50
Rozdział 51
Rozdział 52
Rozdział 53
Rozdział 54
Rozdział 55
Rozdział 56
Rozdział 57
Rozdział 58
Rozdział 59
Rozdział 60
Rozdział 61
Rozdział 62

Tom IV
Rozdział 63
Rozdział 64
Rozdział 65
Rozdział 66
Rozdział 67
Rozdział 68
Rozdział 69
Rozdział 70
Rozdział 71
Rozdział 72
Rozdział 73
Rozdział 74
Rozdział ekstra

Tom V
Rozdział 75
Rozdział 76
Rozdział 77
Rozdział 78
Rozdział 79
Rozdział 80
Rozdział 81
Rozdział 82
Rozdział 83
Rozdział 84
Rozdział 85
Rozdział 86
Rozdział 87
Rozdział 88
Rozdział 89
Rozdział 90
Rozdział 91
Rozdział 92
Rozdział 93
Rozdział 94
Rozdział 95
Rozdział 96
Rozdział 97

Tom VI
Rozdział 98
Rozdział 99
Rozdział 100
Rozdział 101
Rozdział 102
Rozdział 103
Rozdział 104
Rozdział 105
Rozdział 106
Rozdział 107
Rozdział 108
Rozdział 109
Rozdział 110
Rozdział 111
Rozdział 112
Rozdział 113
Rozdział 114
Rozdział 115
Rozdział 116
Rozdział 117

Tom VII
Rozdział 118
Rozdział 119
Rozdział 120
Rozdział 121
Rozdział 122
Rozdział 123
Rozdział 124
Rozdział 125
Rozdział 126
Rozdział 127
Rozdział 128
Rozdział 129
Rozdział 130
Rozdział 131
Rozdział 132

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: