02.2019

01.02.2019

No i luty. Z tego powodu prawie dzisiaj nie dostaliście tego rozdziału, bo nie chciało mi się zakładać nowego wpisu :p Lenistwooo. Ale macie i miłej lektury życzymy. Jutro może kolejne Priesty, jeśli nie prześpię całego dnia.

Kimi to Kore Kara 9

02.02.2019

Hej, hej, łapcie dwa Priesty. Jeszcze dwa i wracamy do głównej parki. Choć już w 97 dowiemy się czegoś nowego – chyba, bo nie ma jeszcze angielskiej wersji, więc tylko zakładam po obczajeniu obrazków :p Miłej lektury!

The Chart of Priest 94
The Chart of Priest 95

05.02.2019

Gdyby Wam jeszcze było mało Priesta, to proszę ;) Tym rozdziałem znowu doganiamy angielskie tłumaczenie, które teraz stanie na trochę dłużej pewnie, bo tłumaczka się przeprowadza. A jeśli nie lubicie Priesta, to w przygotowaniu są także inne rzeczy. Cała Kiyona jest wyczyszczona, tylko przetłumaczyć i to nanieść. Kolejny rozdział Kimi podesłałam Katrin do wklejenia. No i pojawiły się po angielsku kolejne rozdziały Lueduo, Hanakoi, 5-nin i Kachou, także trochę jest do ponadrabiania… Nie wspominając o jeszcze jednym ekstrasie do Tajemniczego Projektu, który został już dawno temu wyczyszczony przez Junsu, ale leży, bo na śmierć o nim zapomniałam. Będzie w przyszłym tygodniu, obiecuję! Ok, koniec info, czytajcie! :)

The Chart of Priest 96

08.02.2019

Łaaa, myślałam, że nie dodam tego rozdziału w tym tygodniu… Pojechałam do mamy na weekend i okazało się, że praktycznie zrujnowała mojego starego laptopa :D Piszę “starego”, ale zanim go jej oddałam, to wymieniłam połowę części, więc śmigał jak nówka. A teraz się przegrzewa z włączoną tylko przeglądarką i nawet pliku w photoshopie nie mogę zapisać, bo wyskakuje “za mało pamięci ram”. Tylko ciekawe, co ją zjada… Moja mama pewnie dokarmia jakieś trojany :D Okej, miłej lektury!
P.S.: podmieniłam ten trefny link w ostatnim MDZS ;)

Kimi to Kore Kara 10

13.03.2019

Hej, hej! Kat dzisiaj podesłała resztę Kimi, a ja dociukałam kolejną Kiyonę (do końca rozdział i ekstra), także spora aktualka się uzbierała ;) Żeby nie pozostało bez okazji, to niech będzie okazja! 15 lutego Katrin stuknie pięć latek w Dracaenie! Dziękuję, że z nami jesteś. Bez Ciebie grupa już dawno by się rozpadła i to piszę mega poważnie. Dzięki, dzięki, dzięki! <3

Kimi to Kore Kara 11
Kimi to Kore Kara 12
Kimi to Kore Kara 13
Kimi to Kore Kara 14 
Kiyona Yubisaki, Bukiyona Tsumasaki 5

17 myśli na temat “02.2019

 1. Ja również dziękuję za rozdziały. Szkoda, że to już koniec Kimi, dla mnie mogłoby być ich ze sto :) A Kiyona nawet mi się spodobała, bałem się że to będzie bardziej cukierkowe, ale jestem pozytwnie zaskoczony https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif

 2. Kiedy zobaczyłam ilość rozdziałów to zaczęłam tańczyć z radości na środku pokoju. Mój pies w tym czasie gapil się na mnie jak na idiotke. Trochę mi teraz głupio. Poza tym – Endo w swojej prawdziwej formie jest genialny! Zakończenie tej historii było strasznie urocze i mam wrażenie, że wrócę do niej jeszcze nie raz.

  1. Co do pomocy, to najlepiej obserwować aktualki. Piszemy, kiedy pomoc jest potrzebna. Na razie trochę zwolniliśmy tempa (żeby nie powiedzieć “zdychamy”), więc wyedytowane rozdziały pewnie by trochę czekały… Ale w sumie przydałby się ktoś ogarnęty i zdecydowany do edycji Remnanta, bo ten komiks wysysa ze mnie chęci do życia. W sumie zastanawiałam się też nad robieniem webtoona Mo Dao Zu Shi i przygarnięciem kogoś do edycji, ale no to jest w kolorze.

   1. mogła bym wam pomóc , możecie dać mi coś na spróbowanie i wy potem to ocenicie ^^
    (lubię czyścic strony z napisów, nie wiem dlaczego i uwielbiam je potem malować xd)

    1. 1. “Na wattpadzie”. Żart roku poprzedniego, to już nie jest śmieszne. Większość tłumaczeń z wattpada to jakaś totalna masakra. Widziałam jakieś MDZS, ale laska nawet nie znała polskiej gramatyki, więc przyprawia o raka. Nie piszę, że nasze tłumaczenia są cud, miód i orzeszki, ale przynajmniej się staramy. I z wattpada wszystko szybko jest usuwane przez administrację, bo to portal dla pisarzy.
     2. Jestem za dublowaniem. Jest wiele tłumaczeń Harry’ego Pottera, to dlaczego nie może być wiele MDZS czy innych rzeczy? Każdy wybierze sobie to tłumaczenie, które mu podpadnie.
     3. Mam znikomy kontakt z autorką powieści i pewnie uda mi się zdobyć pozwolenie. Lepiej rozpowszechniać wersję autoryzowaną od spiraconej, jeśli jest taka możliwość.
     4. Przynajmniej nowelka, anime i webtoon byłyby zgodne ¯\_(ツ)_/¯

     1. Jestem bardzo za tym, żeby dziewczyny przetłumaczyły webtoon, bo u nich da się czytać, a i jakiść jest cud malina :) Na wattpadzie bardzo się nie wczytywałam, ale z tego co widziała, było wiele zgrzytów, a i czasem zdania dziwnie brzmiały. No i jakość pozostawiała wiele do życzenia, szczególnie kiedy wrzycono dłuższy pasek… A dziewczyny tak się starają, że odwalają naprawdę kawał dobrej roboty, aż miło czytać. A niektóre te tłumaczenia na wattpadzie… Aż bolą w oczy. Zrobine na szybko, bez sprawdzenia… A ten tytuł zasługuje na jak najlepsze traktowanie. Zresztą zgadzam się z Ashi, wtedy wszystko byłoby zgodne. Każdy tłumaczy po swojemu, oczywiście to nic złego, ale dziewczyny używały odpowiednich zwrotów i nazw, które byłyby zgodne z nowelką i anime :)
      Sama chętnie bym pomogła, ale boję się, że coś skiepścię, a MDSZ powinno być jak najpiękniejsze :)

 3. A ja dziękuję za Kimi. Zdążyłem już zapomnieć jaki przystojniak z Endo, więc dzięki za przypomnienie ; )

 4. Jak dla mnie mogłoby być więcej rozdziałów o tej parce, ale też zadowala tyle ile jest! Rozdziały przecudne!

  1. Nie no, pewnie będzie więcej, po prostu kończy się ten wątek wspominkowy ;) Autorka na pewno nie zostawi tego tak rozgrzebanego, skoro już się pokusiła o zaczęcie.

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.