03.2017

03.03.2017

Cześć! Dzisiaj mamy wielkie święto. Urodziny mojej mamy. Ok, żartuję. Anonek od tłumaczeń nowelkowych postanowiła się ujawnić! Więc tłumaczenie Hua Hua i FYJT zawdzięczamy… *werble* *jeszcze głośniejsze werble* Polandread! No dalej, połechtajcie jej ego, podziękujcie pięknie i w ogóle :p Polandread przetłumaczyła już dla Was ponad 800 stron znormalizowanego maszynopisu, więc brawa się należą c:
A teraz w temacie aktualkowym – koniec Shouwaru i koniec pierwszego tomu Oko-samy. Z tego co widzę (ale może widzę źle, haha) Katrin pozbierała dla Was grafiki, które dołączane były do poszczególnych rozdziałów Oko-samy i rozdawane na eventach – to to z podtytułem “twitter”, niektóre są urocze c:
Miłej lektury! c:

Feng Yu Jiu Tian 5
Oko-sama Star 5.5
Oko-sama Star – Petit Gateau ekstra
Oko-sama Star – Twitter
Shouwaru Ookami ga koi wo Shita Rashi 07
Shouwaru Ookami ga koi wo Shita Rashi 07.5 

04.03.2017

Cześć! Czy tylko ja tak mam, że z nadejściem cieplejszego powietrza, nadeszło też wielkie lenistwo? Nie wiem jak to się stało, ale już czwarty dzień siedziałam nad tym jednym rozdziałem kotkowym… Może po prostu był taki wymagający :p Ale są dzisiaj kotki, a do końca Afurekaty zostało tylko krótkie sekstra. Ale że Ashi jest gapą, to trochę sobie na nie pewnie poczekacie, bo nie ma go w żadnym “normalnym” języku i dopiero dzisiaj się skapnęłam. Podesłałam skany grupie angielskiej, może szybko się z tym uporają. Miłego wieczoru! c:

Kuroneko Kareshi no Afurekata 15

05.03.2017

Ach, myślałam, że do wieczora coś więcej się wytworzy, ale pochłonął mnie wir tłumaczeń i nie było czasu na edycję. Więc wstawiam tylko (a może aż? haha) Tiana. Lwica rusza do akcji :p

19 Tian 196

07.03.2017

Czeeeeeść. Tylko ja miałam dzisiaj taki nijaki dzień…? Ech, zresztą ja nie o tym chciałam. Zapraszamy na Amasugi. Powoli nam to idzie, oj powoli! Po trzech miesiącach jesteśmy dopiero w połowie tomu. Ale to wszystko wina Natalyi! :p Przysyła mi jeden rozdział po tym jak skończę poprzedni. A jak mam tylko jeden do zrobienia, to nie odczuwam żadnej presji, haha. Miłej lektury! c:

Amasugi Monster 04

08.03.2017

Cześć! Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet. I od razu też wirtualne czekoladki lecą do panów (są tu jacyś panowie?) za nadchodzący dzień mężczyzn. Przed ponurymi wieściami mała uwaga – przemianujcie sobie poprzedni rozdział 5.5 Oko-samy na jakiś inny numer. Właściwe 5.5 (czyli pierwszy rozdział tomu drugiego) jest dzisiaj c: Z wieści ponurych – L. dobrał się do rozdziałów Banku na mediafire. Zapobiegawczo usunęłam na readerze i na razie dostępne są wyłącznie na centrum yaoi. Za parę dni coś wykminię i dam znać, co dalej – ale projektu nie porzucamy, chyba że nam zagrożą pozwem :p

Hanakoi Tsurane 09
Kachou Fuugetsu 10
Kachou Fuugetsu 11
Kachou Fuugetsu 12
Kobi no Kyoujin 04
Kobi no Kyoujin 05
Oko-sama Star 5.5
Wild Honey 13

09.03.2017

Dla panów także się coś znalazło c: Mraśny rozdzialik od Polandread – choć przyznam, że innego zakończenia się spodziewałam – i kolejna część mojego ulubionego webtoona <3 Ktoś jeszcze pamięta, jak pan smok miał na imię? :p Bo wszyscy go zdrabniają – Schel, Sherry… Zgłupieć można, haha.

Feng Yu Jiu Tian 6
The Chart of Priest 11

10.03.2017

Późno już, ale zapraszam na piątkową lekturę. Jak można napisać na końcu rozdziału “the end”, a potem wydać kolejny? Tym razem to chyba już ostateczny koniec. Ale przynajmniej to rozdział ekstra z Mishenką, za mało go było! Ogawa potrafi zrobić takich fajnych bohaterów drugoplanowych…

Aka no Theatre 4.5 

13.03.2017

Dracaena znowu na ratunek porzuconym projektom :p Tym razem padło na porzucony w połowie zeszłego roku webtoon. Nadziałam się w ten weekend na angielską wersję i totalnie się w niej zakochałam. Zabijcie mnie za spontaniczne zaczynanie nowych rzeczy, ale ja serio to wszystko kiedyś pokończę. Obiecuję. Na początek tylko rozdziały, które już widziały po polsku światło dzienne, ale w naszej odsłonie c:

Raising a Bat 0
Raising a Bat 1
Raising a Bat 2
Raising a Bat 3
Raising a Bat 4
Raising a Bat 5

14.03.2017

Dobry wieczór c: Cieszę się, że wczorajsza niespodziewajka tak Wam przypadła do gustu. Dzisiaj także zapraszamy na małe Conieco – rozdział od Berenice i końcówka pierwszego tomu Kobi. Oj, nie przedłużając… Miłej lektury!

Kill the Lights 21.3
Kobi no Kyoujin 06
Kobi no Kyoujin 06.5

16.03.2017

Hm, nie wiem, co napisać… O, od trzech dni mam tak masakryczną migrenę, że masakryczna masakra z padaką.
Kolejne Amasugi się już wypieka, więc pewnie jeszcze w tym tygodniu będzie.

Amasugi Monster 05

17.03.2017

Cześć! c: Plany na dzisiejszą aktualkę totalnie nawaliły. Najpierw miało być Amasugi, ale dojrzałam nowego Tiana. Więc wymyśliłam, że będzie webtoonowy piątek. Ale potem Berenice podesłała kolejny rozdział nowelki, a jeszcze później Katrin kolejną Oko-samę… Zepsuły mi plany, ale może Wam poprawią nastrój na wieczór? :P

19 Tian 197
Kill the Lights 21.4
Oko-sama Star 6
The Chart of Priest 12

19.03.2017

Hej, hej c: Wiecie co mnie naprawdę irytuje? Kiedy ktoś pisze w emailu (czy gdzieśtam) “witam”. Witać to może gospodarz gości w domu. My możemy się z Wami tutaj “witać”, bo ta strona to tak jakby nasz dom. Ten zwrot sugeruje, że osoba “witająca się” jest wyższa rangą, więc używanie tego w korespondencji jest co najmniej niestosowne. Może i jestem przewrażliwiona, ale wiem, że nie tylko ja. Na przykład mój promotor nie czyta wiadomości zaczynających się na “witam”, tylko od razu odpisuje “żegnam”. Bardzo mnie to bawi xD Dobra, już nie ględzę. Miłej lektury!

Amasugi Monster 06

20.03.2017

Hejo c: Berenice podesłała ostatnią część ostatniego rozdziału Kill the Lights c: Znaczy podobno jest jeszcze jakaś historia poboczna.
Ale już zapytam – jak tam Wam się podobało? c:

Kill the Lights 21.5

21.03.2017

Uff, dzięki wspaniałej inwencji twórczej Natalyi przedstawiamy Wam dzisiaj końcóweczkę Tsubakirou. Ostatnio dorwałam tomik drugiej mangi tej autorki (Haramibara) i jeśli myśleliście, że Tsubakirou jest z lekka chore… To serio się myliliście. Haramibara jest chora. Przy niej Tsubakirou to urocza historyjka :p Haramibara jest o facecie, który przez 200 stron jest zapładniany przez trójkę braci. I… Rodzi trojaczki, które wyglądają jak mini Voldemorty XD
Ekhm, miłej lektury! c:

Tsubakirou Cantarella 5
Tsubakirou Cantarella 5.5 

23.03.2017

Cześć! Ktoś zamawiał kolejną porcję wampirków? A może Feniksowe flaki z olejem od Polandread? Nie? To ja chętnie przyjmę za Was :3 Okej, żartuję. Z ogłoszeń parafialnych – zawieszamy do odwołania Bank. Przywiązałam się do tego projektu, więc nawet jeśli będziemy musieli przestać go udostępniać, to do pobrania będzie skrypt (samo tłumaczenie, bez grafik).  Forum nie będzie aktualizowane do czasu odwieszenia Banku lub ukazania się kolejnego rozdziału Tajemniczego Projektu. Jeśli jesteście ciekawi, to na czacie jest więcej info na temat Upadku CM, musicie tylko zerknąć parę godzin wstecz. Dobranoc!

Feng Yu Jiu Tian 7
Raising a Bat 7

24.03.2017

Trochę nie wiedziałam w co łapki włożyć, więc znowu macie webkomiksy. Jutro może coś nowego się wykroi, zobaczymy. Wiecie co? Miałam dzisiaj nieciekawy dzień i się trochę wyżalę. Ashi wymyśliła sobie, że pójdzie popatatajać na koniku. Wokół stajni błota było do połowy łydki, a ja geniusz na nóżki wybrałam opcję sztyblety + sztylpy (ochrona przed wodą do kostki…). Poza ugrzęźnięciem w “bagnie” trafił mi się wredny kuń. Zostałam zdeptana, kopnięta, ugryziona w tyłek, mój polarek totalnie zmemłany i naciągnęłam ścięgno w ręce. Przywiozłam do domu więcej błota niż wszystkie zlodowacenia razem wzięte. Wniosek – nie ufajcie niskim i uroczym koniom. TO BESTIE.

Raising a Bat 7
The Chart of Priest 13

27.03.2017

Jak zaczęłam to pisać, to zdałam sobie sprawę, że zapomniałam o nowym Tianie. Cóż, będzie kiedy indziej, bo już mi się nie chce :p Dzisiaj świętujemy początek ciepłych dni świeżutkimi rozdzialikami. Zagadka na wieczór: wiecie może, co oznacza japońskie przysłowie Kachou Fuugetsu? #kącikkulturalnyDracaeny

Amasugi Monster 7
Kachou Fuugetsu 13
Kachou Fuugetsu 14

28.03.2017

Kończy się marzec, a razem z nim Amasugi… Pogoda ostatnio taka ładna, że aż nic się nie chce. Ale to chyba jakaś choroba, bo jeśli jest brzydko na dworze, to też bywa, że człowiekowi nic się nie chce. Ja już tego nie rozumiem… Miłej lektury! c:

19 Tian 198
Amasugi Monster 7.5 

29.03.2017

Cześć! Jeśli ktoś cierpiał na Hinemię, to zapraszamy na ostatnią dawkę przygotowanego przez dziewczyny leku. Niestety :C A także przedostatni rozdział Girou *v* Następny będzie szybciej.

Girou no Koimizu 04
Wild Honey 14
Wild Honey 14.5 

30.03.2017

Nie wiem dlaczego, ale byłam święcie przekonana, że marzec ma tylko 30 dni. A tu taki psikus… Niech ten okropny miesiąc się już skończy xD Dzisiaj zapraszamy na Charta i Oko-samę – oba projekty są teraz na równi z angielską wersją c: Czy tylko mnie drażnią w Oko-samie te ich płaskie makówki?

Oko-sama Star 07
The Chart of Priest 14

74 myśli na temat “03.2017

 1. Olę nie pamiętać : P Jak dla mnie nazwę ma przydługawą, więc zdecydowanie wole zdrobnienia : D
  Dziękuję za rozdziały : )

 2. To jak się będzie nazywać jest mi obojętne ; ) Może być nawet Wąpierz xD
  Również życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji minionego dnia kobiet ^.^
  Dziękuję za prezencik! Cudowny!

 3. Dziękuję za aktualkę . Stęskniłam się za Kabu, Nirasawą i za chłopakami z WHoney, a tu na dzień kobiet dostałam takie ładne ‘kwiatki’. Ach…chociaż sobie na nich popatrzę… O bank jakoś się nie martwię, wiem że ‘bystra czupryna’ Ashi jak zawsze coś wymyśli… no bo przecież nie podda się i nie da zjeść jak parówkę na śniadanie… Więc jakby to ująć…. czekam na wieści? http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif

 4. Dziękuję za życzenia i rozdziały, Wam również najlepszego :*

  A co do B, może po prostu udostępnić pobranie na parę dni, a reszcie wysyłać mailem ten kto ma – na zasadzie fani wysyłają fanów, żebyście Wy nie musiały tego robić? Wiem, że niektórzy tak działają na manga-lib ;)

  1. Wezmę Twoją propozycję pod uwagę. Aczkolwiek wolałabym, żeby to po prostu było cały czas dostępne, więc pewnie najpierw spróbujemy ze zmianą pobieralni na Mega i cudaczniejszym tytułem (Masochistyczny wąpierz fajnie brzmi, haha). Cóż, przemyślę to, bo w sumie też fajny pomysł.

   1. Jeśli wystarczyłaby sama zmiana nazwy, to może po prostu dawać numery chapterów. ALE Masochistyczny wąpierz brzmi przeepicko *^*

 5. Haha, bo dopiero jak skończysz rozdział to odczuwam presję, żeby przetłumaczyć kolejny xD Jakie błędne koło xD

  1. A więc tak to to XD Dobra, Natka, bieremy się do roboty. Bo w tym tempie jeszcze nam z cztery miesiące z tym zejdą, haha.

 6. Co, do tego żadnych, szczerze mój powyższy post, źle został napisany, źle zrozumiałam pytanie (podchwytliwe to, było) i tak dostane baty w stylu od tego Pierwszego jak z B. Wszyscy dobrze tłumaczycie w tej ekipie i nie dawajcie żadnych swoich projektów innej grupie.

 7. Który z projektów? Żaden! :) Ba, chciałabym abyście właśnie Wy przetłumaczyły większość tytułów, bo tłumaczycie cudnie, tak szybko i przyjemnie się czyta, ledwo zaczniesz, a już skończysz :)

   1. Żadne cukry, tylko szczera prawda. Nie wiem czy tylko ja tak, mam ale jak widzę w planach projektów yaoi, że jakiś tytuł tłumaczy właśnie Wasza grupa, to aż skaczę ze szczęścia, bo wiem, że będzie zrobiony porządnie i miło będzie się go czytać :)

 8. Ani jednego bym nie chciała to już raczej coś od innych w waszym wydaniu bym chętnie zobaczyła

 9. Ano wczoraj było przepięknie i sama większość czasu spędziłam na spacerze nad rzeką, więc się nie dziwię, że prace mogły zwolnić.
  Dziękuję za Koteczki : )

 10. Aaa, super X2!
  Polandread, dziękuję Ci bardzo – naprawdę świetna robota! ^.^ Na bogato!
  Dziękuję, Katrin, uwielbiam takie dodatki : )
  Dziękuję również za rozdziały! : *

 11. No, nareszcie poznałam tożsamość tajemniczego anonka, który dla nas tyle tłumaczyła ;) Oczywiście dawno skończyłam czytać Hua Hua Long Teraz obecnie czytam nadal aktualnie tłumaczoną FYJTT. Wielkie Gratulacje dla Polandread!http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif oraz Bardzo, Bardzo Dziękuję za dalsze rozdziały mang :)

 12. Dzięki za aktualkę http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif
  Plus szczególne podziękowania dla Polandread, 800 stron piechotą nie chodzi no i kocham zarówno HHYL i FYJT http://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif

Dodaj komentarz

https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dracaena.webd.pl/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.