05.2017

01.05.2017

Boniu, już maj… No i premiera nowego tomu Fukigena została przełożona na czerwiec, a ja zrobiłam nagłówek majowy z Eiem i Eugenem… Tyle przegrać. No ale. Na początek miesiąca jest Kachou, które ląduje we wstrzymanych, bo niestety jesteśmy na równi z angielską grupą. No i Berenice podesłała Kill the Lights, chyba niektórzy czekali na ten moment c: Pracowałam dzisiaj nad innym projektem na “K”, ale trochę zmuliłam, więc pewnie będzie jutro. Miłej lektury!

Kachou Fuugetsu 17
Kachou Fuugetsu 18
Kachou Fuugetsu 19
Kill the Lights ekstra 1.3

02.05.2017

Pierwszy rozdział drugiego tomu Kashikomarimashity. Chyba wolę tę parę… Miyauchi jest po prostu najseksowniejszy w całej rezydencji
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kurde, mam dowód, że prawie nikt nie czyta moich wypocin. Piszę w aktu jak przeczytać tajemniczy projekt, parę godzin później jest mejl właśnie z tym pytaniem… Nie chcę teraz nikogo obrazić, ale od dzisiaj Tajemniczy Projekt będzie tylko dla inteligentnych, haha.
Miłej lektury!

Kashikomarimashita, Destiny 04

03.05.2017

Komu, komu Feniksa świeżutkiego od Polandread?

Feng Yu Jiu Tian 10

05.05.2017

Cześć! Dzisiaj nowość. Przyznam, że czytałam tę mangę dobrych parę lat temu i już nie pamiętam o czym jest w sumie, ale Ootsuki Miu zawsze spoko, nie? A także “oficjalnie” kończymy Kobi dzięki uprzejmości Polandread, która ponownie uratowała nas z ruskich odmętów i użyczyła swoich zdolności lingwistycznych. Chwała Ci, o Pani! *pokłony*

Familiar 01
Kobi no Kyoujin 06.6

06.05.2017

Uff, wreszcie uporałyśmy się z kolejną Kashikomarimashitą. Ten rozdział był ciężki do przetłumaczenia… Ale można się porozpływać nad Miyauchim przynajmniej. A w międzyczasie Polandread “obrobiła” kolejne dwa Feniksy. Następny podobno jest ostatnim w tomie trzecim – jeszcze tylko jakieś 27 tomów i będziemy w domu, nie? :p
Miłej lektury!

Feng Yu Jiu Tian 11
Feng Yu Jiu Tian 12
Kashikomarimashita, Destiny 05

07.05.2017

Tian tak na szybko c:

19 Tian 202

08.05.2017

Hejo c: Dzisiaj “świeżynka”. Manga jest na podstawie light novel o tym samym tytule i do tej pory zostały wydane dwa tomy. Ale Natalya tłumaczy to z hiszpańskiego, a w tej wersji językowej niestety do tej pory wyszły tylko dwa rozdziały… Ale projekt wciąż trwa. No i próbuję namówić na tą mangę pewną angielską grupę, zobaczymy jak to będzie. Miłego wieczoru!

5-nin no Ou 01

09.05.2017

Dzisiaj wyjątkowo wcześniej, bo później nie mam czasu :c Więc łapajcie świeżo skończony rozdział. Oj, długo się tłumaczył, długo…
Miłego dnia! c:

Jealousy 01

10.05.2017

Cześć :) Kto oglądał wczoraj eurowizję? I jak oceniacie tegoroczną edycję? Osobiście uważam, że trochę słabo im wyszło, ale Szwedzi w zeszłym roku naprawdę wysoko postawili poprzeczkę. Do dziś Love, Love, Peace, Peace jest na mojej playliście, haha. Cóż, jeszcze jeden półfinał i finał, może się ten “biznes” trochę bardziej rozkręci.
Miłego dnia! c:

Familiar 02
Lueduo Diren de Xin 22

11.05.2017

Cześć! Na początek chciałabym napisać o tym, że Berenice (dzięki której możemy przeczytać Kill the Lights i True Star po polsku) zaczęła tworzyć własne dzieło. I oczywiście zachęcam Was do przeczytania – tu jest jej wattpad, zajrzyjcie, skomentujcie, zaobserwujcie c:
Co do dzisiejszych rozdziałów – Polandread podsyła Wam ostatni rozdział Feniksa. Znaczy… Ostatni rozdział trzeciego tomu. No i jest kolejny Chart of Priest. Miały być trzy, ale zagapiłam się na eurowizję, choć w sumie nie było na czym zaczepić oka.
Także ten, miłej lektury!

Feng Yu Jiu Tian 11
The Chart of Priest 18

14.05.2017

Cześć! Ashi lekko zamula, ale dziewczyny nadal ciężko pracują, więc przyjmijcie w darze ten oto rozdział. Kokoro przestało mi na chwilę doki doki na początku tego rozdziału, ale chyba obejdzie się bez lekarza… Posprzątałam zakładkę z projektami, mam nadzieję, że teraz będzie przejrzyściej!
Także ten, zapraszamy na pierwszy rozdział z trzeciego tomu Kuchizuke. Miłej lektury!

Kuchizuke wa Uso no Aji 11

15.05.2017

Cześć! To tak na miły początek tygodnia c:

19 Tian 203
Familiar 03
Koi Nanka Shitakunai 03
The Chart of Priest 19

16.05.2017

Kotki! Każdy rozdział Nekoki, to edycyjna katorga. Ale za to bardzo przyjemnie się tłumaczy… Cóż, zaczynamy tom trzeci. Do końca jeszcze piętnaście rozdziałów plus jakieś ekstra. Czyli przed nami długa droga :p
Miłej lektury! c:

Nekoka Danshi no Shitsukekata 10

17.05.2017

Cześć! c: Dzisiaj kolejny rozdział mangi, która Wam się najwyraźniej nawet spodobała. Jeszcze żaden tytuł tak szybko nie wspiął się w rankingu i to po jednym rozdziale! Do tej pory jedynie mangi Beriko tak “skakały” w górę. Jakbyście częściej coś pisali, to nie musiałabym próbować rozszyfrować tych dziwnych statystyk, żeby wiedzieć, czy coś Wam się podoba, haha.

5-nin no Ou 02

18.05.2017

Na dobranoc c:

Familiar 04
Familiar 04.5

20.05.2017

Cześć! Ten rozdział rodził się w wielkich bólach. Dosłownie. Angielskie tłumaczenie jest słabe i miejscami nieźle zaplątane, więc jeśli czegoś nie zrozumiecie, to nie wińcie biednych dracaeńczyków, my dużo pracy włożyli w to, by to czytelne było. Ale cóż, pomimo dobrych chęci nie zawsze się da… I wiecie co? Jeśli będziecie wychodzić na dłużej na dwór (bądź na pole, jak kto woli), to koniecznie się okryjcie lub posmarujcie kremem z filtrem. Jakiś wysoki czynnik UV podobno ostatnio jest. Ja za swoją nieostrożność już płacę poparzeniami :c
Miłej lektury!

Jealousy 02

23.05.2017

Cześć c: Po pierwsze: kończymy Familiara. Po drugie: forum propozycjowe zaatakował spam. Nie wiem, co z tym zrobić, może samo przejdzie, więc zignorujcie. Po trzecie: w końcu wzięłam się sklejanie nowelek w tomowe pdfy. Z wyjątkiem Kill the Lights, wiadomo. Posklejam jak będzie całość. No i Berenice podesłała kolejny rozdział c:

Także ten, jakby brakowało Wam czegoś do czytania, to czeka na Was w sumie 2056 stron nowelek do pobrania.
Miłej lektury! c:

Familiar 4.6
Familiar 5
Familiar 5.5 
Kill the Lights ekstra 2.1

24.05.2017

Cześć! Nie umiem w strefy czasowe, więc nawet nie będę próbowała rozkminić, która w Polsce jest teraz godzina i dodam rozdział pod swój czas, z nadzieją, że u Was też jest jeszcze 24 :p A jak nie to… Nie będzie końca świata, jak ogarnę, to najwyżej poprawię c: Łapcie Hanakoi. Nadal nic się nie dzieje, ale w następnym rozdziale… Coś się stanie, haha. Miłej lektury!

Hanakoi Tsurane 10

25.05.2017

No i Kanda Neko. Ten projekt chyba trochę mniej przypadł Wam do gustu. Przyznam, że wybrałam go tylko dlatego, że dość dużo osób mówiło, że lubi tę autorkę. Mi już się trochę znudziła, no i te jej nowsze mangi jakieś takie mniej interesujące. Autorka chyba też tak uznała, bo zaczęła jakiś czas temu odgrzewać starego kotleta i dorysowała coś do serii Kokoro. Ale Konny zostały jeszcze trzy rozdziały, może się jeszcze rozkręcić c:

Konna Nichijou 03

27.05.2017

Cześć. Bardzo źle się czuję, więc będzie krótko – łapcie Tiana, którego wstawiłam wczoraj na fb, ale tutaj już zapomniałam i oryginalną historię poboczną z Yuri!!! On Ice autorstwa Kubo Mitsurou, czyli jednej z twórców anime. To nie yaoi, tylko mój kaprys :3 Miłej lektury, ja spadam umierać w ciszy.

19 Tian 204
Yuri!!! on Ice – Welcome to the Madness

28.05.2017

Bum c: Zapraszamy na ostatni rozdział pierwszego tomu Koi Nanki. Znaczy jeszcze ekstra, ale ekstra to nie rozdział, nie? :p Jeśli jakaś strona tutaj nie ma sensu, to pewnie moja wina i przepraszam! Choć jeśli już, to pewnie Natalya coś skopała, ja się dotknęłam tylko 7 stron! :3 Skapnęłam się, że na czytniku jest coś nie tak ze strefą czasową, w lecie jest +2, a w zimie +1 godzina do naszego czasu… Nie umiem tego przestawić, więc nic na to nie poradzę.

Koi Nanka Shitakunai 04

29.05.2017

No cześć c: Tego ekstrasa podobno po angielskiemu nie przeczytacie c:

Koi Nanka Shitakunai 4.5

53 myśli na temat “05.2017

 1. Ooo, tyle pyszności na mnie czeka… Muszę się do tego w końcu dorwać! Dziękuję i do mojego zawitania! ; )

 2. Dzięki za aktualkę :)
  Feng Ming, tak to już jest jak się zwróci uwagę nieodpowiedniej osoby http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif

  1. Chyba coś ze mną nie tak! Czy tylko ja się cieszę, że Feng Ming W KOŃCU wpadł w ręce “tej osoby”? …. Nareszcie jakaś akcja!

 3. Dziękuję za rozdziały : )
  Za novelkę na pewno się zabiorę w sobotę. Także ten… Berenice, czytelnika masz zaklepanego, tylko z opóźnieniem.

 4. Oglądałam eurowizję fragmentami i akurat występ Portugalczyka widziałam.Śpiewał tak cicho, ze wcale go nie słyszałam, a to jak zachowywał się przed mikrofonem… Dziwny był, ale już bardziej wolałam, żeby to on przeszedł (chociaż byli lepsi od niego), niż ten Slavko z warkoczem. Nie widziałam całego jego występu, ale te 30 sekund wystarczająco mnie zraziły. Mnie podobał się całkiem występ z Mołdawii, taki zabawny, ale fragment z saksofonem naprawdę wpadał z uchem. Nie najgorszy był Cypr i nawet Belgia, ale albo mi się wydawało, albo ta dziewczyna nie do końca umie śpiewać :/ Ogólnie nie było nic, co by zachwyciło i było takie inne, co rzuciłoby na kolana. Liczę na drugi półfinał, może tam znajdę faworyta. Co do samej organizacji, to faktycznie Szwedzi odwalili w zeszłym roku kawał dobrej roboty, naprawdę fajnie się to oglądało. Ukraina, cóż, niektórzy uważali, że w ogóle tego nie zrobią, ale też się postarali, chociaż ten filmik z tym facetem z gwiazda na głowie… siedziałam i nie wiedziałam, co ja oglądam. A odnośnie piosenki Peace Peace Love Love, niby zrobiona dla żartu i zabawy, ale melodia jest fajna, chwytliwa i na pewno nieraz ktoś ją zanuci :)

  1. Mołdawia również mi się spodobała, taka wesoła. Wyróżniła się na tle pozostałych piosenek, choć rzeczywiście nie było nic takiego “łał”. Cypr strasznie mi się skojarzył z występem Belgii z 2015, układ dość podobny i melodia na “to samo kopyto”. A co do tegorocznej Belgii, to nie można jej raczej zarzucić, że śpiewać nie umie, bo indie właśnie tak brzmi, choć właśnie dlatego nie ma zbyt wielu zwolenników.
   Nie mów, że nie kojarzysz tego faceta z gwiazdą na głowie! :p Toż to Wierka Serdiuczka, która wygrała dla Ukrainy eurowizję w 2007. Jej piosenka potem wszędzie leciała, nawet z Michałem Wiśniewskim płytę nagrała. Szwedzi w zeszłym roku pokazywali filmiki ze swoimi “eurowizyjnymi dziejami”, więc Ukraina też chciała, ale że tylko raz wygrali… Wyszło jak wyszło :)

   1. Wierka nie wygrała eurowizji, zajęła drugie miejsce.
    Wygrana Ukrainy była w 2004 i śpiewała wtedy Rusłana.

    1. Dzięki za poprawienie, bo właśnie zawsze myli mi się Wierka z Ruslaną. Obie miały dość unikatowe piosenki :)

   2. Mołdawia była taka inna, ale piosenka całkiem sympatyczna, faktycznie wyróżniająca się na tle pozostałych. Odnośnie Cypru, może dlatego miałam wrażenie, że gdzieś coś podobnego już słyszałam, ale że mam sklerozę, to często nie pamiętam, do jakiej piosenki jest podobna inna piosenka, mimo że po głowie chodzi myśl “gdzieś to już słyszałam” :)
    Nie znam się na indie i będę szczera, pierwszy raz o tym słyszę, jednak melodia piosenki Belgii naprawdę mi się podoba, to wykonanie już nie za bardzo. Ale skoro na tym polega indie, a ja się na tym nie znam, to przyjmę, że tak ma być.
    Naprawdę nie znam tej/tego Wierki, ba, ja nigdy nie słyszałam jej piosenki. Widziałam ją tylko raz podczas zeszłorocznej eurozwizji, kiedy podawała punkty z Ukrainy i zachodziłam w głowę, kto to jest. I właśnie, jak już napisała Kumiko, pamiętam, że to Ruslana wygrała dla Ukrainy (zresztą, tę piosenkę akurat lubię).

 5. W tym półfinale bardzo spodobał mi się Azerbejdżan. Zdziwił mnie awans Portugalii, nie znam się na muzyce od kuchni ale jako odbiorca w ogóle nie dotarło do mnie to wykonanie. Natomiast Slavko (i jego warkocz) nie wiem skąd się urwał http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif

  1. Cóż, Portugalia przeszła głównie dlatego, że ten facet dość dużej liczbie publiczności wydawał się uroczy. Taki nieśmiały chłopaczek. Ale również mnie to zdziwiło, bo już Finlandia się lepiej zaprezentowała, choć na podium i tak nie ma szans. A Slavko… Przynajmniej było się z czego pośmiać :p

 6. http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gifJealousyhttp://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif
  Oh dobre człowieki z Dracaeny! Niech Wam zawsze szczęście sprzyja, za tyle dobrych uczynków! Dziękuję ślicznie, za kolejne dzieło Beriko-sensei jak i za każdy pojedynczy rozdział z wcześniejhttp://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/03.gif
  ślę mnóstwo całusów i uścisków :*

 7. 5-nin no Ou zapowiada się bardzo dobrze, mam nadzieję, że uda się namówić tą angielską grupę. :)

 8. Bardzo dziękuję za 5-nin no Ou http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/12.gif Mam japoński tomik i cieszę się, że w końcu będę to mogła przeczytać po polsku.

 9. Jupiiiiiiiiii, 5-nin no Ou! Natalia gracias!! Uwielbiam tę historię, oczywiście znam ją tylko z rawów, ale kreska jest cudowna. Dziękuję ci, że w końcu będę mogła poznać jej treść! Tak wiem,wiem… są tylko 2 rozdziały po hiszpańsku, ale od czego mamy Ashi… dzięki jej sile perswazji, już niedługo zobaczymy to dzieło po angielsku. Biję pokłony i zabieram się za czytanie!!

 10. Ahoj :)
  Tak snad mě nezbijete za to, že píšu česky. Polsky rozumím velice dobře, ale písemně – to je pro mne už trochu problém. Navíc bez poslké klávesnice to jde opravdu těžko. No, chtěla jsem poděkovat, že u vás můžu číst tak skvělé mangy. Chodím sem už nějaký čas a vždycky je co číst. Jste skvělí… A jsem moc ráda, že jste se pustili i do omagaverse. http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/03.gif Díky díky :) http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif

 11. Dziękuję za wszystkie rozdziały! W końcu się do nich dobrałam.
  Wszyscy tak o Miyauchim, a ja tu się rozpływam nad młodym Kudou *.* Uwielbiam tego gangstera x D

 12. *dołącza do pokłonów i zakrzykuje gromkim głosem* AVE CI POLANDREAD! AVE!
  dziękuję też za Ootsuki! Lubię jej kreskę i historię, wiec z zapałem biorę się za lekturę. Pozdrawiam :*

 13. Bardzo Dziękuję za rozdziały jak i novelkę http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/12.gif Ahsi, czytam Twoje aktualki z przyjemnością i niektórzy bardziej inteligentni również. Czekam na następne Twoje wypociny nawet te o bestii czyli koniu ;) Pozdrawiam

 14. Oooooo, też wolę tą parę kamerdynerów *^*
  jak czytałam historię głównej par, miałam cichą nadzieję, że Miyauchiemu się powiedzie ♥
  dziękuję pięknie :*

  1. Ja to byłam w rozterce – w sumie podobała mi się główna para, no ale Miyauchi taki kochany <3

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.