True Star

Rozdział 63 – Drzewa pragną spokoju, ale wiatr nigdy nie ustanie II10 min. lektury

Tang Feng poczuł się raczej zaciekawiony, gdy usłyszał o Internetowej Wodnej Armii1, ale Xiao Yu zakazała mu czytać jakichkolwiek artykułów czy dyskusji online na własny temat. Jednakże Tang Feng miał silną wolę oraz był uparty, więc zlekceważył słowa Xiao Yu. Pełen ciekawości otworzył stronę dobrze znanego panelu dyskusyjnego. Mówiła o nim całkiem spora liczba osób, chociaż było znacznie więcej wyzwisk niż czegokolwiek innego. Gdy Tang Feng przeczytał niektóre z komentarzy, wybuchnął śmiechem.

Spodziewałbym się, że będziesz zły po zobaczeniu tych komentarzy. W przeszłości, jeśli ktokolwiek by cię obraził, kłóciłbyś się z nim bez przerwy.

To był piękny poranek. Lu Tian Chen przeglądał gazety ubrany w nieformalny strój o neutralnych kolorach. Wpatrując się w nagłówek na stronie, usta Lu Tian Chena uniosły się nieznacznie w zimnym uśmiechu.

W takim razie musiałeś uznawać mnie w przeszłości za niewiarygodnie irytującego. – Tang Feng odstawił tablet na bok i pochylił głowę, aby wziąć łyk mleka.

Kiedy Lu Tian Chen odłożył gazetę, by spojrzeć na Tang Fenga, usta mężczyzny otaczała biała obwódka. Tang Feng delikatnie oblizał wargi, ale czując, że zostało jeszcze nieco mleka, sięgnął po serwetkę i wytarł usta.

Przeszłość to przeszłość. Jesteś w porządku taki, jaki jesteś teraz. Tak czy inaczej, co myślisz o zniewagach, które przeczytałeś w internecie? – zapytał mimochodem Lu Tian Chen, odrywając wzrok od ust Tang Fenga i ponownie patrząc w dół na gazetę.

Uznaję je za interesujące. Niektórzy z tych ludzi zachowują się, jakby znali mnie osobiście. Niektórzy opisują szczegółowo to, jak dręczyłem Ge Chena, zupełnie jakby byli świadkami. Są nawet ludzie, którzy przesadnie mnie wychwalają. Wszyscy z nich wyobrażają sobie swoją własną wersję „Tang Fenga” opartą na ich przypuszczeniach.

Od kiedy zamieszkał z Lu Tian Chenem pod jednym dachem, jedli śniadania wspólnie. Zamiast siedzieć razem w niezręcznej ciszy, Tang Feng postanowił raczej spróbować komunikować się trochę ze swoim szefem.

Lu Tian Chen nie wywołał na Tang Fengu dobrego pierwszego wrażenia, lecz nie oceniałby kogoś jedynie na tej podstawie. Aby kogoś zrozumieć, musiałby spędzać czas i rozmawiać z daną osobą. Podsumowując, wady Lu Tian Chena były zarazem kluczem do jego sukcesu. Był stanowczy, bezlitosny i obojętny. Nieważne czy lubił kogoś, czy nienawidził, nie zawracał sobie głowy ukrywaniem swoich uczuć.

Czy opinie obcych są dla ciebie ważne? – Lu Tian Chen spojrzał na Tang Fenga. – Ludzie nie rozumieją cię i obrażają. Nie pojmują powodów twoich działań, a nawet z premedytacją próbują cię zranić. Jak możesz być tak spokojny?

Tang Feng pokręcił głową i odpowiedział:

Nie jestem święty, więc rzecz jasna czuję niezadowolenie. Któregoś dnia znalazłem w internecie dobre powiedzenie, „jeśli nie jesteś spokojny, zaczną cię boleć jądra”2. To głupie, ale dotyka samego sedna. Poza tym zwyczajnie nie wierzę w to, że na tym świecie nie mam nikogo po swojej stronie. Zawsze znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która będzie mnie rozumieć, wierzyć we mnie i pozostanie u mojego boku. Jaką osobą jestem, co zrobiłem lub czego nie zrobiłem, wszystko to wyjdzie na jaw z upływem czasu. Jeżeli chodzi o te stwierdzenia, które mogą być prawdziwe lub fałszywe, mogą oszukać niektórych ludzi, ale nie doceniają inteligencji społeczeństwa, myśląc, że mogą oszukać wszystkich.

Tang Feng wyraził szczerze swoje poglądy. Nigdy nie przejmował się tym, co myślą o nim inni ludzie. Jedyną rzeczą, jaką się przejmował, było to, czy swoimi występami zaspokoi własne oczekiwania. Ludzie traktujący publiczność jak małpy, z których można sobie żartować, pewnego dnia zostaną wyśmiani w ten sam sposób.

To dobrze, że myślisz w ten sposób. Konferencja prasowa Klasy Treningowej Prawdziwych Gwiazd jest jutro. Najlepiej będzie, jeśli zostaniesz dzisiaj w domu. Wydział public relations zajmie się artykułami w sieci i gazetach.

Tang Fengowi to pasowało. Nie miał nic przeciwko pozostaniu w domu przez jeden dzień, lecz nadal miał parę rzeczy to powiedzenia.

Wierzę w to, że firma zrobi, co będzie mogła, aby popierać interesy pracowników. Wierzę również w to, że jesteś dobrym prezesem. O ile nie przeszkadzają mi osądy społeczeństwa, przeszkadza mi bycie atakowanym bez przyczyny. – Tang Feng wstał i uraczył Lu Tian Chena czarującym uśmiechem. – Prezesie Lu, czy mogę ci ufać?

Jeśli chodzi o pracę, możesz.

***

Po otrzymaniu rozkazu zostania w domu Tang Feng usiadł w pięknym ogrodzie Lu Tian Chena, pijąc filiżankę popołudniowej herbaty. Robiąc to, przeglądał pewne międzynarodowe wieści na tablecie. Minęło już trochę czasu, od kiedy „umarł” i wiadomości o nim stopniowo znikały. Nie obchodziło go co myślą o nim nieznajomi, ponieważ ci ludzie nigdy nie próbowali go zrozumieć. Jednakże był bardzo zainteresowany swoimi przyjaciółmi. Jego nagłe odejście głęboko zraniło niektórych z nich. Czytanie ich wspomnień i słów żalu zdawało się zabrać Tang Fenga z powrotem do czasów, gdy nadal miał chorobę serca. Ból w jego sercu był tak silny i żywy jak wcześniej.

Michael Gino?

Wśród licznych artykułów Tang Feng niespodziewanie odkrył, że wśród ludzi będących w żałobie po jego śmierci znajdował się również facet, który tak bardzo się z nim kiedyś sprzeczał.

Świat stracił utalentowanego artystę, a ja straciłem ważnego przyjaciela.

Michael Gino

Tang Feng westchnął, nieoczekiwanie czując w swoim wnętrzu nieopisane uczucie. Nie wiedział, w jakim stanie umysłowym był Gino, gdy to napisał, ale opinia Tang Fenga na jego temat zmieniła się po przeczytaniu tego zdania. Mimo że byli rywalami, którzy nie znosili siebie nawzajem, wiele razy rywale byli właśnie tymi, którzy najlepiej się wzajemnie rozumieli. Z tego punktu widzenia prawdopodobnie mogliby być uznawani za przyjaciół. Gino wydawał się przygnębiony na zdjęciu do artykułu i nie wydawało się, że była to gra. Jako aktor Tang Feng mógł rozpoznać, czy ktoś był szczery, czy jedynie udawał wyrażanie swoich prawdziwych uczuć. Gino nie udawał żałoby. Smutek, który wyrażał się w jego oczach, sprawiał, że inni czuli jego ból.

Gino…

Tang Feng potrząsnął głową i zamknął stronę.

***

Konferencja prasowa Klasy Treningowej Prawdziwych Gwiazd odbyła się równo o piętnastej następnego dnia. Wszyscy trzej prezesi uczestniczących firm byli obecni razem z uczniami klasy. Do dzisiaj nikt nie wiedział, kto będzie uczestniczył w zajęciach, ani kto będzie je prowadził. Kiedy reporterzy przybyli na miejsce spotkania i zobaczyli uczestników show, wreszcie zrozumieli, dlaczego ta klasa treningowa ma w nazwie „Prawdziwe Gwiazdy”. Byli również zaskoczeni niewiarygodną obsadą trenerów, których udało się zgromadzić do programu. Trenerzy nie byli obecni na konferencji, ale ich nazwiska na tablicy wystarczyły, aby zszokować prasę. Nawet Tang Feng był zaskoczony, gdy je zobaczył.

Wszyscy trenerzy zebrani do udzielania lekcji wokalu, tańca, etykiety i gry aktorskiej byli wpływowymi przedstawicielami w poszczególnych dziedzinach. Tang Feng słyszał wcześniej o niektórych z nich, ale nie miał okazji ich spotkać. Z niektórymi już współpracował nad filmami i reklamami, podczas gdy inni byli jednymi z najbardziej znaczących osób w jego przeszłym życiu.

Trener gry aktorskiej – Leary, był międzynarodowym aktorem, który zdobywał nagrody na niemal każdym znaczącym filmowym festiwalu. Wcześniej Tang Feng nie traktował tej klasy treningowej zbyt poważnie, lecz jego postawa zmieniła się całkowicie po zobaczeniu nazwisk trenerów. Ponownie miał okazję spotkać paru najważniejszych ludzi ze swojej przeszłości. Mimo że jego status i wygląd były zupełnie inne niż wcześniej, nie mógł stłumić wzrastającego w sercu podekscytowania.

Zarówno Lu Tian Chen, Charles, jak i Su Qi Cheng byli obecni. Ge Chen również pojawił się jako gość specjalny. Poza zadawaniem pytań na temat klasy treningowej, reporterzy nie zapomnieli spytać o konflikt pomiędzy Tang Fengiem i Ge Chenem. Jednakże Lu Tian Chen nie dał żadnemu z nich szansy na odpowiedź.

Informacje we wczorajszych artykułach były przekłamane. Dział prawny Tian Chen Entertainment zbada gazety i magazyny, które rozpoczęły te pogłoski bez zweryfikowania swoich informacji i pociągnie je do odpowiedzialności za te działania. Skorzystam również z dzisiejszej obecności wszystkich zainteresowanych, by złożyć oświadczenie. Tang Feng jest nie tylko pracownikiem Tian Chen Group, ale także odgrywał znaczącą rolę w założeniu Tian Chen Entertainment. Ludzie, którzy go znają, rozumieją, jaką jest osobą. Wspólny upadek do oceanu Ge Chena i Tang Fenga był jedynie wypadkiem. Zakładanie, że Tang Feng rozmyślnie spiskował przeciwko Ge Chenowi, jest niedorzeczne. Sam Tang Feng musiał spędzić miesiąc w szpitalu w związku ze swoimi urazami i został wypisany dopiero w zeszłym miesiącu. – Lu Tian Chen uśmiechnął się do reporterów, po czym jasno ogłosił: – Jeżeli chodzi o prawdę na temat wypadku, możecie skierować swoje pytania do Ge Chena.

Jednym ruchem ręki Lu Tian Chen przerzucił piłeczkę na kort Ge Chena.

Tang Feng był zadowolony, że Lu Tian Chen się za nim wstawił i poczuł chęć roześmiania się, gdy zobaczył mężczyznę przekazującego problem Ge Chenowi. Jak Ge Chen miał zamiar utrzymać teraz swój niewinny, życzliwy i piękny wizerunek? Lu Tian Chen już się wypowiedział, a media również były obecne w dużej liczbie. O ile Ge Chen nie chciał zniszczyć wyobrażenia na swój temat, nie odważyłby się wskazać palcem na Tang Fenga. Czy Ge Chen był osobą, która chętnie poświęciłaby wizerunek zbudowany z ogromnym wysiłkiem? Jeśli tak, nigdy nie wynająłby ludzi do pobicia Tang Fenga, nie pisałby kłamstw na stronach internetowych ani nie wysyłałby do gazet fałszywych wskazówek.

Lu Tian Chen kocha Ge Chena?

Do tej pory Tang Feng nie widział niczego, co potwierdzałoby ten pomysł.

Stojąc naprzeciwko mediów, Ge Chen wyjaśnił, że wszystko, co było napisane w artykułach na temat Tang Fenga, zostało sfałszowane. Następnie obydwaj objęli się wzajemnie, aby zademonstrować swoją dobrą relację. Nagle Tang Feng uznał całą sytuację za pełną ironii i komiczną. Skandale przychodziły i odchodziły. Co z tego, że ten jeden został prędko wyjaśniony? W przyszłości skandale i oszczerstwa będą zalewać go jak powódź. Był to tylko jeden z zakrętów na drodze celebryty, którym musiał on stawić czoła. Jedyną rzeczą, która mogła ochronić człowieka przed takimi plotkami, była jakość jego pracy. Tang Feng rozumiał, że nadszedł czas na znalezienie paru filmów, w których mógłby zagrać.


1. Internetowa Wodna Armia grupa internetowych ghostwriterów opłaconych aby pisać w sieci komentarze o konkretnej treści

2. Gra słów; w chińskim jest to slangowe określenie na poczucie bezradności po napotkaniu niekorzystnego wydarzenia.

Tłumaczenie: Berenice96

Tom I
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Rozdział 6
Rozdział 7
Rozdział 8
Rozdział 9
Rozdział 10
Rozdział 11
Rozdział 12
Rozdział 13
Rozdział 14
Rozdział 15
Rozdział 16
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19
Rozdział 20
Rozdział 21
Rozdział 22
Rozdział 23
Rozdział 24
Rozdział 25
Rozdział 26
Rozdział 27
Rozdział 28
Rozdział 29
Rozdział 30
Rozdział 31
Rozdział 32
Rozdział 33
Rozdział 34
Rozdział 35
Rozdział 36
Rozdział 37
Rozdział 38
Rozdział 39
Rozdział 40
Rozdział 41
Rozdział 42
Rozdział 43
Rozdział 44
Rozdział 45
Rozdział 46
Rozdział 47
Rozdział 48
Rozdział 49
Rozdział 50
Rozdział 51
Rozdział 52
Rozdział 53
Rozdział 54
Rozdział 55
Rozdział 56
Rozdział 57
Rozdział 58
Rozdział 59
Rozdział 60
Rozdział 61
Rozdział 62
Rozdział 63
Rozdział 64
Rozdział 65
Rozdział 66
Rozdział 67
Rozdział 68
Rozdział 69
Rozdział 70
Rozdział 71
Rozdział 72
Rozdział 73
Rozdział 74
Rozdział 75
Rozdział 76
Rozdział 77
Rozdział 78
Rozdział 79
Rozdział 80
Rozdział 81
Rozdział 82
Rozdział 83
Rozdział 84
Rozdział 85
Rozdział 86
Rozdział 87
Rozdział 88
Rozdział 89
Rozdział 90
Rozdział 91
Rozdział 92
Rozdział 93
Rozdział 94
Rozdział 95
Rozdział 96
Rozdział 97
Rozdział 98
Rozdział 99
Rozdział 100
Rozdział 101
Rozdział 102
Rozdział 103
Rozdział 104
Rozdział 105
Rozdział 106
Rozdział 107
Rozdział 108
Rozdział 109
Rozdział 110
Rozdział 111
Rozdział 112
Rozdział 113
Rozdział 114
Rozdział 115
Rozdział 116
Rozdział 117
Rozdział 118
Rozdział 119
Rozdział 120
Rozdział 121
Rozdział 122
Rozdział 123
Rozdział 124
Rozdział 125
Rozdział 126
Rozdział 127
Rozdział 128
Tom II
Rozdział 129
Rozdział 130
Rozdział 131
Rozdział 132
Rozdział 133
Rozdział 134
Rozdział 135
Rozdział 136
Rozdział 137
Rozdział 138
Rozdział 139
Rozdział 140
Rozdział 141
Rozdział 142
Rozdział 143
Rozdział 144
Rozdział 145
Rozdział 146
Rozdział 147
Rozdział 148
Rozdział 149

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

:błeee:  :płaku:  :WeiMądruś:  :zonk:  :NieNie: 
:AAAA:  :ależeco:  :blabla:  :ugh:  :cooo: 
:ekscytacja:  :facepalm:  :patriarcha:  :muahaha:  :złamaneserce: 
:szok:  :przestań:  :zachwyt:  :zachwyt2: