11.2018

01.11.2018

Hej! Nie wiem, jak Wy uważacie, ale jak dla mnie punkty uke w tym rozdziale idą do Tsumugiego ;)

Konoyo Ibun 12d

02.11.201803.11.2018

Hej, hej ;) Polandread podesłała kolejne Yeho (Yeha?), także łapcie, czytajcie, dopingujcie ją, by wytrwała do końca ;) No i krótkie ogłoszenie – wkurzało mnie, że aktualki anime mieszały się z tymi komiksowo-nowelkowymi, więc teraz są oddzielnie, co może już zauważyliście. Na górze kolumny z aktualkami teraz są takie zakładeczki (na telefonach zakładka anime jest pod!) i info o aktualizacjach anime będzie teraz tylko tam. Raczej od razu same odcinki, chyba że jakieś ważne info będzie do przekazania, to dodamy notkę pod odcinkiem. Okej, miłego czytania/oglądania (bo nowe Dakaretai już dodane)!

Po dłuższym zastanowieniu doszło do lekkiej zmiany konwencji. Nie tylko anime, ale także light novel będą w osobnych aktualkach i Yeho z wczorajszej zostało już tam przeniesione, więc tam go szukajcie. W tych zakładkach, o tu (lub na stronach projektów):

Wieczorem może będzie Konoyo, jeśli się wyrobię :”>

03.11.2018

Hej, hej! Kolejne Konoyo. Jeszcze tylko 12f i nareszcie koniec tego mega rozdziału! A potem zacznie się jeszcze dłuższy 13 – dobijemy do 13p… Ale to już kolejnych tomach. Po skończeniu tomu 4 trochę przystopujemy z Konoyo, tak jak pisałam, chcemy nadgonić wydanie angielskie. Tom 5 wychodzi za dwa tygodnie, a tom 6 dopiero w lutym. Trochę im się przesunęło przez święta, bo pierwotnie tom 6 miał być w grudniu, a 7 w lutym. No ale nic na to nie poradzimy. Ale praca nad innymi komiksami (Tonde, Tajemniczy itd.) nadal trwa, po prostu wolniej ;) Wkrótce przyspieszymy!
Jeszcze jedna sprawa w kwestii anime – udostępniamy softsuby, bo niektórym tak wygodniej oglądać, nie żeby jakiś Kowalski je zmodyfikował i zakodował w odcinku jako swoje. Od teraz będą wstawiane później (z tydzień?) od hardsubów. Dziękuję za uwagę i miłej lektury życzę.

Konoyo Ibun 12e

04.11.2018

Okej, totalnie pokićkało mi się z tym Kachou, więc łapcie rozdział. Ale kolejny w Japonii wychodzi podobno dopiero pod koniec grudnia, więc sobie poczekamy. Konoyo także na razie idzie do tymczasowo wstrzymanych, bo dzisiaj kończymy tom 4, a 5 jeszcze nie wyszedł po angielsku. Ale te rozdziały Konoyo są świetne, uśmiałam się przy nich jak głupia. Dodatek jest z dyrektorem i Hatokim. Tak przy okazji – galaretki Yokan są podobne do rachatłukum, tylko zamiast mąki kukurydzianej wykorzystuje się ryżową, a do smaku dodaje zwykle pastę z czerwonej fasoli lub zieloną herbatę. Ale są też bardziej “nasze” wersje, np. arbuzowa, która jest pyszna! I yokan można przyrządzić w domu, nie jest trudne i nie wymaga niedostępnych/drogich składników. Miłej lektury!

Kachou Fuugetsu 53
Konoyo Ibun 12f
Konoyo Ibun 12.5

08.11.2018

Hej! Dzisiaj kończymy webtoona! To nasz pierwszy skończony webtoon… Szkoda, że się kończy, znając autorkę, to na pewno znalazłaby świetny pomysł na pociągnięcie ciekawej fabuły. No ale orzynajmniej rozdział jest dwa razy dłuższy niż zwykle. Okej, miłej lektury, dobranoc!

Welcome to the Intimate Night 3

09.11.2018

Hej! Kurczę, weekend! I to wydłużony! A ja dzisiaj w pracy miałam taką labę… Nie mamy na razie nic do roboty, bo wszystko poszło do preprintu i czekamy na ozalidy, więc trochę tłumaczyłam nowelkę, a po 10 przyszła szefowa i pozwoliła nam się zmywać do domów. Istna błogość dla takiego lenia jak ja ;) No ale, nie przyszłam tu o sobie pisać, łapcie rozdziały. Kolejny Prieścik i nowość – Kirei od Katrin! Znaczy od Sachimo, ale Katrin podesłała. Miłej lektury!

Kirei ni Shiteyo 01
The Chart of Priest 86

10.11.2018

Cześć! Przez nadganianie Konoyo dawno nie było Circle, więc łapcie podwójną dawkę. W sumie bardzo dobrze się tłumaczyło, gdybym nie była taka zmęczona, to jeszcze więcej by było. Może jutro? Choć Tonde też przydałoby się ogarnąć, rozdziały czyste, wystarczy tylko przetłumaczyć i wkleić… Oj, zobaczymy. Miłej lektury i informuję, że YueDream wstawiła kolejnego Tiana na fb ;)

Circle 66
Circle 67
Circle 68
Circle 69
Circle 70
Circle 71
Circle 72
Circle 73
Circle 74
Circle 75

11.11.2018

Płaczę. Płaczcie ze mną. Koniec pierwszego sezonu Circle. Dla mnie w ogóle koniec, bo dalszych części nie akceptuję. Zostało jeszcze 7 rozdziałów sezonu drugiego, po których autorka porzuciła komiks. Zrobimy je, ale wierzcie mi na słowo, lepiej ich nie czytać, by się nie rozczarować. Koniecznie powiedzcie, co myślicie o tych wydarzeniach. Nie zalecam robić 21 rozdziałów pod rząd jednego dnia, aż mną trzęsie od siedzenia przy kompie. A może to nie od tego…? Znowu przez kilka dni będę żyła tym zakończeniem. Może ktoś napisać fanfika z kontynuacją? Proszę.

Circle 76
Circle 77
Circle 78
Circle 79
Circle 80
Circle 81
Circle 82
Circle 83
Circle 84
Circle 85
Circle 86
Circle 87
Circle 88
Circle 89
Circle 90
Circle 91
Circle 92
Circle 93
Circle 94
Circle 95
Circle 96

12.11.2018

Hej, hej, hej. Łapcie kolejne Kirei ;) I końcówkę Circle. Ale tak jak pisałam wczoraj, nie czytajcie, o ile tamto zakończenie choć trochę Wam się spodobało lub mieliście nadzieję, że kiedyś będzie dobrze. Ostatniego rozdziału nie było po angielsku, więc machnęłam go z chińskiego, ale z tym językiem aktywną styczność miałam ostatnio sześć lat temu, także ręki nie dam sobie uciąć, że wszystko jest okej. No i przerosło mnie imię pielęgniarki, ale ona chyba wcale nie jest ważna ;)

Kirei ni Shiteyo 2
Circle 97
Circle 98
Circle 99
Circle 100
Circle 101
Circle 102
Circle 103 

15.11.2018

Hej, hej! Kirei dla Państwa ;) Do końca został jeden rozdział, dzisiaj wymęczyłam nawet tłumaczenie i przesłałam Katrin, ale nie oczekujcie tego jakoś mega szybko, bo to ma około 60 stron. Także ogarnięcie chwilę zajmie. Z innych newsów około-projektowych – Tonde jest czyste do końca tomu, tylko literki wkleić, więc koniec już wkrótce. Po Tonde kolej na Tajemniczy, a po Kirei… Niespodzianka :p Miłej lektury!

Kirei ni Shiteyo 03

61 myśli na temat “11.2018

 1. Jak zwykle dzięki za waszą pracę <3
  Mam pytanie – jak będzie można uzyskać dostęp do tajemniczego projektu?

  1. Przez odpowiedni dział na naszym tajemniczym forum – http://www.dracaena.fora.pl Znaczy rozdziały będą też linkowane normalnie w aktualce, ale dostęp do nich będzie tylko po wpisaniu hasła, które jest podane na forum. Z tego, co widzę, to masz tam już aktywne konto ;)

   1. Dzięki. Myślałam, że coś się zmieniło, bo kiedy usiłowałam się zarejestrować już jakiś czas temu, to miałam wrażenie, że się nie udało? A ostatnio chciałam wejść na forum i trafiłam na zablokowaną stronę… ale teraz widzę, że wszystko działa i o dziwo mam jednak dostęp. :) Chyba jakiegoś pecha miałam ;)

    1. Bo po zarejestrowaniu muszę ręcznie przyznać dostęp do pewnych działów forum, a czasami trochę się z tym ociągam, stąd na początku mogło nie działać. A potem… Pewnie jakaś przerwa techniczna. Bądź co bądź, nic się nie zmieniło, siedzimy tam, dopóki nas nie wykopią ;0

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.