07.2019

09.07.2019

Hejo! Łapcie MDZS. Sorki, że tylko jeden, ale w zastępstwie za Junsu przejęłam edycję, a ona wysoko podniosła poprzeczkę ;) Miłej lektury!

Mo Dao Zu Shi 37

16.07.2019

Hejka! Łapcie koniec 6 tomu Konoyo. To ekstras z dyrektorem i Hatokim! Kurczaczki, myślałam, że na jakiś czas będzie koniec skanlacji w moim wydaniu, bo w sobotę padł mi laptop. Na szczęście pomogło zwykłe przeinstalowanie systemu i na szczęście miałam kopię wszystkich plików. Ale mam teraz inną wersję photoshopa niż przedtem, no i o dziwno jedna z używanych przeze mnie funkcji się zmieniła – teraz typesetting zajmuje mi dłużej, bo muszę się przyzwyczaić :”> Ale zmiana na lepsze, więc nie narzekam. Miłej lektury!

Konoyo Ibun 13.5

18.07.2019

Świeżutka paczucha rozdziałów od Katrin! :) Btw. w ostatniej aktualce nie działa z jakiegoś powodu link, no i chyba nic na to nie poradzę. Ale to wcale nie oznacza, że rozdział wtedy nie został wrzucony na czytnik. Po prostu trzeba było włożyć trochę wysiłku i kliknąć w “czytelnia” w menu, tam na stronie głównej jak byk jest lista ostatnio dodanych rozdziałów, lenie. To smutne, że my się staramy dać Wam narzędzie, ale Wy i tak z niego nie korzystacie… Cóż, miłej lektury! Do końca zostało “tylko” 15 rozdziałów :o

Lueduo Diren de Xin 47
Lueduo Diren de Xin 48
Lueduo Diren de Xin 49

22.07.2019

Hej, hej! Wrzucam na szybko, łapcie, bo ucieknie ;)

Lueduo Diren de Xin 50

27.07.2019

Hej, hej. Zaczynamy ostatni tom Konoyo Ibun! Czy w końcu dowiemy się, kto jest seme a kto uke?! I mam chyba złą wiadomość – angielska tłumaczka Priesta zaginęła w akcji. Co prawda przeprowadzała się do innego kraju, więc może to po prostu długo trwające związane z tym zamieszanie. No zobaczymy jak to będzie. Jak się nie pojawi, to trzeba będzie czekać, aż ktoś przejmie albo oficjalne angielskie tłumaczenie nadgoni naszą wersję, co zajmie jakiś rok… Także miłej lektury Konoyo ;)

Konoyo Ibun 13l

28.07.2019

Dzisiaj w pracy było tyyyyle roboty, że udało mi się wysmarować dla Was kolejny rozdział Konoyo i zacząć nawet kolejny! Już się nie mogę doczekać zakończenia tej historii, bo poznaję ją mniej więcej na bieżąco z Wami ;) Z tym projektem trochę wciskam gaz do dechy, choć smutno mi będzie się z nim rozstać. Ale przynajmniej bez wyrzutów sumienia będę mogła ruszyć jakieś jednotomówki i ponadganiać starocie ;) Tak przy okazji, zmieniam numerację rozdziałów Konoyo na ciągłą, bo na czytniku nie dało się dodatków po kolei dodać :v Numery aktów pozostają z literami. Rozdział 13/akt 10 zakończymy na “p” :D

Konoyo Ibun 34

30.07.2019

Cześć! Dzisiaj nowość wybierana przez Polandread. Cały tom jest już przetłumaczony i wyczyszczony, a wkleja ekspresowa Katrin, więc pewnie wkrótce poznacie zakończenie. A w sumie to poznamy, bo choć robiłam korektę i czyściłam skany, to już nie pamiętam prawie tej historii… Ale może Wam bardziej zapadnie w pamięć ;) A do tego kolejne Konoyo, jesteśmy w połowie ostatniego tomu! Po tym rozdziale jest sam fluff c:

Aiyoku Heaven 01
Konoyo Ibun 35

40 myśli na temat “07.2019

 1. W Aiyoku Heaven jest błąd na 32 stronie…proszę nie jeździjmy na silnikach. One już i tak cierpią.

  1. Co najśmieszniejsze zawsze wszystkich poprawiam, że jeździ się na motocyklu, nie motorze. Ale to mi się przeoczyło :/

 2. O! Nowość! :D Akurat tej mangi nie czytałem, ale zapowiada się standardowo: młody uke napala się na łatwe pieniądze, co bezwzględnie wykorzystuje perwersyjny seme. Jednak skoro polecacie, to będę czekać na kolejne rozdziały ; ) Pozdrawiam <3

   1. Gdybym lubił standardy, to by mnie tu w ogóle nie było ;p Lubię mangi, które tłumaczycie, więc tą też będę czytać ; )

 3. Już, tak szybko Konoyo? Z jednej strony smutek, bo to już prawie koniec, z drugiej radość, bo w końcu poznamy odpowiedź na nurtujące każdego fana pytanie – kto jest uke, a kto seme. Mimo wszystko nadal uparcie tkwię w przekonaniu, że to lisełek jest uke, ostatni rozdział mnie w tym przekonuje. No i oczywiście Setsu wkracza na scenę z radami dla Tsumugiego :D
  Nie wiem dlaczego, ale okularnik nadal mnie irytuje. Ogarnął się, ale mimo wszystko. Ciekawi mnie też, czy pokażą twarz boga. Nie jest to bardzo ważne, ale troszkę ciekawi.
  I jeszcze jedna rzecz. Pamięta ktoś rozdział, w którym liseł zdradził swoje imię? Nie zostało to pociągnięte, mam wrażenie jakby o tym zapomniano. Ciekawe czy będzie coś o tym dalej. Bo ta scena wyglądała dziwne, a i samo imię wydaje się niezwykłe. Poczekamy, zobaczymy ;)

  1. Nawet sobie nie wyobrażasz, jak bardzo się powstrzymuję przed zarzuceniem spojlerów… Ale tak mało zostało, że dam radę! Przynajmniej na jedno z pytań odpowiedź otrzymasz już w kolejnym rozdziale ;)

 4. Oj Ashi, robiłaś korektę i czyściłaś skany do Aiyoku Heaven chyba na śpiocha. Za dużo masz na głowie i szybko uciekają ci szczegóły. Przecież to fajna jednotomówka. Kreska jest przyjemna dla oka i temat przewodni wcale nie głupszy od innych mang tego rodzaju. Poczekaj na ekspresową wklejkę Katrin ” sokolego oka i szybkich palców”, a może Aiyoku Heaven poruszy troje zapominalskie serce – albo i nie Hehe!

  1. Raczej nie, bo już to kiedyś czytałam raz i zapamiętałam tylko, że były seksy na motocyklu! A ich nie było nawet… Raczej dawno temu z tego typu mang wyrosłam, stawiam teraz bardziej na rozwój emocjonalno-osobisty bohaterów i ich relacji, a tu tego zwyczajnie zabrakło. Zwykła transakcja i koniec, a nawet na koniec Mahiro wspomina, że dla kasy przespałby się z innymi facetami, ale ten koleś mu nie pozwala. Nie szanuję takich osób. Ale ładna kreska, nie mogę zaprzeczyć ;)

   1. Ashi wydaje mi się, że z koncówką to nie do końca jest tak ;) Ja dość lubię tą mangę właśnie za to, że nie jest tak sztampowa. On na końcu mówi, że gdyby musiał to przespałby się z kimś innym, gdyby kochanek mu kazał. W domyśle – bo byłoby to pożytkiem dla klubu. Ale to by nic nie znaczyło ani dla niego ani dla szefa, wiadomo czemu. Mahiro sam z siebie do sypiania z obcymi chętny nie był. Ja to tak zrozumiałam.

    1. Fakt, chyba trochę przekręciłam, ale to świadczy o tym, jak pamiętliwa jest ta manga. I co osoba, to interpretacja ;) Tak czy siak, jakby koleś powiedział Mahiro “obsłuż w łóżku Michała, bo jest świetnym partnerem biznesowymi”, to Mahiro nawet by się nie zastanowił i to zrobił. To nie jest związek. No i nic nie było powiedziane, że Mahiro go kocha (i w drugą stronę), tylko ciągle miał seks-fantazje z szefem w roli głównej. Także ten.

     1. Po przeczytaniu Waszych spoilerów o tej nowości, aż mi się smutno zrobiło :(. Zgodzę się z Ashi, iż kreska ładna. Ale po tych Waszych opisach, zastanawiam się, czy dalej czytać, gdyż nie widzę aby autorka rozwinęła wątek o prawdziwych uczuciach tylko bardziej skupiała o pożądaniu fizycznym… hmm zobaczymy, może dam temu szansę. Dziękuję za nowe rozdziały i pracę nad nimi <3

     2. Ashi, oczywiście że się kochali :) to całe piękne niedpowiedzenie na ostatniej stronie właśnie o tym jest :) Szef po prostu nie jest zbyt dobrym człowiekiem i ich relacja nie jest prosta. Cała istota w tym, że jest to między nimi za obopólną zgodą, więc tak, jest to jak najbardziej związek. W prawdziwym świecie ludzie bywają poliamoryczni i są szczęśliwi. Bywają też w otwartych związkach. Komunikacja i szczerość w takich związkach to klucz i podstawa.
      Dlatego właśnie twierdzę, że nie jest sztampowa – mają wady i słabości, oboje dojrzewają (zwłaszcza Mahiro) a ich relacja nie jest klasycznie banalna. Czytam yaoi tyle lat i to mi w pamięć właśnie zapadło. Zwłaszcza ta ostatnia, cudowna strona i oczy Mahiro, które wyrażają więcej niż tysiąc słów :)

  2. nerenka pisze: 01/08/2019 o 18:06
   NERKA – odpowiadam tu, bo nie mam już możliwości kliknięcia w twój komentarz. Jesteś czytelnikiem i z pewnością jak wielu innych czytelników nie lubisz spoilerów . Tak jak widzisz, zdania są podzielone. Zarówno ja, jak i Ali 99 lubimy tę mangę, Ashi jest w opozycji, ale to wcale nie znaczy, że Aiyoku Heaven trzeba od razu spisywać na straty. Nie kieruj się zdaniem innych, tylko sama po przeczytaniu zdecyduj, czy coś Ci się podoba, czy też nie. Każdy z nas inaczej odczuwa emocje i do rzeczy podchodzi w odmienny sposób. Ja i Ashi stanowimy zespół już od dawna, czasami możemy się w czymś nie zgadzać, ale to wcale nie znaczy, że jesteśmy wrogami, po prostu mamy inne gusta. Nad Aiyoku Heaven pracujemy zespołowo, jest to kolejny tytuł, który chcemy dodać do naszej biblioteki. Nie skreślaj go, kierując się tylko kilkoma komentarzami. Myślę, że trochę nas tu poniosło, padło kilka niepotrzebnych słów i dyskusja potoczyła się w niewłaściwą stronę. Dopisaliśmy koniec historii zanim jeszcze zdążyła się ona na dobre rozpocząć. Nerka , jeśli kreska przypadła Ci do gustu, to już dobry znak , więc zapomnij o wszystkim co tu przeczytałaś, a po ukazaniu się ostatniego rozdziału, będziesz mogła zdecydować, czy polubiłaś bohaterów czy też nie.

   1. Dokładnie, wszystko jest kwestią gustu.Jednemu się spodoba, innemu nie, ale warto samemu sprawdzić ;) Szczególnie, że w komentarzach padły głównie wnioski, nie ma nic o fabule prawie.

 5. Oj Ashi, robiłaś korektę i czyściłaś skany do Aiyoku Heaven chyba na śpiocha. Za dużo masz na głowie i szybko uciekają ci szczegóły. Przecież to fajna jednotomówka. Kreska jest przyjemna dla oka i temat przewodni wcale nie głupszy od innych mang tego rodzaju. Poczekaj na ekspresową wklejkę Katrin ” sokolego oka i szybkich palców”, a może Aiyoku Heaven poruszy troje zapominalskie serce – albo i nie Hehe!

  1. Polandread, nie mam zamiaru tego skreślać. Lubię czytać o czym piszecie. Widząc w jakim kierunku poszła dyskusja miałam pewne wątpliwości i smutek. Wolę sama się przekonać jak dalej pójdzie z fabułą manga oraz moje osobiste odczucia względem niej. Powodzenia.

 6. 47 rozdział Lueduo Diren de Xin nie chce mi wyświetlać obrazków na czytniku, ktoś jeszcze ma ten problem?

 7. Dodatek z dyrektorem i Hatokim był taki uroczy. I wiemy, kto jest kim (chociaż to akurat było oczywiste, nie to liseł i Tsumugi). Ale co im się stało? Wyglądają inaczej. Dyrektor przypomina siebie, nawet jest bardziej uroczy przez te puchate, roztrzepane włosy z postępującą siwizną. Za to Hatoki… On wygląda jak emo. Dlaczego? Gdybym nie wiedziała, że to, nie rozpoznałabym go. Co to się zadziało?

 8. Itsuka no Koi – scena z tym kocykiem totalnie mnie roztopiła, chyba będzie jedną z moich ulubionych https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif
  MDZS – jak zwykle miło popatrzeć na wygłupy WWX, to się chyba nigdy nie znudzi https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif
  Dziękuję bardzo za Waszą ciężką pracę https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif

 9. Dziękuję z MDZS uwu I nie musisz przepraszać, że tylko jeden rozdział. Well… Nie przepracowuj się i stay hydrated lolololhttps://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif

 10. Dziękuję za kolejne rozdziały i finał mangi Itsuka no Koi itd.:) Słodka między nimi nastąpiła zmiana relacji w ich związku. Gorąco się zrobiło pomimo ochłodzenia. Trzymam kciuki za kolejne prace, które wydacie w swoich tłumaczeniach jak edycji, ale również dajcie sobie przerwę na odpoczynek i wakacje :) https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.