07.2018

01.07.2018

Kolejny miesiąc i kolejny zakończony projekt. Znaczy tak jak pisałam, możliwe jest, że będzie kolejny tom. Ale z drugiej strony, gdyby miał być, to pewnie już dawno by był, bo materiału jest na przynajmniej dwa tomy. A nawet nic nie jest ogłoszone. Także na razie do zakończonych, gdyby kiedyś coś wyszło, to pewnie do tego wrócimy. No i są kolejne rozdzialiki Circle. To nie tak, że teraz będzie ciągle Circle, ale to po prostu przerywnik od ciężkiej edycji Pendulum i długaśnego rozdziału Konoyo ;) Trochę tego, trochę tego, a w międzyczasie Circle dla urozmaicenia. Miłej lektury!

Circle 11
Circle 12
Circle 13
Circle 14
Circle 15
Hidoku Shinaide+ 16
Hidoku Shinaide+ 17 

02.07.2018

Nie spodziewałam się dzisiaj tego rozdziału :0 Ale praktycznie sam się przetłumaczył i wkleił w kilka godzin. Kolejny rozdział ma o połowę mniej stron, więc będzie niedługo. Może nawet w tym tygodniu? Zobaczymy. Na pewno będzie jeszcze Circle, które widzę, że Wam się spodobało. Cieszę się! Wiecie co, dzisiaj całe życie przeleciało mi przed oczami. Poszłam na wrotki! I nigdy więcej! To totalny twór szatana. Wolę już sporty mniej ekstremalne – jazdę konną czy łyżwiarstwo. Dzisiejsze doświadczenie sprawiło, że zaczęłam się martwić, co stanie się z Dracaeną po mojej śmierci. Nie żebym planowała umierać, ale kto wie! Trzeba zrobić jakieś zapasowe źródło dostępu do projektów, bo jak wykituję, to pewnie strona zaraz po miesiącu zniknie z neta (duch nie zapłaci za hosting, haha)… Miłej lektury!

Konoyo Ibun 05

04.07.2018

Cześć! Katrin podesłała końcówkę Hinadori, także łapcie. Mam(y) nadzieję, że Wam się ta manga spodobała :) Na jej miejsce dziewczyny wybrały coś od Unohany, co prawda nie czytałam jeszcze, ale okładka jest naprawdę ładna #priorytety

Hinadori wa Shiokaze ni Madoromu 07
Hinadori wa Shiokaze ni Madoromu 08 

05.07.2018

Hej, hej :) Dzisiaj znowu trochę Circle. Na nowo poznaję tę historię…

Circle 16
Circle 17
Circle 18
Circle 19
Circle 20

08.07.2018

Hej! Dziewczyny zaczynają nowy projekt w zamian za Hinadori – Tytuł, Którego Nie Idzie Spamiętać.

Koe wa Shite Namida wa Mienu Nure Karasu 01

09.08.2018

Cześć! Zapraszamy na kolejny rozdział Konoyo. Tym razem to bardziej humorystyczny przerywnik, niż normalny rozdział. Setsu to wredna małpa :p Miłej lektury!

Konoyo Ibun 06

10.07.2018

Cześć :) Dzisiaj coś, czego wieki nie było – Kachou! No i niestety znowu jesteśmy na bieżąco z angielską wersją, choć w Japonii i tak wyszedł tylko jeden rozdział więcej. A do końca tomu 7 zostało tylko sekstra z Hizuru i Youmeiem (dobrze ich nazwałam? xd). Łał, ale te 50 rozdziałów szybko zleciało! Ciekawe, czy ta parka jest już ostatnią. W sumie nie potrafię sobie wyobrazić zakończenia tej serii, bo w Ze wszystko na koniec się ładnie złożyło, ale tutaj… No zobaczymy. Miłej lektury!

Kachou Fuugetsu 51

11.07.2018

Cześć! Boniu, ja to mam sklerozę. Wieki temu YueDream dodała dwa Tiany na fb, a ja o nich na śmierć zapomniałam… Także jeśli ktoś jeszcze nie czytał, to repostuję ;) Mam wrażenie, że dawno nie było Priesta. Ale w tym tygodniu angielska tłumaczka zaszalała i dotłumaczyła do 80, także postaramy się ją dogonić. Choć po koreańsku i tak na razie jest tylko pięć więcej. No i dobra wiadomość! Priest ma oficjalne angielskie tłumaczenie. Można je dorwać o tu, na stronie toomics, Pierwsze dwa rozdziały są za darmoszkę, choć trzeba mieć konto założone, kolejne już raczej będą płatne. Plus taki, że toomics działa na zasadzie subskrypcji – płacisz 8$ i czytasz do woli wszystkie komiksy przez miesiąc. Kreska autorki Priesta naprawdę ewoluowała przez te 80 rozdziałów :o Ale licka nic nie zmienia w kwestii polskiego tłumaczenia i będziemy tłumaczyć do samego końca – albo dopóki nie dostaniemy kopa w dupę :p Miłej lektury!

19 Tian 252 & 253
The Chart of Priest 75
The Chart of Priest 76 

12.07.2018

Zapraszamy na kolejny rozdział Koe. Te ich wielgachne yaoi handsy mnie przerażają momentami…

Koe wa Shite Namida wa Mienu Nure Karasu 2

13.07.2018

No i mała porcja Circle na piątkowy wieczór ;)

Circle 21
Circle 22
Circle 23
Circle 24
Circle 25

14.07.2018

Paczajcie, co dzisiaj podesłała Katrin! Wielki powrót kanciastych panów :p Po angielsku jest aż do rozdziału 30, także przed nami trochę dramy. No i cieszy mnie to, że Circle podoba się aż tylu osobom. Nie byłam pewna, czy tłumaczenie porzuconego komiksu będzie miało sens, ale widzę, że mimo wszystko było warto :) Miłej lektury!

Lueduo Diren de Xin 25

15.07.2018

No i kolejny :o Zwróćcie uwagę na udo Igena. To na pierwszej stronie, tej kolorowej. Szerokie prawie jak Kasan w barkach xd

Lueduo Diren de Xin 26

17.07.2018

Miłej lektury!

The Chart of Priest 77

19.07.2018

Pół wieczora dodaję ten rozdział… A YueDream dodała nowego Tiana na fb :) W dalszej części będą wulgaryzmy. Wiecie czego się dzisiaj dowiedziałam? Że najwyraźniej jestem jebnięta, bo uważam, że mangi powinno się edytować zgodnie z intencją autora, bez zbędnych widzimisię skanlatora – chodzi o dodawanie elementów, usuwanie ich, zmianę teł, przerysowywanie, by manga była zgodna z personalnymi walorami estetycznymi. No cóż, wolę być jebnięta i podrzucać Wam wszystko tak, jak autor chciał, żeby było, a nie niszczyć czasami dobre mangi. Bo jakby autor chciał, żeby tam był pieprzony kwiatuszek, to by go kurwa sam namalował. To ja sobie wezmę Lalkę Bolesława Prusa – nie lubię tej książki, ale pomysł na fabułę w sumie spoko, to może tu coś wytnę, tam coś dodam i spróbuję Wam to wcisnąć jak lepszą wersję. To co, że Prus spędził nad tym parę ładnych lat, żeby to tak wyglądało i na pewno by się w grobie przewracał. W ogóle śmieszna sytuacja, że ktoś, z kim w życiu słowa nie zamieniłam, nazywa mnie jebniętą. Dziwny świat.
Pozdrawiam ciepło i miłej lektury życzę :)

Lueduo Diren de Xin 27

20.07.2018

Cześć! Dzisiaj dla odmiany Circle :p Wiem, marna odmiana… Ale Pendulum jakoś mi nie idzie, haha, a nie chcę zaczynać kolejnej rzeczy, kiedy ta manga jest już prawie na wykończeniu! Ale powoli trwają prace też nad innymi rzeczami – Lueduo, Priestem, Konoyo, tym czymś z długim tytułem na K. Ale wkrótce może będzie jakaś odmiana. Aaaa, będą też nowelki! Polandread podesłała kolejnego Feniksa, muszę do niego przysiąść. Parę kolejnych Chuanshuo też jest gotowych od jakiegoś czasu, ale wstawiam starsze rozdziały na wattpada i przy okazji robię korektę, a błędów widzę sporo. Także trochę trwa niestety. Ok, rozdziały wgrały się już na mangadex, także miłej lektury!

Circle 26
Circle 27
Circle 28
Circle 29
Circle 30

23.07.2018

Kat dzisiaj podesłała sporą paczuszkę :) Tym akcentem Lueduo znowu wpada do wstrzymanych z powodu braku dalszych rozdziałów po angielsku. Szukamy tłumacza do tego tytułu (z jęz. koreańskiego lub włoskiego), także chętnych (spokojnie, nie bijcie się :p) zapraszam do zakładki rekrutacja po ciut więcej info. Jest też stary Tian – YueDream wstawiła go na fb wieki temu, ja po prostu mam sklerozę. No i wreszcie przysiadłam do korekty Feniksa od Polandread – przypominam, że angielskie tłumaczenie to tylko streszczenie, także ciężko coś z tego wyciągnąć. Miłej lektury!

19 Tian 254
Feng Yu Jiu Tian t. 5 r. 8
Lueduo Diren de Xin 28
Lueduo Diren de Xin 29
Lueduo Diren de Xin 30

24.07.2018

Jeee, przedostatnie Pendulum gotowe! Znaczy jeszcze rozdział i ekstra, ale ekstra jest serio krótkie, także się nie liczy. Może najpierw nawet będzie ekstra, bo ostatni rozdział to jeszcze większa masakra edycyjna niż poprzednie – jest scena seksu pełna zbędnych onomatopei, ale na szczęście to tylko jakieś 12 stron… Jak ludzie mogą pić tatrę? Po skończeniu tego rozdziału stwierdziłam, że pora to zapić piwkiem, ale w lodówce miałam tylko tatrę i żubra (wyślijcie chłopa do sklepu…). Wybrałam mniejsze zło, ale już wolę nawet perłę! A w moim mieście w części lokali jest tylko perła (mamy nawet Perłową Pijalnię Piwa, haha), więc części mieszkańców nieźle się już przepiła. Kult perły!

Pendulum – Kemonohito Omegaverse 03

26.07.2018

Hej, hej :) Wiecie co… Siódmy rozdział Konoyo miał ponad 70 stron (choć dla tej serii to norma), a akt 10 (czyli chyba rozdział 15) ma stron 500 i ciągnie się przez trzy tomy. Także zaczynamy stosować podziały, które autorka zostawiła po publikacji w magazynie. O ile zrobienie 70 stron za jednym zamachem jest spoko, to 500 już nie bardzo. Więc dzisiaj zapraszamy na rozdział 7a, bo było w nim sporo tekstu i przed zrobieniem kolejnej połowy muszę sobie umilić czas innym tytułem, haha. Czy w ogóle ktoś czyta Konoyo oprócz mnie? Jeśli tak, to miłej lektury!

Konoyo Ibun 7a

27.07.2018

To koniec. Ashi zaraz się roztopi.

Koe wa Shite Namida wa Mienu Nure Karasu 03

30.07.2018

Cześć! Katrin podesłała pierwszy rozdział nowego projektu – wiemy, że parę osób na niego czekało, także miłej lektury!
P.S.: Ja się nie opierdzielam! Naprawdę. Zobaczycie!

Hina wa Mitsuiro no Koi ni Torawareru 01

77 myśli na temat “07.2018

 1. Oh borze zielony, nie było mnie tyle czasu a tu tyle dobroci po powrocie! Dziękuję zwłaszcza za Lueduo Diren de Xin KOCHAM tą historię całym sercem i już nie mogę się doczekać ciągu dalszego. Idę teraz nadrobić Circle <3
  dziekuję, dziękuję, dziękuję <3 :*

 2. Nie wiem czy wiecie (albo was to nie obchodzi, albo jest wam to obojętne, ewentualnie już nie chcecie wprowadzac zmian w trakcie) ale poprawny tytuł to Pendulum: Jujin Omegaverse

  1. Tak, wiemy ;) Już na okładce Remnanta był niekrzaczasty podtytuł z Jujin (a potem na stronie działowej było Theriantrope omegaverse…). Ale jest u nas jako Kemonohito nie z lenistwa czy niewiedzy, tylko we wszystkich obcojęzycznych źródłach jest właśnie tak zapisane, a większość ludzi szuka polskiej wersji po tytule z angielskich stronek. Także to ukłon w stronę tych, co nie wiedzą ;) Plus kemonohito jest także poprawnym zapisem tych krzaków.

 3. Slicznie dziękuję ^3^

  Niestety coraz trudniej o dobre piwo -_-

  Czy tylko u mnie cos szwankuje i nie mogę wpisac większosci polskich znaków w komentarzu?
  I czy tylko ja nie mogę kliknac prawym by otworzy link w nowym oknie?
  Ani wkleic skopiowanego tekstu do komentarza?

  1. Dziwne, mi wszystko normalnie działa. Może to jakaś narzucona z góry funkcja, która nie działa dla administracji… Później zobaczę co tu nie gra.

 4. Dziękuję Wam za wszystko co dla nas robicie!! ? dzięki temu my szalone ludki możemy sie oderwać chodz na chwile od szarej i czasami nudnieh rzeczywistości :)

 5. Bardzo Dziękuję Wam Dziewczyny za Wszystkie Aktualki lipcowe. Umilały mi ten, pracowity czas wakacyjny. Trzymam kciuki za następne. Powodzenia.

 6. Circle ? Kusiło mnie żeby przeczytać po angielsku, ale nie ma to jak ojczysty język… ❤️

 7. Lueduo Diren De Xin to jedna z wielu moich ulubionych mang, ale nadal nie mogę się nadziwić jak autorka rysuje sylwetki mężczyzn. Chwilami ma się wrażenie, że nigdy nie widziała żadnego. Szerokie biodra jak u kobiety i ledwie zarysowane mięśnie rąk (ciekawe jakim cudem ktoś płynnie władający mieczem może mieć taką znikomą budowę ciała). To chyba jedna z większych wad tej mangi. Na szczęście fabuła jest całkiem ciekawa i ogólnie miło się ją czyta.
  Dziękuję, że nad nią pracujecie mimo jej widocznych wad xD
  Pozdrawiam serdecznie :)

  1. Ale za to jakie mają konkretnie umięśnione udziska! Może trenowali walkę mieczem trzymając oręż pod pachwiną? :p

   1. Pffft! XD Aż jebłem głową w stół XD Niestety bardzo dużo mangak jest na bakier z ludzką anatomią i to jest jedna z tych rzeczy do których nie mogę się przyzwyczaić czytając mangi. No, ale to nie fachowa literatura, więc w sumie kogo to obchodzi, jak postaci przypominają bardziej hermafrodyty niż facetów? ;P

 8. (Z góry przepraszam za wyrażenie) Że niby co kur*wa ? No to jest już szczyt hamstwa. To ja zawsze mam wąty do mang po Eng że w ogóle nie są zgodne z prawdziwą historią i skanlatorzy nie szanują tym autora po zmieniają wszystko i powstaje całkiem inna historia a tobie ktoś mówi że jesteś jebnięta za to że walczysz o orginał? Ech…. brak mi słów żeby wyrazić poziom tego debilizmu. No ja rozumiem, wszystko rozumiem że czasem ktoś chce lepiej i faktycznie jest nawet lepiej tak jak porównując mange OP do anime. Manga jest prowadzona z naciskiem na prawdziwą wersje a anime- co jak co, ale czasem ,,teksty” tłumaczy rozwalają w pozytywnym znaczeniu. Gdy tak sobie o tym pomyśle że choć anime jest lepsze jeśli chodzi o śmieszny tekst… to i tak jest niczym przy prawdziwej pierwotnej wersji słów tak jak to wymyślił Eiichiro. Więc podsumowując jesteś super, podziwiam cie za to że robisz swoją pracę tak jak było w oryginale i nie przejmuj się innymi bo nie mają racji :3 dziękuję za rozdziałhttps://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png

  1. Z anime jest jeszcze ten problem, że dochodzi tonacja bohaterów, więc pod nią często trzeba tłumaczenie dopasowywać. Choć i tu niezłe kwiatki czasami wychodzą, bo niektórzy nie zwracają na to uwagi. Oj no, ja tam nie lubię takiego “ulepszania”, chyba że ktoś jest w tym naprawdę dobry (jak polskie tłumaczenie oneshota Kuso Miso Technique, normalnie czapki z głów), ale przeważnie widać, że ktoś na siłę próbował być zabawny. No ale jest tak, jak napisałaś. Jeśli ktoś lubi danego autora, to pewnie, że woli czytać/oglądać jego, a nie jakieś cudze ulepszenia.

 9. Dzięki za dodanie Lueduo, tyle na to czekałem, a tu taka niespodzianka :D Wy to jednak jesteście pracoholiczki, mam nadzieję, że chociaż śpicie XD
  Namyśliłem się z tym Circle i jednak pokusa za duża by tego nie czytać, to jest ZA ciekawe, żeby odpuścić XD Ta nowa manga też niczego sobie, chociaż dopiero się rozkręca, to wygląda ciekawie, no i póki co chłopaki nie robią dramy, co jaknajbardziej mi odpowiada. Ale, ale! Natknąłem się teraz na mega fluffiastą mangę Sensei wa Butchozura Shite Yatte Kuru autorstwa Kurusu Haiji, która ma do tego zajebisty styl rysowania. I mogę powiedzieć tyle, że jeśli podobał się komuś tytuł Hinadori, to ta manga też Wam się spodoba, bo ma kilka podobieństw. W każdym razie naprawdę polecam, bo manga jest urocza, przepiękna i przyznam, że trochę łezek mi poleciało ;-)
  Pozdrawiam sedecznie :D

 10. Aaaach, cały czas czekałam na wasze tłumaczenie lueduo diren de xin, nawet nie wiecie, jak bardzo moje serce się uradowało, gdy zobaczyłam na miniaturce kadr z tej mangi <3 Bardzo bardzo dziękuję za wasz wisiłek, uwielbiam was
  https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif

 11. ….. to dość smutne, jego uczucia są ukrywane nie rozumiem czemu mu po prostu nie powie ;( dziękuję za kolejny rozdział

 12. Z utęsknieniem czekam na dalsze części Circle =^~^= Baaardzo się w to wkręciłam >///<

   1. Niestety nie mogę otworzyć tego na innej karcie. Pamietam że kiedys mogłam ale w tej chwili nie mogę ;(

  1. Wejdź w sklep Play i odinstaluj aplikację “Dysk google” wtedy powinno otworzyć się w systemowej przeglądarce. Mi i mojej siostrze to pomogło. Mam nadzieję, że i ciebie też zadziała

   1. Nie trzeba od razu odinstalowywać, wystarczy wejść w ustawienia aplikacji (poprzez listę aplikacji w ustawieniach telefonu) i usunąć ustawienia domyślne. Wtedy po kliknięciu w link telefon “zapyta” przez co go otworzyć i tam po prostu wybierać przeglądarkę.

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.