02.2018

01.02.2018

No i mamy luty. Nowy miesiąc, nowe projekty, choć będą oczywiście też starsze. Na pierwszy ogień pójdzie świeżynka, czyli Void od Zariyi. Pełna i odcenzurowana wersja – dostępne na angielskich portalach tłumaczenie nie jest kompletne, bo autorka parę scen mocno zmieniła w wydaniu tomikowym. Jedynie już niedostępne tłumaczenie grupy Fujoshi Bitches i oficjalne wydanie od Sublime uwzględniają te poprawki. Ogólnie sens historii się bardzo nie zmienił, ale jeśli ktoś czytał “starą” wersją, a z tą nie miał styczności – gorąco zapraszam do lektury!

Void 01

02.02.2018

Cóż, dzisiaj nic już miało nie być, bo zamuliłam na wieczór, ale Katrin podesłała naszą kolejną lutową nowość – Usagi Otoko Tora Otoko. Chcieliście komedyjkę? Proszę bardzo ;) Mam nadzieję, że spodoba Wam się tak bardzo, jak wczorajszy Void. A tak serio, to nie spodziewałam się aż takiej reakcji na Voida. Trzeba było mówić, że aż tak na to czekacie, to byłby w grudniu, dlaczego by nie. Rzadko takie rzeczy komentujecie, to skąd mamy to wiedzieć? ;) Okej, miłej lektury!

Hanakoi Tsurane 11.5
Usagi Otoko Tora Otoko 1

03.02.2018

No i łapcie “resztkę” Hanakoi. Znowu nadgoniliśmy angielską grupę i znowu będziemy czekać nie wiadomo ile na kolejny rozdział. W Japonii do tej pory ukazało się do rozdziału 17. Zaczynamy teraz tom 3 i (uwaga, uwaga) coś się w nim dzieje! :p 12.5 to taki mini crossover z inną mangą Natsume – Ameiro Paradox. Miłej lektury!

Hanakoi Tsurane 12
Hanakoi Tsurane 12.5

04.02.2018

Łapcie Kachou. Myślałam już, że tego rozdziału dzisiaj nie dostaniecie, bo internet muli mi okropnie. Powoli zbliżamy się do końca wątku tej pary i nadejdzie kolej na Kiriyę i Zaizena *v* I w sumie mam wrażenie (biorąc pod uwagę wszystkie rozdziały, które się do tej pory ukazały – 53), że powoli zbliżamy się do końca. Ale w sumie chyba nie ma co się przejmować, bo przed nami pewnie jeszcze z 20 rozdziałów. Cóż, wracam do robienia rozdzialiku innego projektu, który może w końcu uda się zakończyć wkrótce :p

Kachou Fuugetsu 43

05.02.2018

Kiciały! Zaczynamy ostatni tom, naaareszcie. Do końca 4 rozdziały (plus ekstra), naaaareszcie. Pewnie skończylibyśmy na stówę w tym miesiącu, ale nie chcę tego robić kosztem innych projektów. Jak na razie to blisko skończenia jest edycja Remnanta – zostało 9 stron do wyczyszczenia, ale tych najbardziej wymagających, więc nie wiem, czy na jutro będzie. Oprócz tego powoli robi się także Usagi Otoko, Jealousy, Void, webtoony. Pewnie o czymś zapomniałam… Pójdę szturchnę Natalyę, czy jeszcze żyje, haha. Miłej lektury!

Nekoka Danshi no Shitsukekata 21

06.02.2018

Hej! Katrin podesłała właśnie kolejny rozdział króliczka, więc łapcie. No i – jeśli macie coś do nas, do naszego tłumaczenia, czegokolwiek, to piszcie o tym nam. Nie chcę wchodzić na stronę innej grupy i czytać na ten temat, kiedy przy okazji im wrzucacie…
Wczoraj chciałam dodać zdjęcie kota nubijskiego do aktualki, ale tak się zaczytałam o dzikich kotach, że zapomniałam – ale tutaj jest parę zdjęć takiego kociaka walczącego z surykatką :o Nie wiedziałam wcześniej, że w Afryce są żbikowate, czego to się człowiek nie dowie przy tłumaczeniu mang. Bardzo ładne te kotełki, nie takie pokraki jak jaguarandi. Te to chyba jakaś krzyżówka pumy z wyrakiem… No i! Poprawiłam parę rzeczy na stronie – logowanie i dodawanie postów na forum. Teraz nie powinno być problemów i spamu.  Okej, wracam do edycji Remnanta! Miłej lektury!

Usagi Otoko Tora Otoko 2

08.02.2018

Remnant, Remnancik :p Ta seria wyciska ze mnie wszystkie soki życiowe. Chyba najtrudniejsza, jaką kiedykolwiek edytowałam. I wszędzie widzę plamyyyy. Jedna onomatopeja prawie doprowadziła mnie do epilepsji, ewentualnie rzutu laptopem przez okno. W końcu ją zostawiłam, a raczej przerobiłam… Ale byłam wtedy tak wkurzona, że tylko zerknęłam na angielskie tłumaczenie, a nie na obrazki i jest trochę… Nietrafione xD Cóż, jakbym nie była już zła na te krzaczki, to na pewno pamiętałabym, że tłumaczenia tej angielskiej grupy często są do d*py (rymuje się *v*). Nie przedłużam. Pendulum zaczniemy po skończeniu Voida, takie info na koniec. Miłej lektury i dobranoc!

Remnant – Kemonohito Omegaverse 04

10.02.2017

Skromnie. Cztery Tiany i pogrzeb nowelka. Nie wiem, co napisać, więc napiszę o niej. Mam lekki problem z tłumaczeniem, chyba wygląda bardziej jak streszczenie, niż legitny rozdział. A przynajmniej mam takie wrażenie. Oczywiście chodzi mi pod kątem stylu, nie długości. One naprawdę są takie krótkie, ale za to rozdziałów jest 700. Problem jest w tym, że dziewczyna, która tłumaczyła pierwsze ~180 rozdziałów na angielski, nie zna chińskiego i używała translatora, dlatego angielska wersja też świszczy jakoś tak do 70 rozdziały, kiedy wpadła we wprawę. Więc i mi dajcie czas, by wbić się w rytm, bo nie mamy do tego redaktora (ani nawet korektora). Potem będzie lepiej, szczególnie, że zacznie się coś dziać, bo na razie mamy głównie wprowadzenie do świata.

19 Tian 230-233
Chuanshuo Zhi Zhu de Furen 31

11.02.2018

Znowu koteły. Te rozdziały są takie urocze, że nie mogłam się skupić na tłumaczeniu. Też bym się kłóciła o kociego Michiru! Zagłaskałabym go na śmierć. Znaczy mój kota też jest przeuroczy, ale ostatnio mnie porzucił na rzecz kaloryfera… Dwudziestego Waneko ogłasza nowe 3 jednotomówki yaoi, kto ma już przeczucia? ;)

Nekoka Danshi no Shitsukekata 21.5
Nekoka Danshi no Shitsukekata 22

12.02.2018

Hej, hej ;) Katrin podesłała dzisiaj Kachou, więc łapcie. Do końca został jeszcze rozdział ekstra. Do końca tomu szóstego oczywiście. A później zaczynamy historię Kiriyi i Zaizena *v* W ogóle Kachou tak szybko by nie było, gdyby nie Katrin. Najpierw to był w pełni mój projekt kaprys. Ale coś nie mogłam się za to zabrać, więc Kat powiedziała, że zrobi typesetting, jeśli zajmę się edycją i tłumaczeniem. Tak zrobiłyśmy migusiem tom pierwszy, a potem… A potem miałam obsuwę, aż w końcu chyba się Katrin na mnie wkurzyła, bo przejęła też edycję, haha. A w międzyczasie jeszcze 69 Yaoi pytało o jointa nad tą mangą, ale już była mocno zaczęta, więc odmówiłam. I tak dociułałyśmy do końca tomu 6. Ale zleciało. Mam nadzieję, że nasza wspaniała edytorka nie jest za bardzo mną sfrustrowana :p Ok, koniec wspominek, miłej lektury!

Kachou Fuugetsu 44

14.02.2018

Cześć! Łapcie skromne rozdzialiki. Jest kontynuacja Feniksa! Polandread specjalnie dla Was ślęczy nad chińskim, bo angielska wersja jest mocno słaba ;p Dzisiaj miał być też Void, ale jakoś praca mi się nie kleiła. Połowa rozdziału drugiego to brudny seks, a skoro rozdział pierwszy odcenzurowałam, to i drugi by się przydało, nie? A do tego jest mnóstwo onomatopei na tych stronach. Ale na szczęście została mi tylko jedna strona, za to ta najtrudniejsza. Plus jest taki, że następna scena seksu dopiero w rozdziale szóstym. Teraz przyjdzie pora na właściwą fabułę. Miłej lektury!

19 Tian 234
Feng Yu Jiu Tian tom 5 rozdział 1
Feng Yu Jiu Tian tom 5 rozdział 2
Mede Shireru Yoru no Junjou 12

15.02.2018

No i wreszcie ten Void. Tym rozdziałem seks mamy z głowy prawie na resztę historii i możemy skupić się na uczuciach. Zariya rysuje ładne sceny seksu, ale no, źle to się edytuje ;’) Jak będą jakieś plamy czy krzywe genitalia, no to sory, ale i tak dałam z siebie prawie wszystko, haha. Okej, nie dłużę, kolejne będą szybciej, dobranoc, miłej lektury!

Void 2

16.02.2018

Dawno nie było przygód Czarnego Puchatka i spółki :p Wybaczcie. Z tym tytułem jest taka smutna sytuacja, że prawdopodobnie nigdy nie zostanie skończony. Autorka bardzo chce, no ale… Foxtoon, czyli portal, na którym ten webkomiks jest publikowany, narobił niezłego bajzlu (chodzi o kasę, wiadomo), więc autorzy w sierpniu zeszłego roku zaczęli protest, zawieszając pracę nad swoimi dziełami, dopóki nie dojdą do porozumienia. Jakiś czas temu na tym serwisie pod Priestem pojawiła się informacja, że został anulowany. Trzymam kciuki, że autorka dalej próbuje się z foxtoonem dogadać i dlatego nie przeniosła komiksu gdzieś indziej. Bo jest też druga możliwość – foxtoon posiada licencję na wyłączność i nigdzie nie będzie mogła tego publikować przed jej wygaśnięciem (5 lat). No ale trzymam kciuki za Priesta. Tymczasem autorka opublikowała inny webkomiks, trzyrozdziałowy, który na pewno zrobimy, kiedy nadgonimy ten z oryginałem (jeszcze 16 rozdziałów). Miłej lektury!

The Chart of Priest 53
The Chart of Priest 54

17.02.2018

Tygrysek (i króliczek) na dzień kota! Jeju, jestem taka zmęczona, że nie wiem, co napisać. Cały dzień siedziałam z koleżanką nad jej magisterką, wracam do domu, żeby odpocząć, a tu wiercą u sąsiada. Już drugi tydzień wiercą, ich ściany pewnie wyglądają jak ser edamski. Wiercą o ósmej, o dwudziestej, zwariować można… Mam nadzieję, że Wasz sobotni wieczór przebiega lepiej od mojego. Miłej lektury!

Usagi Otoko Tora Otoko 03

18.02.2018

Kończymy sezon pierwszy Priesta ;) W gratisie dorzucamy krótkie ekstra z Minoriego. Leżało na moim pulpicie z miesiąc, aż w końcu znudziło mi się patrzenie na nie. Jeszcze ekstrasy z Jackassa i Kashikomarimashity i wreszcie będę miała czysty pulpit. Marzenie :’)

Minori no Te 6.6
The Chart of Priest 55
The Chart of Priest 56
The Chart of Priest 57
The Chart of Priest 57.5
The Chart of Priest 57.6

19.02.2018

Kończymy szósty tom Kachou. To ekstra jest przeurocze, chce więcej tej parki! A Wam jak podobała się ta historia? Teraz przechodzimy na Kiriyę i Zaizena, będzie trochę o ich młodości. No i Berenice podesłała kolejne True Stary, znowu doganiając angielskie tłumaczenie. Stęskniliście się za Tang Fengiem i jego haremem adoratorów? :p W takim razie życzymy miłej lektury ;)

Kachou Fuugetsu 44.5
True Star tom 02 rozdział 15
True Star tom 02 rozdział 16
True Star tom 02 rozdział 17
True Star tom 02 rozdział 18
True Star tom 02 rozdział 19
True Star tom 02 rozdział 20
True Star tom 02 rozdział 21

20.02.2018

No i kolejne kotecki. Do końca zostały dwa rozdziały, kolejny jest już wyczyszczony z japońskich krzaczków, więc pewnie będzie na dniach. Void został zlicencjonowany przez Waneko, więc u nas nie poznacie reszty tej historii. Do sprzedaży trafi dopiero w listopadzie – także trochę sobie poczekamy. Nie rozumiem trochę sensu ogłaszania licencji z tak dużym wyprzedzeniem. Specem od marketingu nie jestem, ale wydaje mi się, że gdyby ogłosili na tydzień przed premierą, to mieliby większą sprzedaż. Przez ten czas ludzie spokojnie zdążą się rozmyślić, bo 500 razy przeczytali angielskie wydanie ze zniecierpliwienia. No ale to tylko moje zdanie ;)

Nekoka Danshi no Shitsukekata 23

21.02.2018

Znowu koteczki. Myślę, że w tym tygodniu skończymy wreszcie projekt. Oprócz tego powoli robi się kolejne Hanakoi, Usagi, Kachou, a Hidoku dzisiaj przesłałyśmy ludkom z 69Y, więc też będzie jakoś niedługo. Po Nekoce na pierwszy ogień pójdzie dokończenie Le Rouge et le Noir (o ile w końcu dostanę skany… taki smuteczek), a za Void z planów wskoczy Pendulum. Co dalej, to zobaczymy po zakończeniu Nekoki i Rouge. Na razie miłej lektury ;)

Nekoka Danshi no Shitsukekata 24

22.02.2018

Dzisiaj trochę na bogato. Kat podesłała pierwszy rozdział 7 tomu Kachou – zaczynamy historię Kiriyi i Zaizena, nie mogę się doczekać! – i ostatni pierwszego tomu Usagi Otoko. Znaczy w tomiku jest jeszcze jeden rozdział, ale on ani trochę nie dotyczy głównej historii, więc sobie go darowałyśmy. No i jakoś nie porywa. Kończymy też Nekokę (wreszcie!). To bardzo sympatyczne zakończenie, szczególnie podoba mi się delikatne potwierdzenie, że pewni dwaj panowie są w związku c; Bardzo chcę przeczytać o nich mangę, no ale raczej się na to nie zapowiada. Z serii kotkowej zostało nam jeszcze Ikezu Kareshi no Otoshikata, nowe Kuroneko (jeszcze nie skończone, czekamy na publikację tomiku) i milion dodatków, których do śmierci chyba nie ogarniemy… Także trzymajcie za nas kciuki ;) Miłej lektury!

Kachou Fuugetsu 45
Nekoka Danshi no Shitsukekata 25 
Usagi Otoko Tora Otoko 3.5

23.02.2018

Hejo ;)

Hanakoi Tsurane 13

25.02.2018

Dzisiaj zapraszamy na duet Polandread & Katrin z moim skromnym wkładem korektorskim. Ten projekt… Hmm, na początku brałam to za komedię, ale teraz (będąc świeżo po lekturze rozdziału 3) stwierdzam, że mocno zalatuje okruchami życia. Więc nie oceniajcie po pierwszym rozdziale, to nie będzie ten typowy schemat ;) Choć nie zaprzeczam, że dalej będzie inny typowy schemat :p Miłej lektury!

Sensei wa Sonna Koto Oshietenai 01

26.02.2018

Łapcie trochę Katsury Komachi c: Rozdziały zrobione są na skanach angielskiej tłumaczki. Złapanie jej było strasznie trudne, bo dodała tłumaczenie anonimowo… Ale się udało. Niestety jest trochę plam, no i skany 6 nie powalają jakością. Na początku powiedziała, że nam da rawy, ale potem wyszło, że gdzieś je zgubiła – dlatego musiałyśmy edytować po jej edycji, stąd te plamy, bo nieźle je zmasakrowała miejscami. Ale od 9 już robimy na swoich, które są bjutiful. Powiedzmy :p

Le Rouge et le Noir 6
Le Rouge et le Noir 7

Le Rouge et le Noir 8

27.02.2018

No i kolejna dawka Rouge & Noir. Akcja dodatku rozgrywa się znacznie wcześniej, tak tylko zwracam uwagę. W sumie nie wiem, co jeszcze napisać. Inne projekty też się robią. Jest zimno. Miłego wieczoru!

Le Rouge et le Noir 9
Le Rouge et le Noir 9.5

28.02.2018

Jeju, ale ten luty szybko zleciał. Za szybko! Znaczy zbliża się wiosna, fajnie, zielono, ale mogłaby się zbliżać trochę wolniej. Tak czy siak, łapcie rozdziały. Kończymy kolejny tom Hidoku, następny tom wyjdzie kiedyś, więc pewnie kiedyś go zrobimy, haha. Jakoś w tym tygodniu będzie jeszcze ostatni rozdział Rouge & Noir, potem się zobaczy. Mamy też coś do ogłoszenia, ale jeszcze trochę poodkładam ;) Trzymajcie się ciepło ;)

Hidoku Shinaide 39.5
Hidoku Shinaide 39.6
Sensei wa Sonna Koto Oshietanai! 02

66 myśli na temat “02.2018

  1. Tak, jest ona w naszych planach. Ruszy pewnie jak dobijemy z The Chart of Priest do rozdziału 70.

 1. Hidoku się pojawiło ^-^ miło, bardzo dziękuję za jedzonko. I odwiedził nas też drugi rozdział Sensei wa Sonna Koto Oshietanai! Haha… akcja się ciekawie rozwija :) miła ta manga, taka luźna.

 2. Jej, tak pędzicie, że nie nadążam nadrobić zaległości! :D Ale bardzo mnie to cieszy, dziękuję! :)

 3. Ale gdzie wyście to znalazły o,O??? Ja w najgłębszych zakątkach internetu nie potrafie znaleźć od drugiego rozdziału w wzwyż ;____; ! nic ani śladu po tej trudnej jak i cudnej historii miłości….. meh meh, nauczcie mnie sztuki szperania za
  tajemnymi rozdziałami widmo ! _(:3」∠)_

  1. To tajemna technika przekazywana tylko z mistrza na ucznia dracaeństwa, więc niestety nie możemy się nią podzielić. Ale możesz przeczytać to w naszej wersji ;p

 4. Borze zielony tyle dobroci, tyle zaległości do nadrobienia, dziękuje Wam ślicznie za każdy rozdzialik, jesteście przeboskie!
  A przy le Rouge chyba ciut się wzruszłam na koniec T^Thttp://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif

 5. Dziękuje za rozdziały ;D Właśnie tak sobie myślałam, że poczytałabym Le Rouge et le Noir, a tu bum i jest :D Jeszcze raz dziękuje.

 6. Hahahahahaha XDDD co to było ? :’D sensei wa sonna Koto Oshietenai hahahaha xD zapowiada się śmieszkowo w następnych rozdziałach :’) dziękuję za taki wesoły rozdział jesteście naj ^^ !

 7. Dziękuję za rozdziały! ^.^ Tak wiele mi się ich nazbierało podczas mej nieobecności… Widzę, że jak zawsze jesteście mocno zapracowane!

 8. O bosz… dziękuję wam za tę mangę! *^* Jak tylko zobaczyłam ten tytuł, to myślałam, że umrę ze szczęścia! To jest takie świetne <333

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.