04.2020

07.04.2020

Kopę lat! :D Dobra wiadomość: żyjemy! Jeszcze lepsza: jest rozdział! Co śmieszniejsze, był gotowy już wczoraj, ale nie chciało mi się go wstawiać. Dzisiaj też mi się nie chce, dlatego już kończę i miłej lektury życzę ;)

Hengoku no Calendula 03

11.04.2020

Wstawiając 5 rozdział TGCF mam deja vu. Ogólnie to zmianie uległa numeracja rozdziałów – “prologowe” części 0.1-0.4 zostały włączone do pierwszego sezonu. Mam nadzieję, że więcej zmian naprawdę już nie będzie… Jutro postaram się wrzucić jeszcze jakieś rozdziały ;) To jest ten moment, w którym składam Wam życzenia świąteczne w imieniu grupy, nie? Do głowy mi przychodzi tylko jedno: zdrowia! Dla Was i dla Waszych bliskich. Jutro może wpadną bardziej oficjalne życzonka ;)

Tian Guan Ci Fu 4
Tian Guan Ci Fu 5

12.04.2020

No i kolejne dwa. Miało być więcej, ale słońce mi pizgało prosto do pokoju i ciężko było edytować nawet jak rolety opuściłam -.- Na starym mieszkaniu właściciele zostawili nam takie ciemne zasłony, to było super, a w nowym mam tylko sznurkowe firanki z aliexpress i białe rolety. Następnym razem chyba koc powieszę, haha. Chyba że macie jakieś lifehacki na za jasne mieszkanie? ;p

Tian Guan Ci Fu 6
Tian Guan Ci Fu 7

13.04.2020

Niespodzianka! Rany, ten komiks jest tak pięknie narysowany, że bym sobie każdy panel wydrukowała i wytapetowała nim ścianę. W sumie poprawki są na duży plus, bo kilka scen zastanawiało nawet tych, co nowelkę przeczytali. Ale usunęli twarz Hua Chenga… Właściwie to i dobrze, bo w powieści Xie Lian zobaczył ją duuużo później, ale była taka piękna T_T No cóż, miłej lektury!

Tian Guan Ci Fu 8
Tian Guan Ci Fu 9

15.04.2020

Paczajcie, co Katrin wczoraj podesłała! Ale wczoraj zmuliłam, więc nie wstawiłam… A że dzisiaj też zmuliłam, to w sumie dobrze, że w ogóle jest, haha. To ostatni mega rozdział, zostały jeszcze jakieś stronki ekstra. No to po przeczytaniu powiedzcie – kto się tego obrotu akcji spodziewał? ;p

Okusama wa Alpha 5

22.04.2020

Hejka! Miałam już się kłaść spać, ale paczajcie, bo właśnie Katrin podesłała. Końcówka Okusamy! W sumie wiele w tych rozdziałach nie ma, ale trochę fluffu jeszcze nikomu nie zaszkodziło, haha. Okej, miłej lektury i do następnego!

Okusama wa Alpha 06
Okusama wa Alpha 06.5

98 myśli na temat “04.2020

 1. No, przynajmniej zakończenie było przesłodkie <3 dzięki za kolejną przetłumaczoną mangę.

 2. “Możesz Pana Misia karmić onigiri” – padłem XD
  Jeszcze raz dziękuję, że pracujecie ciężko i przetłumaczyłyście tę mangę https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif

 3. Ta dawka słodyczy i pozytywnego humoru wystarczy mi na cały następny tydzień. Bardzo wam dziękuję jesteście wielkie dziewczynyhttps://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif

 4. Ale to było słodkie…. normalnie micha mi się cieszy tak bardzo, że w domu spoglądają na mnie podejrzliwie….
  https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gifhttps://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif
  DZIĘKUJĘ !!!!

 5. Dziękuje za nowy rozdział. Wiedziałam, że się pogodzą i że to w łóżku, ale nie sądziłam, że mama weźmie sprawy w swoje ręce i odurzy doktorka https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png

 6. Dziękuję za rozdziały ❤
  Trochę spóźnione, ale jestem zawalona pracą domową. Uwielbiam tą mangę?

 7. O jaaa XD spodziewałam się seksu na pogodzenie, ale nie udziału pana terapeuty, znaczy, wiedziałam, ze będzie, mamuśka była zbyt zajarana nim, ale nie, że poda mu dragi!
  Bardzo dziękuję za rozdział :*

 8. Chwila… Czyli ten lekarz tak naprawdę jest alfą? https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png
  Ten szczegół jakoś umknął mi z pamięci XD Za tłumaczenie ślicznie dziękuję i teraz czekam na to, co na ostatnim panelu ;)

   1. Ashi, jednak Apolinary Rumianek może mieć rację. Terapeuta jest alfą. Gdyby był omegą nie dałby radę pójść do łazienki i wydzielałby feromony podczas ich spotkania terapeutycznego, a czegoś takiego nie było. Więc Mamusia wykorzystała tabletki? Albo coś zapachowe? z feromonów omegi. Stąd dała mu tę dawkę z oznaczeniem omegi w trakcie ich drugiego spotkania na lotnisku pod koniec tej mangi.

    1. Nie mam pojęcia, skąd wyciągacie takie wnioski ;) Koleś był omegą. Miał męża, prawdopodobnie połączyli się w parę, a w omegaverse jest tak, że po tym fakcie inne alfy obrzydzają omegę (np. w Remnancie to było pokazane). Silne feromony omegi wydzielają tylko podczas rui, na co dzień to raczej normalna ludzka woń, chyba że się podnieci, a terapia go nie podniecała. Mamuśka wywołała u niego ruję, a potem na lotnisku oddała mu supresanty, które mu zabrała, żeby sobie ich nie wstrzyknął jak tylko poczułby, że dragi go biorą. W żadnym omegaverse jakie czytałam nie było jakichś produktów z feromonów omegi, które możnaby dać alfie i wywołać podobne efekty do rui.

     1. Przyznaję Ci rację. Szczerze nie wiedziałam co, to jest.

     2. Dziękuję, że to wyjaśniłaś, bo przez chwilę pomyślałem właśnie tak jak Nerenka, że mamuśka dała lekarzowi feromony omegi. Albo mogła mu wsypać dragi do filiżanki, a kiedy zasnął spryskać sypialnię feromonami omegi (Tylko ciekawe jak go tam zaniosła skoro służba miała wolne tego dnia? XD). Wyjaśniałoby to dlaczego dopiero po przebudzeniu i wstaniu z łóżka wpadł w ruję. No i zdołał schować się do łazienki, chociaż jeśli faktycznie jako omega był już sparowany z jakąś alfą, to też mógł uciec. Dodatkowo te dialogi miejscami są dziwne, mające podteksty, a chmurki nie zawsze pokazują która postać co mówi. Chyba muszę to sobie jeszcze raz od początku przeczytać, bo się pogubiłem XD

      A o feromonach alfy i omegi było chyba w Love is An Illusion i tam omega pryskał się feromonami alfy, bo nie mógł się pogodzić z własną seksualnością. Oczywiście dopóki nie spotkał swojej przeznaczonej drugiej połówki.

     3. Przyznam się, ze też miałam problem z drugą płcią doktora. Na początku obstawiałam, że to omega i koniec. Ale ten dziwny dialog na lotnisku strasznie mi namącił. Szczególnie, kiedy jest mowa, że zabronione jest używanie feromonów omegi podczas terapii. I wtedy się pogubiłam. Naprawdę pomyślałam, że doktor jest alfą lub betą, a to co oddawała mu mamuśka, to jakieś dziwne leki, które wywołały u niego omegopodobną ruję. Od razu mi się to nie kleiło, szczególnie, że było widać autentyczne przerażenie, kiedy zaczęła się jego ruja i jeszcze te słowa, że to też jego wina. Może to było dziwne, ale omegaverse jest zmienne i może w tym tytule znaleźli omegowe leki dla alfy i bety typu “Poczuj się jak omega”, skierowane dla par alfa x alfa, gdzie nie mogą dojść do porozumienia w kwestiach łóżkowych. Ale Twoje Ashi wytłumaczenie rozjaśniło sprawę i faktycznie doktor jest omegą ;)

     4. Ojej! Widzę, że co osoba, to inna interpretacja XD No, ale właśnie ta scena na lotnisku miesza najbardziej. Ja chyba byłem za bardzo zmęczony kiedy to czytałem, ale wygląda na to, że Ashi ma rację ;)

     5. Powiem Wam szczerze – scenę na lotnisku tłumaczyłam już na mega zmęczeniu rozdziałem (bo to kolos), a w angielskiej wersji też coś namącili, zresztą w wielu miejscach tak było. Także to wymażcie najlepiej z pamięci :D

      A z tym przerażeniem doktorka i winą, chodziło o to, że czuł się winny, że dał się tak wrobić. No i co jak co, ale ja też byłabym przerażona, gdybym znalazła się w takiej sytuacji.

     6. Jeszcze tak wrócę do lekarza omegi, bo Twój Ashi komentarz o przerażeniu coś mi nasunął na myśl. Doktorek był przerażony, kiedy zaczęła mu się ruja. A dlaczego omegi są wtedy takie przerażone? Tak, wiadomo, zaatakuje je alfa i zrobi co zrobi, ale przerażone są też potencjalnym ugryzieniem i związaniem w parę. I wtedy mnie olśniło. Czy w omegaverse ruja połączonej omegi nie działa na inne alfy? Chyba, że o czymś nie wiem? Tak tylko mnie to zastanowiło, skoro doktorek mógł być prawdopodobnie sparowany ;)

      A co do sceny na lotnisku… Faktycznie po angielsku też jest tam namieszane z poplątaniem, że człowiek może się pogubić. I jeszcze szkoda, że dymki nie są oznaczone, kto co mówi, a spotkałam się z różnymi oznaczeniami ;)

     7. No nie, ruja każdej omegi działa na alfy. To tylko omegi mają reakcję, kiedy chcą się “puścić” z nie swoim alfą :/ Wkurza mnie to :/

     8. Czyli co tytuł omegaverse, to co innego. Bo naprawdę zakodowałam sobie w głowie, że ruja sparowanej omegi nie działa na obce alfy i dlatego chcą się sparować , by nie być zagrożone. Sugerowałam się Kashikorimashita Destiny i Shounen no Kyoukai, tam omegi po ugryzieniu przestały wydzielać feromony wyczuwane przez innych. A ostatnio trafiłam na tytuł, gdzie omega nawet zerwała więź ze swoją alfą.
      Widocznie każdy autor ma swoją wizję tego świata.

   2. Ej , ale ja też myślałam, że lekarzyk jest alfa. Jakoś w angielskiej i polskiej wersji mi uciekło.
    XD

 9. O matko, ale się zirytowałam czytając ten rozdział Okusamy …. I mam wrażenie, że zakończenie jest tak z dupy, żeby zakończyć. Liczyłam, że się to jakoś rozwinie i realnie popracują nad relacją.
  Ale i tak dziękuję za waszą pracę <3

 10. Okusama wa Alpha ma przepiękną kreskę, ale muszę przyznać, że fabularnie mi się nie podobało. Coś mi zgrzytało w tej całej historii.

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.