02.2020

01.02.2020

Tian Guan Ci Fu 14

Hej. Łapcie kolejne TGCF. Akcja dzieje się od razu po rozdziale 12, ale poprzednie rozdziały przeszły lifting i jeden z nich został podzielony na dwie części – stąd ta pozorna “dziura” w naszym tłumaczeniu. Postaramy się udostępnić też nowszą wersję, ale tak jak już mówiłam, rozdziały są od teraz płatne. To jakieś grosze, więc kasa nie jest dla mnie problemem, ale z Polski można za nie zapłacić tylko przez iPhona (apple pay), a do tego dostępu nie mam. Coś wymyślę może, szczególnie że wpadło też kilka rozdziałów “ekstra”, które są wprowadzeniem do historii – po nich już nie powinno być problemu ze zrozumieniem, co się dzieje.

 

Dzisiaj aktualka trochę dłuższa, bo w końcu chciałabym jakoś skomentować to, co wydarzyło się tu w styczniu. Mój wpis z 13.01 wcale nie był groźbą i jeśli dojdzie do zamknięcia grupy, to dlatego, że nie mamy czasu lub motywacji, nie przez Waszą aktywność (czy raczej jej brak). W ogóle bym tego nie skomentowała, ale parę komentarzy mnie zdenerwowało.

Po pierwsze “nie poddawajcie się”. Czy to są zawody? Maraton? Z czym mamy walczyć, skoro mamy się nie poddawać? Ze snem? Brakiem czasu? A może Wami, czytelnikami? Pomyślcie czasami, zanim coś napiszecie.

Po drugie “ostatnio mangi nie przypadły mi do gustu”. No spoko, ja to rozumiem. Ale praktycznie zawsze jak coś kończymy, to pytamy o opinię, czego więcej chcecie, sugestie. Tak samo było w tym poście i co? Ze 3 osoby wyraziły swoje zdanie, a 10 napisało tylko, że ostatnio nasze wybory im nie odpowiadają. W myślach mamy Wam czytać?

Po trzecie “mało ostatnio było rozdziałów”. No było mało. I co ja na to poradzę? Też jesteśmy ludźmi, pracujemy, mamy rodziny, a na hobby z wiekiem jest coraz mniej czasu. Nie będę też ukrywała, że z dopingiem lepiej się pracuje. W grudniu było więcej rozdziałów niż komentarzy – wniosek jest jeden, nikt na rozdziały nie czeka. Więc po co się wysilać? Uwielbiam czytać komentarze, szczególnie te, które coś wnoszą i nawet jestem skłonna poświęcić trochę cennego snu na zrobienie rozdziału, jeśli ktoś naprawdę na niego czeka. Jeden rozdział to kilka, a nawet kilkanaście godzin pracy. Komentarz – minuta. Nie mówię, żeby codziennie czy każdy rozdział komentować, ale chociaż raz na miesiąc – to chyba niewiele dla Was, prawda? Jak widać pod styczniowym postem jakoś się da.

Po ostatnie i najważniejsze – “lubię czytać, nie komentować”. Spoko, ja też, bo nie umiem pisać komentarzy. Ale się staram, bo wiem, że feedback jest ważny. Tym nie pisaniem nic tylko sami sobie w tym momencie szkodzicie. Już kiedyś wspominałam, że z czasem pewnie trzeba będzie zamknąć stronę i przenieść się np. na discord ze względu na ciągle zmieniającą się sytuację prawną w Polsce. Myślicie, że wtedy każdy będzie miał dostęp do wszystkiego? Otóż nie. To będzie idealna okazja, by do niektórych treści dać dostęp tylko “zaufanym i znanym” nam osobom, czyli większość z Was nawet się nie kwalifikuje, sory nieznajomki.

Miłej soboty

06.02.2020

Rany, Wam ten tydzień też tak szybko zleciał? Cóż, na umilenie prawie piątku łapcie kolejne, niestety ostatnie, Koi. Znaczy jest jeszcze rozdział ekstra, w którym jest mój ulubiony kadr z całej mangi (ale o tym kiedy indziej), tylko to ekstra jest zbyt krótkie. Zaczęła powstawać kontynuacja (Koi ga Michitara), ale jak dla mnie w sumie więcej nie trzeba? Mieli swoje problemy i je rozwiązali, choć na pewno w przyszłości pojawi się więcej, ale wyszłoby lepiej, gdyby pozostawiono to do wyobraźni czytelników. Chyba że kontynuacja będzie wypełniona sielską czułością, jeśli tak, to jestem bardzo za :D A Wy jak uważacie?

Koi ga Ochitara 5

08.02.2020

Jak już pewnie zauważyliście po miniaturce, dzisiaj nie ma dodatku do Koi ;) Za to jest Polar Night, którego tłumaczenie jakoś strasznie mnie męczy… Na szczęście jesteśmy bliżej końca niż dalej :D Po entuzjazmie Katrin wnioskuję, że kontynuację Koi kiedyś zrobimy, a i w sumie fajnie będzie się przyjrzeć pozostałym pracom tej autorki – może ma więcej perełek, kto wie? Ok, lecę tłumaczyć to ekstra, do następnego!

Polar Night 04

10.02.2020

Trochę słodyczy na umilenie poniedziałku ;) Matko, ten uśmiech Hishimoto (czy jak mu tam :”>)! Taki “o rany, ale ja go mocno kocham” <3 Ta mangaczka jest naprawdę utalentowana, świetnie oddaje mimiką emocje bohaterów. Szkoda, że to na razie koniec :(

Koi ga Ochitara 5.5

13.02.2020

Szybki rozdział :D Tej historii został jeszcze tylko dodatek, a potem Zheny! Tak na marginesie, jakoś 20 min. po dodaniu ostatniego rozdziału Koi Katrin dosłała jeszcze masę obrazków, które do niego. Jeśli ktoś pochłonął tak szybko, że ich nie widział, to warto wrócić, niektóre są milusie :) Miłege wieczoru!

Polar Night 5

16.02.2020

No i spóźniony prezencik na walentynki/dzień singla. Albo może dar na jutrzejszy dzień kota? Albo po prostu rozdziały na umilenie końca weekendu :( Wydaje się dużo, ale to baaardzo krótkie rozdziały – a raczej ekstrasy, bo tak, zaczynamy część dodatkową z Zhena. Do końca zostało z 20 stron, może uda mi się jutro skitrać, zobaczymy. Miłej lektury ;)

Polar Night 6
Polar Night 7
Polar Night 8
Polar Night 9
Polar Night 10

20.02.2020

Rany, ten tydzień to jakieś szaleństwo… Polar Night też skończony, więc pora dobrać jakieś nowe projekty, łiii. Katrin już jeden wybrała, więc jeszcze ja coś wykitram. Mam przy okazji wieści. Porzuciłyśmy trzy mangi, a konkretnie Hidoku, Kuchizuke i 5-nin. Z powodów różnych – brak materiałów, brak zainteresowania, angielskie tłumaczenie pojawiające się raz na ruski rok… Wybierzcie sobie. Nie mówię, że kiedyś do tego nie wrócimy, to się zobaczy, ale najpierw niech pokaże się kompletne angielskie tłumaczenie, albo przynajmniej ruszy z kopyta.

Polar Night 11
Polar Night 12

29.02.2020

Hejko! Łapcie jedną z dwóch nowości. Ta jest moim wyborem, drugą wybierała Katrin ;) Szczerze, wahałam się między tą a inną, ale stwierdziłam, że po Koi fluffu wystarczy na razie. Ale tamta druga nie ucieknie. A tu też jest fluff! Miłej lektury.

Hengoku no Calendula 01

214 myśli na temat “02.2020

 1. Super, dzięki wielkie za tą nowość, zapowiada się bardzo ciekawie ? lubię taką tematykę w książkach, mangach i filmach. Będę wyglądała kolejnych rozdziałów ?. Dziękuję za waszą ciężką pracę ?.

 2. Oooo nowość <3 nieźle się zaczyna, ale coś strasznie się boję (sądząć po opisie), że skończy się niewesoło :(
  dzięki śliczne za rozdział :*
  btw te króliczki są mega słodziachne!

 3. Wow! Nie słyszałam nigdy o nowości, ale wygląda na naprawdę fajną + komentarze są całkiem pozytywne! Aż nie mogę się teraz doczekać :D Dzięki za waszą pracę <3

 4. O cholerka! Nie spodziewałam się tej mangi, jest strasznie ciekawa i doobra, miałam okazję czytać ją po angielsku, ale chętnie wrócę do niej jeszcze raz, z rozkoszą czytając w naszym ojczystym języku. Dziękuje za dodanie tak świetnej historii, czekam na kolejną nowość :D ?

 5. Dziękuję ślicznie za nowość. Wydaje się całkiem ciekawa. Bóg śmierci z amnezja hymn ?

 6. Nie skojarzyłam tytułu, ale obrazek wydawał się znajomy, a tu Love in Limbo. Dziękuję

  I zdziwił mnie 112 rozdział Yeho, ale połapałam się że to FYJT https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png

  1. Ale wtopa, haha. A ja dzisiaj robiłam konkretny research kwiatków z nowej mangi, myśląc, że tym razem nie dam Ci powodów do poprawiania nas z botaniki, a tu taki psikus :D

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.