09.2017

02.09.2017

Hej, hej. Po wyjeździe jakoś mi ciężko wrócić do skanlacji. Więc łapcie Bad Boya w tłumaczeniu Polandread ;p To już czwarty tom, koniec jest nawet dość bliski. Mediafire mi nie działa, więc na razie będzie na mega :v

19 Tian 213
Bad Boy 23
Bad Boy 24

03.09.2017

Dzisiaj mój ukochany projekcik *v* Wiecie co? Normalnie wkurzają mnie dzieci w mangach/książkach. Ale te tutaj są takie urocze, że zaraz zejdę od tego cukru. Szczególnie płakusiający Ren. No i to już ostatni rozdział w tomie 3. Znaczy zostało jeszcze (s)ekstra, ale do fabuły nie wiele wnosi (oprócz cukru). Tak czy siak, to już półmetek, do końca jeden tom :( Choć w listopadzie wychodzi kolejny sezon antologii, w której wychodziła ta manga, i Sachimo już ogłosiła, że weźmie udział w tym projekcie, więc może będzie kontynuacja. Zobaczymy. Miłej lektury!

Kashikomarimashita, Destiny 09

04.09.2017

Tak sobie siedziałam i tłumaczyłam 21 rozdział Kachou, że zapomniałam wstawić 20, który dzisiaj podesłała mi Katrin… Więc proszę, miłej lektury, dopóki jest ona miła… W następnym już nie będzie tak przyjemnie :3 Boniu, jak to zabrzmiało, hahaha.

Kachou Fuugetsu 20

05.09.2017

Cześć. Zaginął nam murzyn. Jest potulny i reaguje na imię Natalya. Jest w trakcie leczenia, więc prosimy o pilną wiadomość. Dla znalazcy nagroda w postaci dowolnie wybranych rozdziałów!
Ok, żartuję :p Dzisiaj Hanakoi, Priesta już nie mam czasu zrobić, przykro mi. Może jutro. Miłej lektury!

Hanakoi Tsurane 11

06.09.2017

No i jest Priest. Przegadany, jak czegoś nie ogarniecie, to dobrze. Ja też tu czegoś nie ogarniam :p Cóż, angielskie tłumaczenie nie jest jakichś najwyższych lotów… Ekhm. Jest też Feniks od Polandread! Kolejny podobno jest baaaardzo fajny ;)

Feng Yu Jiu Tian tom 4 rozdział 5
The Chart of Priest 36

07.09.2017

Dzisiaj na szybko kolejny Feniks od Polandread c: Zimno się robi, co nie? Ten rok w ogóle jakiś zimny był. Długa zima, krótkie, ale bardzo gorące lato i teraz znowu wchodzimy w klimaty zimowe… Nie żartuję, u mnie dzisiaj prószył śnieg! Aż zdjęcie zrobiłam. Pewnie jakaś anomalia, ale i tak dziwacznie… Miłego dnia c:

Feng Yu Jiu Tian tom 04 rozdział 06

08.09.2017

Kolejne Kachou, mega szybko zedytowane przez Katrin c: Tym rozdziałem kończymy tom 3. Miłej lektury c:

Kachou Fuugetsu 21

09.09.2017

Hej, hej. Kolejny Feniks. Wreszcie doszedł do mnie tomik Jealousy i wreszcie go zeskanowałam, więc wreszcie jest kolejny rozdział. Ale rozdział trzeci będzie musiał przejść lekki lifting, bo z dziewczynami z angielskiej grupy wyhaczyliśmy nową stronę, a możliwe, że coś jeszcze jest zmienione. To nowe odkrycie, więc jeszcze nie miałyśmy czasu, by się temu dokładnie przyjrzeć c; Miłej lektury!

19 Tian 214
Feng Yu Jiu Tian tom 4 rozdział 7
Jealousy 4

10.09.2017

Cześć! Skorzystam z okazji i powiem Wam coś o tłumaczeniach Natalyi. U niej prawie wszystkie “duże” onomatopeje, to po naszemu “BAM” :p Gość otwiera drzwi – bam, zamyka – bam, siada – bam, przekręca się – bam. Dalej chyba potraficie sobie wyobrazić. Na urodziny chyba kupię jej słownik onomatopei, przyda się :p
Miłej lektury!

Ibitsu na Koi no Seesaw Game 02

11.09.2017

Cześć! Dzisiejszym Kachou znowu nadganiamy angielską grupę – niby pisali, że będzie wstawiany rozdział co poniedziałek, ale już coś zaczynają kombinować. Że ich tłumaczka wyjeżdża na studia do Chin i może nie być z nią kontaktu, bo Chiny blokują wszystkie media społecznościowe. Trochę w tym prawdy, ale bez przesady. Moja znajoma przeprowadziła się tam w sierpniu (pracuje jako nauczycielka angielskiego w podstawówce) i nadal spamuje insta jak szalona. Więc jak dla mnie to zwykła wymówka, ale zobaczymy.

Kachou Fuugetsu 22

12.09.2017

Rozdzialik na szybko. Niektóre onomatopeje nie są przetłumaczone, ale naprawdę nie miałam do tego już siły. A dlaczego, to dowiedzie się jak dotrzecie do pewnej sceny w tym rozdziale ;p W ogóle stwierdziłam, że przy tym projekcie nie będę czyściła każdego krzaczka dźwiękonaśladowczego, bo bym do za*ranej śmierci nie skończyła, więc usunięte są tylko te mniej czasochłonne, przepraszam.
Odświeżyłam wygląd aktualizacji yaoi (i przeniosłam je na wordpressa), jak Wam się teraz podoba? Jeszcze muszę coś z naszą stroną zrobić…

Abarenbo Honey 2

13.09.2017

Ochłapik od Polandread. Koniec już bardzo bliski… Choć już trochę można się domyślić, jak to dalej się potoczy ;)

Bad Boy 25

15.09.2017

Zapraszamy na rozwiązanie zagadki z Lamą del Rey z czatu :p Nie znałam wcześniej Dark Paradise (nie trawię Lany), ale pasuje idealnie do SHT. Naprawdę czasami czuję się niekomfortowo tłumacząc tę mangę… Tyle wulgaryzmów, to aż boli xD Miłej lektury!

Sweet Heart Trigger 02

16.09.2017

Gdybyście nie mieli co robić w sobotni wieczór… ;p Okej, w tym miesiącu powinna pojawić się jeszcze Nekoka, Punch up, Raising a Bat i Tajemniczy Projekt. Może uda się też skończyć SHT. Znaczy pojawią się też inne, ale tych jeszcze we wrześniu nie było. Mam nowy pomysł na plan pracy – jeśli to ode mnie zależne, to pojawi się po jednym (minimum) rozdziale każdego aktywnego projektu w miesiącu. Zobaczymy czy wyjdzie ;)

Kachou Fuugetsu 23
Sugar Code 1
Sweet Heart Trigger 2.5

17.09.2017

Hej, hej. Zapraszamy na końcówkę czwartego tomu Bad Boya. Zakończenie w dość niefortunnym momencie, ale cóż… Kocham profesorka, on nie zasługuje na takie traktowanie ;_;

Bad Boy 26
Bad Boy 27
Bad Boy 28
Bad Boy 29

18.09.2017

Trochę słodkości po wczorajszych dramatach ;)

Sugar Code 02

19.09.2017

No i jest też Tajemniczy Projekt ;) Do końca tomu pozostał jeden rozdział. Tak jak poprzednim razem – przez jakąś dobę będzie można go pobrać także tutaj, ale jeśli nie macie hasełka, to zapraszamy na nasze forum (przeczytajcie uważnie regulamin…) lub tutaj. Później można go będzie zdobyć wyłącznie w tych dwóch miejscach, znajdziecie tam też poprzednie rozdziały c: Miłej lektury!

Tajemniczy Projekt 4

20.09.2017

Kontynuując naszą przeprawę przez projekty dzisiaj zapraszamy na Punch Up! c: Posprzątałam post propozycjowy – teraz jest alfabetyczny spis z linkami, więc już serio nie powielajcie tytułów. Jeden post na jeden tytuł, nie dodawajcie paru. No i sprawa – skoro my jesteśmy skłonne poświęcić te kilkadziesiąt godzin na przetłumaczenie danego tytułu, to Wy możecie poświęcić minutę na napisanie, dlaczego chcecie dany tytuł przeczytać po polsku. Coś konkretnego. Propozycje z samym linkiem mają automatycznie -1 do chęci zrobienia przez nas ;) Miłej lektury!

Punch Up! 10

21.09.2017

Wstawiam te rozdziały już z pół godziny i wstawić ich nie mogę ;p To sprawdzę pocztę, to zajrzę na discorda, to gdzieś tam… I tak czas mija. Tymi rozdziałami kończymy tom trzeci Nekoki. Uff, to była długa podróż, ale przed nami jeszcze tylko dwa tomy. Jak uporamy się z czwartym, to piąty powinien szybciej pójść, bo to “nowsza kreska” Sakyou Ayi, więc się szybciej będzie edytować. Miłej lektury! c:

Nekoka Danshi no Shitsukekata 14
Nekoka Danshi no Shitsukekata 14.5

22.09.2017

Hej, hej c: Kolejna dawka gorzko-słodkich pyszności. Tłumaczenie kolejnego BB Polandread już zdążyła przesłać, więc niedługo dowiemy się co ten Han Bin kombinuje. A ja właśnie siadam do tłumaczenia Sugar Code, więc kombinacje Oodoiego też nie pozostaną na długo tajemnicą. A przynajmniej dla nas, haha. Miłej lektury!

19 Tian 215
Bad Boy 30
Bad Boy 31
Bad Boy 32
Sugar Code 3

23.09.2017

Dzisiaj troszkę ukłuć, a jutro pewnie jakiś Bad Boy, bo Polandread chyba próbuje zakopać mnie w tłumaczeniach… Ale! Z dzisiejszymi rozdziałkami pierwszy miesiąc robienia każdego projektu (z tych, które się dało) zakończony powodzeniem. Zaserwowaliśmy chyba 17 różnych tytułów, więc nie jest tak źle. Może jeszcze uda się wcisnąć Konna Nichijou i Remnanta, ale to zależy, kiedy angielska grupa wstawi u siebie. Mieli dzisiaj… Cóż, może jeszcze zdążą ;) Miłej lektury!

Raising a Bat 11
The Chart of Priest 37
The Chart of Priest 38

24.09.2017

O kurde! A co my tu dzisiaj dla Was mamy?! Czyżby to… Znowu Bad Boy?! Ale nie martwcie się. Do końca tylko jeden rozdział i cztery ekstra. Potem będziecie tęsknić ;p

Bad Boy 33
Bad Boy 34
Bad Boy 35

26.09.2017

Cześć! Myślałam, że dzisiaj oprócz Zhena dorwę się do materiałów od Polandread (tak, jest feniks i BB), ale jakoś nie mogłam się na niczym skupić. Za tydzień zaczyna się rok akademicki… Już mam plan – muszę się najwyraźniej roztroić, bo w środę o 9 mam trzy różne wykłady w trzech różnych gmachach. Po pięciu latach studiów jeszcze nie nauczyłam się bilokacji (zdolność podobno dodawana gratis do habilitacji), a o trilokacji to już nawet nie ma co wspominać… Ktoś z Was ma podobne rozterki? ;)

Zhen 04

27.09.2017

Dzień ostatnich rozdziałów! Znaczy ostatnich głównych, oba tytuły mają jeszcze ekstra ;) Wkrótce sobie trochę pokończymy. Oprócz tych dwóch w najbliższym czasie skończymy też Sweet Heart Trigger i Konna Nichijou. Może coś jeszcze, ale nie wiem, bo nie pamiętam już, co robimy :’) Miłej lektury!

Bad Boy 36
Sugar Code 4

28.09.2017

Cześć! Ale mam dzisiaj nieogar… Siedzę sobie zadowolona, że rozdziały ogarnięte, na mejle odpisane, wszystko cacy. Zastanawiam się, którą mangę teraz poczyścić. Pół godziny później się skapnęłam, że przecież w końcu tych “ogarniętych” rozdziałów nie wstawiłam. A tak się cieszyłam, że wyjątkowo coś będzie wcześniej :p No cóż, miłej lektury!

Bad Boy tom 6 rozdział 37
Feng Yu Jiu Tian tom 4 rozdział 8

29.09.2017

Cześć! Jeśli nie macie jeszcze dość Bad Boya, to dzisiaj przedostatnia porcja ;) A jeśli macie dość i jesteście “źli”, że ciągle nad tym siedzimy, a resztę olewamy, to no cóż. Gdyby nie BB, to dzisiaj nic byście nie dostali innego i tak. Mam kuku na kciuku (ale rym, haha) w formie zastrzału i klepanie literek boli. Więc bierzcie to, co jest, albo spadajcie do sąsiadów :p

Bad Boy 38
Bad Boy 39

30.09.2017

Koniec miesiąca, dla niektórych koniec wakacji, a dla nas koniec dwóch projektów… Wczoraj napisałam do Polandread, że na samą myśl o zrobieniu jeszcze jednego Bad Boya dostaję drgawek. A co ona na to? Od razu podesłała rozdział 40 :’> To takie kochane. Miłej lektury!

19 Tian 216
19 Tian 217
Bad Boy 40 
Sugar Code 4.5
Sugar Code 4.6 

43 myśli na temat “09.2017

 1. Gratuluję dwóch zakończonych projektów! ^.^ Piękny widok! Dziękuję za wszystkie rozdziały i zabawne Tiany!

 2. Ja tam na bad boy nie narzekam bo uwielbiam jak dla mnie to mozecie ja. Dodawac az nie skoczycie tej mangi :)

 3. Ja tam na Bad boy nie narzekam, bo lubię :)
  Więc jestem very happy :D i oczywiście dziękuję wam za rozdziały

 4. No tak jak była mowa o studiach to mam taki podział ideolo ze tylko seppuku idzie popełnic. czwartek- zajęcia od 8 do 10 i potem co ? o 16 kolejne… Same okienka … no nic trzeba sie pogodzić z losem, bede miec czas na czytanie i ogladnie anime hahah

  1. Haha, to nam teraz “naprawili” plan na środę. Mamy półtorej godziny zajęć od 9, a potem dopiero o 19… We wtorek to samo. Pracy nie idzie z tym w żaden sposób pogodzić :/

 5. Dziękuję za rozdziały : ) Moje serce się raduje na samą myśl o zakończonych projektach.

 6. Środy są zue. Ja miałam jeden semestr wykładów w środy od 8:00 do 21:00 ciągiem z jedną 30 min przerwą. (między wykładami tylko 5 min na siusiu)

  1. Miałam tak samo na pierwszym kierunku… Tylko bez tej przerwy 30 min i jedne zajęcia w środku dnia były po drugiej stronie miasta. Przebycie w 5 minut trasy, która normalnie zajmuje 40, było niemożliwe, a żaden z wykładowców nie rozumiał w czym problem :’>

 7. Ja rowniez zaczynam studia a nawet nie dali mi podzialu godzin … Człowiek spakowany do akademika a nawet nie wie w jakie dni bedzie musial wyjezdzac … Wspaniały UR

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.