FAQ

17 Jun. 2017 ·  Ashi

☆ Dlaczego nazywacie się jak roślina doniczkowa?

Przypadkiem? Tu nie chodzi o kwiatek. Dracaena to z języka łacińskiego smoczyca. Ale też nie o to chodzi. Chciałyśmy wymyślić coś oryginalnego, ale kurde, co teraz jest oryginalne? Pomysłów zero, wzięłyśmy więc do ręki tomik jednej z naszych ulubionych mang yaoi i otworzyłyśmy na losowej stronie. A tam siedział sobie Asami Ryuiichi, popijając whiskey w klubie... Dracaena. Bingo. No dobra, nie popijał whiskey. Nic nie popijał. Ale można to sobie wyobrazić, okej?

 

★ Wiecie, że to nielegalne i okradacie biednych autorów? T_T

My? Gdzież! Coś Wam się wydaje! :D
A teraz tak na poważnie: wiemy, że to jest nielegalne. Ale przestajemy udostępniać nasze tłumaczenia, kiedy dany tytuł zostanie zlicencjonowany w Polsce. No i bądźmy poważni, autorzy i tak na Was raczej nie zarobią, bo polaczki nie marnują raczej hajsu na mangi w krzaczastych językach, których nie znają... Tłumaczenia są naszą własnością intelektualną i przy okazji robimy darmową reklamę. Taka prawda. Niedowiarki niech podpytają wydawnictwo Taiga, jaka była sprzedaż Czerwonej nici przeznaczenia czy Nad brzegiem rzeki. Tytuły w Japonii dobrze się sprzedawały, w Polsce prawie wcale, a w necie nawet jednego skana nie dorwiecie. To, że Dango miało lepszą sprzedaż komiksu Przy wspólnym stole od mang, które skanlacje mają, jest wyłącznie zasługą popularności innych tytułów autorki, których angielskie tłumaczenie w sieci jest dostępne.

 

☆ Czyli nie zarabiacie na tym grubych hajsów?

Jak to nie? Milijony. Dlatego nie mieszkamy w wypasionych willach i pracujemy w McDonaldzie. Smuteg.

 

★ OMG, WIDZĘ BŁĄD.

Super! Tylko nam o tym napisz gdzieś, najlepiej na naszym czacie czy coś. Błędy to zuo.

 

☆ Mogę wstawić Wasze tłumaczenie na swoją stronę/chomika/cośtam?

Po co? Można u nas przeczytać online, nie mamy reklam, fajnie jest. Czyli - nie, nie możesz. A szczególnie na strony, które czerpią na naszej pracy korzyści materialne – chomiki, manga-lib, manga-skan, centrum-mangi.ninja. Chyba że dostaniesz pozwolenie od wszystkich członków ekipy, którzy pracowali nad danym tytułem.

 

★ Kiedy będzie kolejny rozdział...?

Zamiast wkurzać Ashi takimi pytaniami, sprawdź sobie na stronie ze statusami projektów. Nie ma dat, ale mniej więcej będziesz wiedzieć, na jakim etapie co jest. A jak czegoś nie ma na liście (np. anime), no to cóż. Nie jesteśmy firmą, która pracuje pod konkretny grafik, tylko robimy. kiedy mamy na to czas i ochotę. Pytanie "kiedy" z automatu spycha projekt na koniec listy "do zrobienia".

 

☆ Czy dzisiaj będzie jakiś rozdział?

Mejbi, bejbi.

 

★ Co jest z tym Tajemniczym Projektem?

To projekt, który nie istnieje, muahaha. A tak serio - jest tajemniczy, bo to tajemnica. Nie mówi się o nim, nie myśli się o nim. Jeśli jesteście w stanie to zaakceptować, to aby uzyskać niego dostęp zajrzyjcie na nasze forum (http://www.dracaena.fora.pl), przeczytajcie regulamin, załóżcie konto i grzecznie czekajcie. Możecie czekać dłuuugo, bo mi się nie chce akceptować.

 

☆ Czy możecie nam oddać projekt...?

No zależy, bo często pracujemy na własnych materiałach. Jeśli długo nie był aktualizowany, to nie szkodzi zapytać. Jeśli to coś z planów, to raczej nie, ale też nie szkodzi zapytać. Obecnie w planach mamy tylko to, co mamy zaczęte lub do czego kupiliśmy tomik. 

 

★ Joint?

W sumie zależy od projektu, bo niektóre mają pełną ekipę. Chyba że nie spodoba nam się poziom pracy, który nam zaprezentujecie... Ale to działa w dwie strony, nie jesteśmy hipokrytami. Jak coś jest nie tak, to piszcie. Tak szczerze, to na chwilę obecną jest może tylko ze trzy grupy z tych zajmujących się BL, z którymi Ashi byłaby skłonna zawiązać współpracę.

 

☆ Czy mogę do Was dołączyć?

Zapraszamy do zakładki rekrutacja na stronie głównej! Tam jest opisane, kogo dokładnie w tej chwili potrzebujemy. 

 

★ Chcę pomóc, ale nie umiem... Nauczycie mnie?

Ashi planuje zrobić poradnik skanlacyjny. Będzie w nim wszystko, nawet to, co w fanowskich skanlacjach jest zbędne. Tylko cierpliwości. To naprawdę duuuużo materiału do opracowania.

 

☆ Przetłumaczycie "xyz"?

Zapraszamy do działu z propozycjami. Wszystkie rozważymy. Jeśli zaoferujesz też wyczyszczenie skanów, to szanse na przetłumaczenie wzrastają o jakieś 99%! :D

 

★ Po co zakłada się konto na czytniku?

Ano nie trzeba go zakładać, żeby czytać. Więc w sumie po nic. Ale jest potrzebne, jeśli chcesz tu komentować. No i z kontem możesz utworzyć listę. Mang, pojedynczych stron. Klika się w "dodaj do zakładek" i potem można to znaleźć klikając w swój nick na pasku menu i dział "zakładki". Tam możecie je sobie przenosić do innych kategorii i tak dalej, żeby pamiętać co i jak. Ale opcja "powiadom, kiedy będzie dostępny nowy rozdział" nie działa, bo nie ogarniam jak to skonfigurować. Ale jak wejdziecie w "My notofications" i ustawicie sobie wszystko w ustawieniach powiadomień, to na czytniku będą się pojawiały powiadomienia (cyferki przy tym dzwoneczku w menu). Mangi z czytnika można czytać też przez aplikację na androida - więcej info tutaj!

 

☆ Udostępnianie grupom japońskich skanów.

Jeśli jesteś z jakiejś grupy skanlacyjnej i brakuje Wam skanów do danego projektu, to pytajcie śmiało, Ashi wydaje sporo hajsu na książki. Okazjonalnie kupuje także następujące magazyny – Cheri+, Dear+, BexBoy GOLD, BexBoy, ihrHertZ, Chara Selection, CIEL, drap milk, onBLUE i B’s-LOVEY recottia. Jesteśmy też mistrzami w wyszukiwaniu rawów online! :D

 

★ Pomożecie nam zainstalować czytnik online?

Pomożemy! Foolslide, Manga Reader CMS, jakieś wtyczki na Wordpressa. No problemo.

 


<% comment.username %> <% comment.username %> <% comment.username %>

<% comment.comment %>

Odpowiedz
<% reply.username %> <% reply.username %> <% reply.username %>

<% reply.comment %>

Odpowiedz